Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mennyi az esélye annak hogy...

Mennyi az esélye annak hogy bőrrákom lesz?

Figyelt kérdés
mert Aggódok! nem vagyok barna bőrű,de azért hamar lebarnulok,nem nagyon szoktam napozni,de 2hetente eljárok szoliba!(van amikor 1 hónapig nem megyek h pihenjen a bőröm!)van 1 pár anyajegyem de nem viszem túlzásba a szolit sem,és amikor tudom álltalában leragasztom a nagyobb anyajegyeket.így nem érheti túl nagy károsodás?
2009. máj. 26. 22:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, annál,hogy kéthetente elmész szoliba,egy nap amig hazajösz az iskolábol több sugárzás ér.
2009. máj. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ha könnyen barnulsz, ritkán szolizol, és kened vagy lefeded az anyajegyeket, akkor nem hinném hogy nagy esély lenne a bőrrákra, de van erre egyfajta hajlam is, genetikailag :)

de bőrrákot inkább a napon kapsz, ha kinn vagy strandon, vagy kifekszel az erkélyre, akkoris ha lekened magad. a vízben meg mégjobban le lehet égni, észre sem veszi az ember sokszor a szellőtől.

Ha nem égsz le, akkor szerintem bőrrák sem lehet.

Az égésnél piros a bőr, meg hólyagos, vagy csak köped.

A bőrrák anyajegy sérüléstől is kialakulhat.

El kell menni bőrgyógyászhoz rutin vizsgálat gyanánt.

Főleg ha nem dudorosak az anyajegyeid, vagy csak sima barna foltok maik később alakultak ki és nincs gyanus szinük vagy alakjuk, kakor nem gáz sztem.

2009. máj. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

amúgy a karotin tartalmú termékek előídézik a pigmenteket, és ezáltal könnyebben lehet barnulni, pl mangó és répa nyersen sok karotint tartalmaz, ez zsírban oldódik, ezért valami npvényi vagy állati eretű zsírt tartalmazó étrenddel kell bevinni a szervezetbe, hogy be tudjon épülni. ettől kicsit elsárgulhat a bőr, de az elmúlik, véd az uv ellen, segít a barnulásban, az egyenletes bőrszínben :)

azt mondják máj foltokra, pigment foltokra és szeplőkre is jó. napi egy két répát megeszek és én is jobban barnulok, le sem égek, pedig nem szoktam lebarnulni, és hófehérke vagyok alapba.

és ha hidratálóval kenem a bőröm, kakoris ha nem barnító vagy napozó tej, hamarabb lebarnul a bőr, mert a kiszáradt bőrön elhalt hámsejtek vannak, amitől fehérebbnek tűnik és így a nap sem éri rendesen.

2009. máj. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Szerintem ha nem vagy barna bőrű akkor kifejezetten hasznos,ha egy kicsit lebarnulsz a szoliba, mivel így a nap már felkészülten éri a bőrödet. A szoliban káros sugárzás nem éri a bőrödet inkább a napon én attól szoktam rendszeresen védeni a bőrömet.
2009. máj. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Aha, ok. de nekem az a problémám h allergiás vagyok a szolira, meg a napozókrémekre akkor mit csináljak? he???
2009. máj. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Az már nehéz ügy ha allergiás vagy a krémekre. De biztos nem az összesre bár elég sokban vannak ugyanazok a hatóanyagok de azért érdemes megnézegetni. De tudok egy jó oldalt ahol talán kapsz abban segítséget az allergiával kapcsolatban. :-)

[link]

2009. máj. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia nézd meg ezt a blogoldalt,pont erről ír. [link]
2009. máj. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

-szélfútta-napégette öreg tengerészek, kubai dohányföldi munkások, és anilinüzemben dolgozó anyagmozgatók foglalkozási betegsége a bőrrák

-van az a bizonyos öröklödó de ritka bőrtipus akinek 15-nél több nagy festékes anyajegye van,

-meg egy csomó hipochonder


te melyik vagy ezek közül?

2010. máj. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!