Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Magyarországon melyik gyógyfür...

Magyarországon melyik gyógyfürdő (és gyógybarlang, és/vagy akupunktúra) milyen betegségre használ, és melyik milyen betegségre ill. állapot meglétén nem ajánlott? Problémáim lejebb. - Orvos, ha látja ezt, olvassa el, hátha.

Figyelt kérdés

Érdekelne a M.o.-i gyógyfürdők, gyógybarlangok listája és hogy melyik milyen betegségre jó, hány alkalom után használnak, melyik mikor ellenjavallott, mennyibe kerülnek az egyes helyeken a kúrák.


Még valami érdekelne: az akupunktúrás kezelés (erre gondoltam még, hogy esetleg segíthetne, mert a szervezetem vmit nagyon bekavar, nem működik jól egy ideje). Akinek van benne tapasztalata, jártassága, írjon róla légyszi (itt is azt is, hogy mennyibe kerül, hol találok megbízhatót stb.).


Esetleg, ha orvos (ismerősötök) is látná a kérdésemet, még jobb lenne.

Már próbálkozom mindenhol segítségért, mivel már a gatyám is ráment a rengeteg felírt gyógyszerre teljesen hasztalanul, s gondoltam, itt is megpróbálom, veszteni nem vesztek vele.

Vitaminokat szedek (Béres, C, Mg+B6, Kalcium, immunerősítő) és 8-9 gyógynövényből teakeveréket napi 1 l-t.

Első kommentként (mivel már összeírtam, mert annyi minden van, hogy sok lényeges kimaradna, ha csak fejből sorolnám) bemásolom, mi minden probléma van nálam - ha akadna olyan, aki azok alapján tudna ajánlani gyógyfürdőt, netán más gyógymódot (ami nem gyógyszer, mert azok közül még egyetlen egy sem használt, sem antibiotikum, sem kenőcs, sem szirup, sem cseppek..., így azt sem tudni még, hogy mi a fene bajom van), nagyon örülnék neki, ha megírná, hogy mi az.


Köszönöm!


/Kelet-Pest megyei vagyok, Bp-től kb. 30 km-re, 32 éves nő, munkanélküli./


2011. okt. 24. 17:34
 1/2 A kérdező kommentje:

tüneteim (+"előzmény"):


(kb. 21-22 évesen teli lettem nagyon nagy mértékű, egybefolyó, hatalmas, viszkető kiütésekkel, az egész testem olyan volt minden egyes nap úgy 3 éven át, az arcom is feldagadt tőlük, alig lehetett megismerni, egyáltalán nem akartak múlni, semmi nem használt rá, se bőrgyógyász, se bőrklinika nem tudta megmondani, mi volt ez, és rettentő lassan kezdtek csak el múlni, valószínűleg a hosszú időn át ivott gyógyteakeveréktől; ezt megelőzően soha nem volt semmi bajom, csupán megfázások, de az jó sok, ill. 18 évesen a bal térdem dagadt fel minden ok nélkül, nagyon fájt, alig tudtam mozgatni, lépni, de sem ultrahang, sem röntgen nem mutatott ki semmit, és nem használt rá semmi, olyan fél évig tartott, majd még kb. 2-szer visszajött olyan két év alatt, utána már nem; hasam, combom, melleim, hátul a felkarom, fenekem, térdhajlatom kissé striás kb. 16 évesen kezdett lenni; a szemem huszas éveim elején 2-3 hónap alatt leromlott, távolra homályos látás lett, megműtötték lézerrel, 3 évig volt utána éles látásom, majd szintén hirtelen visszaromlott, pedig elvielg nem is lehetett volna így; 25 évesen lettem bárányhimlős, utána kb. 28-29 éves koromig tarkótáji, erős fejfájásokon kívül semmi extra)


- a csípőm 2.5 éve nagyon fáj, kötött, egyik napról a másikra robbant le minden előjel és ok nélkül, bármilyen terhelésre még rosszabb (ez után kezdtek el rakásra sorakozni a bajok), van, hogy enyhébben fáj, van, hogy ok nélkül borzalmasan és feküdni is alig tudok, nem hogy mozogni

