Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Akupunktúra otthon? Bővebben...

Akupunktúra otthon? Bővebben a magyarázatban.

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek arról, hogy ha veszek akupunktúrás tűket a neten akkor otthon is el tudom végezni a fül akupunktúrát. Teli van a net rajzokkal a pontokról, voltam már természetgyógyásznál és ugyanoda bökte mint ahol a képeken van. Akkor elvileg én is oda tudom bökni, vagy egyik családtagom. Kicsit olcsóbb lenne, mert 150 km-t kell utaznom a természetgyógyászhoz. Szerintetek megpróbáljam?
2011. okt. 24. 23:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább válaszd az akupresszúrát. Az nálad sokkal hatásosabb lesz. Láttam már egy-két akupuntőrt, aki teleszurkált tűkkel, mégsem vol valami "jajdenagy" hatása. Viszont voltam már olyannál is, aki csak egyetlen tűt szúrt be, de pár percen belül egészen kicserélődtem. Tehát tapasztalat teszi a mestert.
2011. okt. 25. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem javaslom, hogy bármi ilyesmit nem szakemberrel végeztess.

(Ha a privát véleményem érdekel, egyáltalán nem javaslom, főleg ha a világ végére kell utazni miatta.)

2011. okt. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A helyzet az, hogy az elmúlt két évben most volt az a két hét, amikor nem fájt a térdem a műtét óta, mert benne voltak a tűk. Tegnap vettem ki őket, és azonnal elkezdődött a fájdalom. tehát nálam bevált a fájdalom blokkolás és hiszek a dologban. De sajnos nagyon drága lenne minden két hétben ennyit fizetnem rá. Még meggondolom, lehet megpróbálom, vagy beszélek egy természetgyógyásszal, hátha megmutatja az alapokat :)
2011. okt. 25. 22:11
 4/5 homo ludensz ***** válasza:
53%
Azt tudod gondolom hogy steril tűket használ a szakember,de azt is tudnod kell hogy az akupunktúrás pontok a test megfelelő meridián vonalait rajzolják fel. Az hogy te beszúrod a bőr alá tegyük fel a megfelelő pontba tudod hogy milyen mélyre kell? Tudod hogy esetleg forgatni mozgatni kell ? Nekem elektromos kis alkalmatosságom van ami beszúrás nélkül ingerli a megfelelő pontot én például a fogfájásom ki tudom állítani a megfelelő meridián pontokat ingerelve.
2011. okt. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi.

Tovább gondoltam a dolgokat és tényleg hülye ötlet volt. Veszélyes dolog ez, nem akarom elrontani. Csak gondoltam aki csinálja ezt, az is elkezdte valahogy :)

Ja és igen, steril tűket lehet venni a neten. Ugyanazt, amit a profik is használnak.

2011. okt. 31. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!