Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Normális, hogy nagyon fáj az...

Normális, hogy nagyon fáj az akupunktúra?

Figyelt kérdés
Három napja voltam akupunktúrán, a lábamba és a hasamba kaptam 10 tűt. Alapvetően nem félek a szúrástól, véradó is vagyok, de nekem ez most piszkosul fájt, különösen, mikor forgatták. Mintha csontot ért volna, és közben képtelen voltam ellazítani az izmaimat, pedig autogén tréningeztem évekig. Utána pedig lett is pár fekete véraláfutásom. Nem fájdalom, hanem hormonális probléma miatt mentem. Erre viszont nem számítottam. Úgy érzem, képtelen vagyok visszamenni a következő kezelésre. Normális, hogy ennyire kellemetlen?
2011. máj. 23. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem csak azért volt kellemetlen mert tűfóbiám van, de így is az első pár alkalom után tisztára hozzászoktam, szóval sztem nem normális.
2011. máj. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem még nem csináltak,de állítólag nem szabad fájnia a kezelésnek.....

Hol csináltattad???

2011. máj. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szakavatott kínai orvosnál, akinek tömve a rendelője, és magyar orvosokkal dolgozik együtt. Nem hinném, hogy az ő készülékében van a hiba.
2011. máj. 23. 12:28
 4/9 anonim ***** válasza:
23%
Bocsi, hogy ezt mondom, de az akupunktúra csak humbug, placebo hatása van, ennyi az egész. Csontot biztos nem érhetett, legalábbis hasban nem. Valószínűleg azért nem bírtad ellazítani az izmaidat mert stresszeltél, aztán pedig mert fájt, és azért fájhatott, mert befeszítetted az izmaidat. Ördögi kör
2011. máj. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A szöveg elején írom, hogy a lábamba is kaptam tűket. A bokámtól a combomig. Azok fájtak nagyon, amik a sípcsontot és a térdcsontokat érték. A hasammal nem volt gond. :)
2011. máj. 23. 13:25
 6/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg túl mélyre bökte e tűt.


Amúgy meg hormonális problémákra nem hat. Egyedül a fájdalomcsillapító hatása igazolt úgy ahogy.

2011. máj. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én 8 évnyi migrénes és időjárásos minden napos fejfájással mentem el. Szó szerint a nap minden percében fájt 8 éven keresztül. Érettségire készültem mikor elmentem, 9 kezelést kaptam, és csodák csodájára teljesen elmúlt a fejfájásom... igaz csak egy évig, aztán folyamatosan jött vissza, és ma már annyira rossz, hogy ha előjön a migrénem, már a hányinger, szédülés kerülget. Iszonyú.
2011. máj. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Na szerintetek miert nem hat hormonproblemakra?:) Mert placebo. Kimutattak, hogy mindegy, hova szurjak a tuket akupunktura alatt, maga a tudat, ami csillapitja a fajdalmat, nem a kezeles. Kerdezo, miert nem konzultalsz az akupunkturat vegzo szemellyel?
2011. máj. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mert neki az az érdeke, hogy a kezelésenként 5 ezret legombolja ha fáj, ha nem fáj. Másrészt meg sajnos nem értem, mit mond, mert érti a nyelvet, de nem tudja rendesen beszélni. Meg mert nagyon ciki visszamenni, hogy fájt és egy hét után is fekete a helye. Egy orvos ezt ritkán érti meg.
2011. máj. 26. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!