- iszonyatos mértékben hullik a hajam legalább 2 éve, most már szinte csomókban, hajmosáskor meg még rosszabb, ijesztő mennyiségű jön ki, sokszor már csak attól, hogy végig húzom rajta a markom (de kb. 18 éves koromtól eléggé hullott végig, ám említett ideje ijesztően)

- a bőröm annak ellenére, hogy zsíros, 1-2 nap alatt először megkeményedik foltokban, majd felpattogzik, hámlik, felválik lemezesen (legfőképp az arcomon és a fülemben, de amúgy egy ideje már testszerte is, csak ott nem olyan nagy mértékben, viszont nedvesség hatására úgy gyűrődik le, mint a radírgumi, ezért a fürdés, tisztálkodás is szörnyű, sokáig tart, kiveszi az erőmet), ez kb. 3-4 éve (vagy lehet, hogy még előbbről, csak akkor még nagyon kicsi mértékben volt, fokozatosan lett egyre rosszabb), testszerte pedig kb. ez évtől

- a szivem úgy 1 éve néha nagyon furákat dobban, mintha valami vákum szippatnaná be és lökné ki hirtelen, ami köhintésre is ingerel ilyenkor, ez nem minden napos, de egyre gyakoribb

- a füleim kb. 2 éve sokszor, s most már nagyon gyakran csengnek, sípolnak, utóbbi időben fura pattogás vagy dobolás féle is volt benne, rosszul egyébként nem hallok, inkább elég jól, nem szeretem azt sem, ha pl. hangos a tv, éles, erős stb. hangok pedig bántják a fülem

- az utóbbi 2 hónapban nagyon sokszor úgy fáj mindenem, mintha karóval összevertek volna és alig bírok még feküdni, mozogni is, ez napokig is eltart és a semmiből jön

- kb. 2 hónapja lett egy légcsőgyulladásféle a semmiből, előzmény és ok nélkül, nehézlégzéssel, sípolással, szárazköhögéssel, tartós hőemelkedéssel, most is olyan még, mintha leforrázták volna a légcsövemet vagy pengékből állna, a mellkasom is megfájdul miatta sokszor, a szárazköhögés sem akar múlni, vmi ingerel, egyedül a nehézlégzés maradt el, légcsövem gyakran olyan, mintha szorítanák, dagadna, mintha össze akarna roppanni, újabban olykor a mellkasomban középen belülről kifelé késszúrás szerű erős fájdalom jön hullámokban

- szintén úgy 2 hónapja az orromban a bőr felpörkösödik a nyálkahártyán és leválik, és ott vérzik minden nap, ahol lejön róla a bőr, hol itt, hol ott, de mindkét oldalon (ez évben volt csak ilyen, viszont már vagy harmadszor tér ez vissza, de most egyáltalán nem akar gyógyulni), sokszor olyan érzet van benne, mintha valami sav gőze mardosná, az orrtövemnél meg olyan, mintha behúztak volna

- kb. 3 hónapja csomók lettek az alkarjaimban, amik néha jobban előjönnek és olyankor fájnak, húzódik az egész kezem, végighasít az ujjaimba is, ilyenkor alig bírok erővel fogni (kívülről nem látni semmit, de ki lehet tapintani)

- makacs fejfájások, homlok ill. tarkótájon

- ez évben csont- és izületfájdalmak testszerte, olykor nagyon kegyetlenül fájnak és sokáig tartanak

- vagy 2 éve egyre több és intenzívebb idegszálrángás az egész testemben nagyon gyakran, hol itt, hol ott, de mindenütt, az utóbbi 2 hónapban ez is felerősödött, megszaporodott

- azelőtt mindig normális, vagy néha alacsonyabb volt a vérnyomásom, ez évben már kissé magasabbat mért többször a háziorvos, belgyógyászaton szívmonitort raktak rám 1 napra, mely szerint a vérnyomásom elég sokat ingadozott (egymás után volt pl. 90, majd 150), de az orvos szerint rendben

- állandó fáradtság, gyengeség, erőtlenség, álmosság

- szőrösödés és erősebb szőrök ott, ahol nem kéne (a lábszáram külső felén viszont kihullott)

