Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Akinek volt már lágyéksérv...

Akinek volt már lágyéksérv műtéte, hogyan zajlik ez, mi van a műtét előtt/ után?

Figyelt kérdés
"Élményeket" tudtok nekem írni? Hogy milyen volt bent a kórházban,mi volt a műtét előtt, hogyan altatnak stb.?
2011. okt. 13. 15:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem fájdalmas mütét,(20-30perces)üres gyomorral kel aznap lenni,bevisznek,kihoznak,kb.4-8 óra múlva felkelhetsz,kapsz fájdalomcsillapitókat. Másnap már lehet is haza menni jobb helyeken! :) Ügyelni kell arra,ha ne emelj nehezet legalább 1 hónapig!
2011. okt. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

nekem heresérv műtétem volt, egy magán kórházba voltam ilyen egy napos sebészet keretében. Azt jelenti, h reggel be, délután már itthon. Legjobb dolog, csak ajánlani tudom, nagyon minimális plusz költséget jelentett...

Igazából én jobban paráztam tőle, mint kellett volna. Reggel 8ra kellett menni, én voltam a második. Előtte este 6-tól nem lehetett enni, estétől inni se. Műtétre vinni kellett labor leleteket, és egy háziorvosi papírt, h alkalmas vagy a műtétre. Műtét előtt borotválás (amit otthon is megtehetsz, de nekem még kellett bent kicsit a hasamon is leszedni), aztán utána bementem saját lábon műtőbe, egy boxer és egy póló maradhatott, de bent azt is le kellett venni. Bent lefeküdni egy asztalra, ott letakartak, kaptam kézfejembe egy tűt, rám raktak minden féle érzékelőt, elkezdtek leszíjazni ágyhoz, majd valami fertőtlenítővel lekentek ott, ahol vágtak. Közbe az altató doki mondta, h akkor beadja az altatót. Kézfejemen éreztem valami hideget, ilyen fehér valamit nyomtak be, következő kép már az, h saját lábamon megyek be a műtőből, ruhába (persze segítettek bemenni). Utána TV-re ébredtem, kaptam fájdalomcsillapítót, mert azért fájt a műtét helye. Kaptam inni, utána kértem enni is. Majd jött a doki, pár óra múlva (kb 12 körül), hogy fel kéne kelni, és már mászkálni! Kimentem wc-re, majd visszafeküdtem. 2-3 körül már jöhettem is haza. Első 1-2 hét azért nehezen megy el, és nem szabad emelni! Nekem elég nagy sérvem volt, dokit kérdeztem 2 hét múlva, hogy mikor emelhetek. "sörös korsót emelgesse egyenlőre csak!". 1 hónap után már azért kezdtem mindent újra...

2011. dec. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!