Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Olyan anyukák segítségét...

Olyan anyukák segítségét kérném akinek allergiás a gyereke poratkára, és kipróbálta a sópipát. Használt?

Figyelt kérdés

Az én kisfiam 5 éves két éve allergiás szedi az Aeriust.Most be volt dugulva az orra amire szteroidos orrsprayt kapott.

A sópipa enyhíti a tüneteket?


2011. febr. 2. 21:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én náthára használom, de nem ajánlom a gyereknek, nem fogja tudni használni...vegyél inkább egy nagy sólámpát
2011. febr. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nehéz a használata?
2011. febr. 2. 21:16
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia! Ne haragudj, hogy nem a konkrét kérdésre válaszolok, mert a sópipával nincs tapasztalatom. Viszont anyukám egyebek mellett porallergiás is, és ő sókamrába szokott járni, nyáron a pollenszezonban gyakrabban. Neki ez segített. Ha van a környéketeken, érdemes kipróbálni (nálunk az sztkban is van, és az ugye beutalóval ingyenes).

Viszont gondolom a sópipa lényege is ez, szóval szerintem hasznos lehet.

2011. febr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Újpesten van egy sószoba, ahol vásárolni is lehet ebből a sós vízből amit a szobába is párologtatnak. Elég húzos az ára, de én tapasztalatok a fiamnál javulást. És egyszerűbb használni mint a sópipát. Nagy műanyag, vagy porcelán edényekbe kiöntöd, elhelyezed a szobája különböző pontjain, és néhány naponta megkevered. Hónapokig elég.

2011. febr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
utolsó, tömény sóoldatot te is tudsz otthon csinálni, nem nagy kunszt és csak egy kg tengeri só árába kerül ;)
2011. febr. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egerben vajon van ilyen sószoba?

Otthon nem ártalmas ez a sós pízpárologtatás?Mert ugye poratka allergiánál azt mondják ügyelni kell a páratartalomra, hogy nem legyen magas.

2011. febr. 3. 16:02
 7/11 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok. Tényleg? Nekünk azt mondta az orvos, hogy párásítsuk a szobájába a levegőt. De mondjuk az én fiam nem csak a poratkára, de magára a porra is allergiás.

Szerintem kérdezd meg az orvosotokat, hogy ő ajánlja-e. Nekünk több orvos is kifejezetten ajánlotta.

Szerintem google-val utána tudsz nézni, hogy van-e felétek ilyen sószoba.

2011. febr. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
harmadik: tömény sóoldathoz melegíts vizet forrásig és keverj bele annyi sót, amit még éppen felold...ha kihűl, akkor tedd be a gyerek szobájába, ugyanolyan, mint a sóbarlangos víz, max annyi a különbség, hogy a NaCl mellett más-más összetevőket tartalmaz, de azok is kb. ugyanazok
2011. febr. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Miért nehéz használni a sópipát?
2011. febr. 4. 17:34
 10/11 anonim ***** válasza:
Mert nem szabad visszafújni bele a levegőt, nehogy pára kerüljön bele, sokszor én is elrontom. Javult a helyzet azóta?
2011. dec. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!