- néha kézremegés

- fogaim gyorsan romlanak (habár kiskoromtól mindig is rosszak voltak, pedig kicsiként rengeteg tejes és tojásos ételt ettem, ittam)

- újabban testszerte húzogat a görcs, hol nagyon, hol csak kicsit, hol meg megmozdulás nélkül is

- apró rózsaszínes és színtelen pöttyök a karjaimon kívül, némelyik szúrós olykor, ez már több éve van

- bárhol a testemen, ha csak kicsit is beütöm valahová, kék-zöld foltos leszek

- pattanások, aknék (pedig már 32 éves vagyok), újabban a törzsemen is, a hasamon, karomon, combomon is

- hízás pár éve és elég nagy mértékben annak ellenére, hogy csak keveset bírok enni, azt is legtöbbször napi kétszer, nagyon hamar eltelek (kb. 23 évesen fogyózás nélkül nagyon sokat lefogytam, pedig akkoriban sokkal többet ettem, édességeket is, mégis lement rólam akkoriban kb. 15-20 kg)

- az ajkaim állandóan felcserepesednek (ez már nagyon sok éve így van), hiába kenem, mintha ledobná a bőrt, olykor kicsit vérzik is, újabban égő érzése van (akár az orromban), akár csak az ínyemnek, néha a szájpadlásomnak és szememnek is

- kb. 1 éve a hasam össze-vissza csinál mindent, sokszor fáj is különféle módokon, hangos hangokat ad ki, szellentés, büfögés, nyákos, rőt széklet, legtöbbször székrekedésem van, néha jön a semmiből egy-egy indokolatlan hasmenés, olykor elhúzódó, szakaszos vizeletürítés (nem fáj), 1.5 éve gyomorsavra kell szednem minden nap gyógyszert, de az étel, ital így is visszajövöget a számba, a kevés is

- gyakran félrenyelek egészen kis mennyiségű folyadékot is (mint pl. gyümölcs természetes nedvessége), pedig nem is sietek enni vagy inni, mégis, és nem tudom, miért megy félre)

- testszerte néha olyan, mintha tűvel szúrkálnának itt-ott

- száraz száj sokszor, nagyon szomjas tudok lenni (ez már nagyon rég óta megvan, lehet, hogy talán kis- vagy tinikoromtól)

- sokszor jéghideg kéz és láb (régebben csak ilyen volt), van, hogy nagyon néha ok nélkül fázok, amikor más nem, ennek ellenére nagyon borzalmas, iszonyatos hőhullámaim vannak minden nap már több éve, naponta nagyon sokszor, majd meggyulladok, mintha lángszóróval égetnének, ilyenkor többnyire le is kell feküdnöm, a ruhámat felhúznom, hogy hűljek (hasam, kezem is forró ilyenkor), mert úgy érzem, máskülönben nem is bírnám ki, és többnyire olyankor is lenge ruhában, rövidujjúban tudok csak meglenni, amikor más már kabátban jár, ekkor érzem is, hogy hideg van, de nem fázok, hanem nagyon melegem van, és szempillantás alatt tud kezem, lábam is hidegrőé melegre (vagy fordítva) váltani

- izzadás, utóbbi időben gyakrabban és olykor éjjelente is

- fogaim között kb. 1 év alatt rések lettek, az egyik meg félig elcsavarodott, pedig sorban volt a többivel

- arcomon barnás foltok lettek, és testszerte több az anyajegyem

- állandóan szomjas vagyok, nagyon sok folyadékot iszok (ez így volt mindig)

- körmeim már sok éve mindig töredeznek, rétegei a végeken szétválnak, amúgy elég gyorsan nőnek (jobb hüvelykujjamon az a kis fehér félhold ez évben fura alakú lett), többnyire el is hajlanak

- sokszor szívszaladás, szívdobogás érzet

- ez évben a szemem alja sokszor feketedik a belső sarkoknál

- olykor (ez több éve vissza-vissza tér, 1-2 nap alatt elmúlik) a szememben sárgás, nyákos szálak lesznek alul, ami olyan, mint egy cérnaszál (mintha a bőr válna fel ott is így), és le- ill. kijön, de van, hogy eléggé olyan lesz, kicsit begyullad, ragacsos a könnyem is ilyenkor (ez is elmúlik magától 1-2 nap alatt)

