Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Szauna után tényleg nem...

Szauna után tényleg nem szabad egyből merülni?

Figyelt kérdés
Nálunk az uszodában egy tizenegynéhány fokos merülőmedence van,ahova a kb. 100 fokos szauna után egyből bemegyek és el is töltök ott néhány percet.Eléggé lelassul a szívverésem,így kényelmesen meg tudom ezt tenni.Nemrég hallottam,hogy nem ez a helyes módszer.Valóban így van?
2012. jan. 3. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem pont jól csinálod
2012. jan. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A finnek találták fel a szaunát, és ők rögtön a jeges tóba merülnek a forró levegő után. Olvastam én is már ezerféle elméletet arról, hogy hogyan kellene, meg hogyan nem szabadna szaunázni, az emberek imádnak okoskodni és cikkeket publikálni, részemről maradok az eredeti módszernél. Ki a szaunából - be a hideg vízbe! Nekem így esik jól, sose volt bajom tőle.:)
2012. jan. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt mondták,ez így nem jó a szívnek,de én meg úgy tudtam,pont ettől edződik meg.Azóta mintha a kardióm is javult vola:könnyebben lépcsőzök sok emeletnyire is,tovább bírom a víz alatt,nehezebben fulladok ki :P
2012. jan. 3. 19:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Jól csinálod, viszont a krónikus szívbetegeknek tényleg nem ajánlják a szaunázást. Ha egészséges vagy, akkor semmi bajod nem lesz tőle.
2012. jan. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!