Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Tüszős mandulagyulladásom...

Tüszős mandulagyulladásom van, mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

Kaptam antibiotikumot, de e mellé szeretnék még tanácsot kérni. Ilyenkor hideg vagy meleg ételt-italt szabad inni, tehát jó ha forró teát iszok? Egyéb ötleteket is szívesen fogadok, mert hihetetlenül fáj!!

19/L


2012. jan. 16. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Én meleg ételt bírtam csak enni, abból is csak folyékonyat, mert a gyógyszert is alig bírtam lenyelni.
2012. jan. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A fájdalom/gyulladás csökkentésére a hideg jobb.

És a patikában kapsz ecsetelőt is, ha nagyon fáj

2012. jan. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyik sem jó. A forró tilos és a hideg is. Legjobb a langyos, de úgyis érzed. A hideg fokozza a fájdalmat, a meleg pedig a gyulladást (a gyulladt részt soha nem melegítjük, a forró tea tévhit).

A kamillatea szintén nem jó, mert szárít, és még jobban fog fájni.

Gargalizálj sós vízzel naponta többször (kiskanál só 3 dl vízben), de semmiképp ne nyeld le.

A fájdalmat enyhíti a Tantum Verde szopogatós tabletta vagy spray formájában. (Nekem a spray jobban bevált.

Az antibiotikum 1-2 nap alatt hat.

Próbáld ki, hogy meleg sállal bekötöd a torkodat VAGY hideg vizes borogatást teszel rá kívülről. Amelyik jobban esik, azt alkalmazd.

Ha mézet eszel üresen, az is sokat segít. 2-3 kévés kanál egyszerre, naponta többször. Lassan lenyelve, hogy lehetőleg minél több kenődjön a torkodra, és utána egy ideig ne igyál.


Egy énekes

2012. jan. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kiszedik, visszanő.
2012. jan. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Menj el homeopatához és kérj rá szert.
2012. febr. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!