- erőtlen a gerincem, nehéz tartani egyenesen, főleg ülésnél, inkább görnyedek, testszerte az izmaim hamar kifáradnak, meg is fájdulnak (újabban még a rágóizmok is), beállnak, erőtlenednek

- utóbbi időben gyakran feledékenység, kis koncentrálási nehézség

- a bőröm fura lett ez évben testszerte, kis mértékben látni, de olyan löttyedt, ráncosodós, tartás nélküli, zsíros maradt, de közben kiszáradozik, sok helyen meg vékonyabb lett, sokkal jobban látszanak az ereim

- nagy, egyre nagyobb, kiállós has, ha nem eszek, akkor is

- újabban gyakran rekedtség, ill. allergia jellegű dolgok: kis mértékű könnyfolyás, orrfolyás, orrdugulás

- nyelvemen középen mély árok lett, olykor a hegyén vagy az oldalán, alján fájós pont lesz rajta, de elmúlik 1-2 nap alatt

- arcom pár évvel ezelőtti képekhez hasonlítva szélesebb lett

- koleszterin szintem ez évtől magasabb, pedig nem is eszek zsíros stb. ételeket, és másként sem étkezem, mint előtte (régebben, évekkel ezelőtt sokkal jobban szerettem mondjuk az édességeket, sokat is ettem, de egy ideje már nem nagyon kívánom, a gyümölcsleveket viszont annál inkább)

- kézfejem, tenyerem sokszor zsibbad, bizseg már vagy 2-3 éve

- enyhébb szédülések

- evés után szinte mindig szívszaladás, szívdobogás

- orrsövényferdülésről régebb óta tudok, de az a csonttüske kinövés nem volt ott, nem volt ilyen szűk a bal orrjáratom, és egyre szűkebb, már szinte alig jön rajta sokszor levegő és kifújni sem lehet rendesen

- nyár óta a kézfejemen a bütyköknél, főleg a mutatóujj alatt a bőr vastagabb lett és hámlós, néha jobban olyan, néha csak kicsit

- ez évben tartástalan, idomtalan lett a testem, az izmaim, a melleimnél talán a legjobban észrevehető és a hasamnál

- menzeszem azelőtt mindig normális volt, utóbbi pár hónapban pár napokat késett, de semmi extra, most viszont az előzőnek 10-11 napja lett vége és megint megjött

- utóbbi hetekben több hirtelen jövő rosszullét, elsápadok, egyik pillanatról a másikra el kezdek fázni, kimegy minden erőm, ez magától elmúlik kb. 3 óra alatt


* Egyik tünetemre sem használt még a világon semmi sem, sem kenőcsök, sem gyógyszerek, sem kezelések, sem vény nélküli szerek, sem cseppek, pedig vitaminokat is eszek, mégsem múlik egyik sem kicsit sem, sőt egyre rosszabbak és egyre több üti fel a fejét, holott eddigi leleteim szinte mind negatívak (petefészkekben vannak ciszták, koleszterin idén kicsit magasabb, azelőtt soha, legutóbb a fehérvérsejtszám volt nagyon magas, gyomor- és vastagbéltükrözés negatív, orrmelléküreg CT negatív, szakrális MR negatív, allergiáról nem tudok, mellkas röntgen és CT negatív, kivéve vmi születési rendellenességes plusz lebenyt, EKG és vérnyomás rendben, habár azelőtt mindig alacsonynak mondható volt, idén olykor már magasabb; a csomókról a karomban és egyéb hasi ultrahang vagy röntgen még nem volt, nov. végére van időpontom endokrinológiára és hasi ultrahangra).

2011. okt. 24. 17:35
 2/2 anonim ***** válasza:
Az az érzésem, hogy Neked valami ismert, vagy éppen még fel nem ismert autoimmun betegséged lehet. Annyira sok félék a tüneteid és olyan ijesztőek, hogy csak erre tudok gondolni. Ne add fel, nagyon fiatal vagy. Próbálkozz talán egy totális kivizsgálással először.
2011. okt. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!