Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hogyan lehet magas vérnyomáson...

Hogyan lehet magas vérnyomáson gyógyszer nélkül segíteni?

Figyelt kérdés
A férjemnek mér többször mértek magas vérnyomást és nem szeretne gyógyszert szedni. Szívesebbeb meginna pl. vmilyen gyógyteát vagy enne olyan ételeket, de nem tudjuk mi segítene. Köszönöm a válaszokat.
2008. márc. 28. 08:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Sószegény diéta. Az sokat segíthet.


A fehérfagyöngy beállítja normál értékre a vérnyomást. A csalán vértisztító.

2008. márc. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jó a fehérfagyöngy is, én kukoricabajusz teát ittam (gyógynövényboltban vettem), és működött! :o)
2008. márc. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos a megfelelő folyadékbevitel! Napi 2 liter/testsúlykilogramm vizet kell meginni! Ez egy 80 kilós embernél 4 liter víz! Másik fontos a megfelelő C vitamin bevitel, mivel ez a vitamin felelős az erek rugalmasságáért, és a hiánya többek közt magas vérnyomást okoz! Napi 6-8 GRAMM C vitamin kb elég (8000 mg) Ami még segít, az a LENMAGOLAJ, napi 1-2 evőkanál. Bioboltban lehet kapni. Amíg ezek nincsenek meg, addig fölösleges bármilyen teával szarakodni.
2008. ápr. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocs, elírtam a vizet: 2 liter/20 testsúlykilogramm :)
2008. ápr. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A legegyszerubb es hatasos modszer (ha a fogyaszatsa nem okoz gondot) miden etkezes elott kb 10 percel osszevagdali egy cikk foghagymat es egy kis tejjel lenyelni.Nem kell megrágni,igy kevesbe erezni az illatat.

Egy masik recept: 1972-ben az ENSZ kutatoi talaltak egy Tbeti kolostorban egy ertekes receptet:

350 gr.jol megtisztitott foghagymat osszetorunk fa vagy porcelan keverovel uveg vagy porcelan edenyben.Femmel nem johet eritkezesbe még kevereskor vagy tisztitaskor sem.(En muanyag reszelon reszeltem le es muanyag kessel tisztitottam). Majd leontjuk 200 gr. 96 % tiszta alkohollal ,jol zarhato uvegbe toltjuk es huvos helyen 10-14 napig taroljuk. Suru vasznon keresztul leszurjuk es meg 2-3 napig ulepitjuk.

Ebbol a foghagyma oldatbol minden ezkezes elott(3X naponta) 50 gr.tejbe cseppentunk minden etkezes elott 1-2-3-.... cseppet az elso 5 napon 15 cseppig,majd a 6.napon 15 cseppel kezdjuk es a fokozatosan csokkentjuk a 10.ik napon 1 cseppel vegzunk. A 16.ik napon (3x 15) cseppet fogyasztunk minden etkezes elott 15 cseppet. A 17-ik naptol kezdve minden etkezes elott mar 25 cseppet fogyasztunk amig az oldat tart.

Hatasa: Megtisztitja a szervezetet a folosleges zsiroktol es meszes lerakodasoktol,javitja az anyagcseret es a vernyomast az erekben, amelyek fala rugalmasabba valik.Segit meg a kovetkezo betegsegeknel, hypertenzia, infraktus, stenokardia,sklerozis. Csokkenti a szervezetben a gyulladasokat,odemakat,fullzúgást,javitja a latast, fiatalitja a szervezetet. Rakellenes es prevencios (betegseg megelozo) hatasa is van.

A kúrat csak 1x 5 evenkent lehet megismetelni !!!

Javaslom hasznalatat megbeszelni a kezelo orvossal.

2008. ápr. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Afokhagyma eszencia mellé még ajánlom a CERAGEM masszázságy 10-15 alkalmas kúraszerű használatát meglazítja a gerincmerevítő izmokat és az onnan ki és belépő idegeket enélkül sokkal hosszabb a gyógyulás.Sokan elhagyták már a vérnyomáscsökkentőket akik használták,nem túl drága próbáld ki,saját tapasztalat:
2009. máj. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sok folyadék és a nyers fokhagyma.A fokhagyma nagyon hasznos növény ,mert még a vérnyomást is képes levinni nagyobb mennyiségben
2009. aug. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezeket szerintem érdemes megnézned:


[link]


[link]

2009. szept. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!