Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ihatok gyógyteát, ha allergiás...

Ihatok gyógyteát, ha allergiás vagyok a füvekre?

Figyelt kérdés

2012. jan. 23. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen füvekre vagy allergiás, és milyen gyógyteát akarsz inni?


Ha mondjuk pázsitfűfélékre vagy allergiás, akkor nyugodtan ihatsz csipkebogyót.

2012. jan. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egy gyógytea keveréket szeretnék inni, ami áll cickafarkból, körömvirágból, csalánlevélből, mezei zsurlóból, korpafűből.


Nem tudom ihatom e ezt a teát, ha allergiás vagyok a parlagfűre, a korán virágzó fákra, a későn virágzó fákra, a füvek keverékére, lándzsás útifűre, fekete ürömre, kanadai aranyvesszőre.

2012. jan. 23. 11:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Elvileg nem valószínű, hogy ezekkel gond lenne. Mennyire súlyos az allergiád? (Mármint a "kicsit könnyezik a szemed" és a "mindjárt megfulladsz" közt hol helyezkedik el?)


Nem tudom nyugodt lélekkel azt mondani, hogy igyad nyugodtan, szerintem lehet, de ha van egy megbízható allergológusod, akkor talán érdemesebb felhívni előtte. (Elvégre ezekkel az allergiákkal nem babra megy a játék, egy súlyos rohamba akár bele is halhat valaki!)

2012. jan. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm szépen a tanácsot.
2012. jan. 23. 11:13
 5/6 MandalaV ***** válasza:
Ha az allergén növény nincs benne a teakeverékben nyugodtan ihatod. Az allergia szezonon kívül fokozatosan emelt dózisban még az allergizáló növényeket is fogyaszthatod, legfeljebb később sem jön elő az allergiád. Ezt hívják immunterápiának (mint a védőoltás, és működik.)
2012. jan. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szabó Péter Ferec ***** válasza:
AZ allergiát leginkább a növények, Te esetedben a füvek pollenjei váltják ki. A gyógyteák viszont a növények leveliből, esetleg gyökerükből készülnek, tehát nem valószínű, hogy allergiát váltana ki a gyógyteakeverék fogyasztása. Másrészről a legtöbb embernél az allergia kialakulása a legyengült immunrendszerre és a szervezetében felhalmozódó méreganyagokra vezethető vissza. Modern kori, lassan már népbetegségnek számít épp ezért, mivel egyre több a legyengült immunrendszerű ember a nemmegfelelő táplálkozás és a méregtelenítés hiánya miatt! Ezért duplán ajánlom a gyógynövényeket, mert segíthetnek az immunrendszered megerősödésében is! Emellett fontos a tudatos táplálkozás, mert élelmiszereink sok kalóriát, de egyre kevesebb fontos tápanyagot tartalmaznak, így sejtjeink "éheznek" és ennek következtében nem jól működnek. A modern táplálkozáshoz már elengedhetetlen a táplálék kiegészítők fogyasztása is ezért, és ezen készítmények "jobb minőségű" képviselői épp gyógynövények kivonatai.
2012. jan. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!