Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Szemölcsök vannak a fiam...

Babigabi kérdése:

Szemölcsök vannak a fiam honaaljan. Ovos mondta hogy futoszemölcs. Mit tudnatok ajanlani hogy elmuljon?

Figyelt kérdés

2012. jan. 29. 21:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
ha már ott voltál a dokinál nem lett volna egyszerübb/gyorsabb/biztosabb megkérdezni mint hogy az itteni tippeléseket olvasni? én is csak azt tudom mondani amit a google ir..
2012. jan. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
bőrgyógyászat és le kell fagyasztatni bár az elég fájdalmas úgyhogy ami tippet még tudok ajánlani ami nővéremnek segített (neki a keze volt tele) nyúlbundás kesztyű. persze nem azt mondom h kesztyűt tartson a hóna alatt de vmi állati bundát ha odateszel mondjuk éjszakára az lehetséges h eltünteni fájdalom nélkül. (persze nem biztos mert még a szemölcsök is emberfüggőek)
2012. jan. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Vérehullató fecskefű, vagy hasonló a neve a virágnak. Frissen kell szedni, s a szárában lévő nedvet kell a szemölcsre kenni. Így télen ez nem egyszerű...

Nekem az összeset leszedte, pedig az egész kézfejem tele volt velük. EÜ alkalmasságin mondta a szakorvos(!).

2012. jan. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanàcsokat. A dokija adott egy homeop.tinkturat, de nem nagy eredényt latok eddig a fiamon. A vérehullo fecskefüt kiprobalom.
2012. jan. 31. 06:46
 5/17 anonim ***** válasza:
48%

A homeopátia is jó, de ahhoz is idő kell, s semmi mentol, tea, kávé, cigi, mert az nullázza a hatását.

A fecskefüves kúra se 2 nap alatt szedi le. Nekem anno vagy két hétig kellett kenegetni, s utána viszont egyik napról a másikra eltűntek.

A fagyasztás nagyon veszélyes, mert megfagyhat a bőr alatt a csonthártya is, s az rohadtul be tud gyulladni.

De a szemölcs is többnyire lelki eredetű, úgy mint az ekcéma. A stressz előhozza. A lelket is ápolni kell, nem csak a testet. Ez élettapasztalat, nem csak úgy olvastam. Keressétek meg, hogy a családban, iskolában van-e a probléma gyökere! Az, hogy az iskola stresszes, kevés. Ennél mélyebbre kell menni. üdv!

2012. febr. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 gomzoli ***** válasza:
69%

Lelki oka van...hahaha. Jó nagy díjnyertes hülyeséget írtál!


Okozója a Human Papilloma Vírus egyik fajtája. Miként a herpeszt (Herpes Zoster), vagy a fökényt (Verruca Vulgaris) okozó vírusokat, ezt sem lehet a szervezetből kiírtani. Magát a szemölcsöt el lehet tüntetni, de az okozója lappangva a szervezetben marad.

Eltüntetésére a bőrgyógyász szakorvost javaslom.

2012. febr. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ugy tudom hogy a herpeszt is 50%-ban a stressz hozza elö, azaz a belsö lelki problemak. Sztem nem hülyeseg, 50%-ban igaz lehet. Altalaban a lelki dolgok a testi betegsegekben nyilvanulnak meg. Sok ilyen embert ismerek aki pl. depro volt, vagy ideges, stresszes, es azoknak mind van valamilyen testi, szervi problemaja. De ez mar mas téma.
2012. febr. 2. 19:55
 8/17 anonim ***** válasza:

Tisztelt gomzoli!

Olvass el egy pszichológiai könyvet!

Lásd "pszichoszomatikus" címszó alatt.

2012. febr. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 gomzoli ***** válasza:
0%

Basszus, 4 évig erről tanultam, tanár úr!

Az, hogy a herpeszvírus a stresszhelyzet miatt kialakult immuningadozások miatt képes nyugalmi, lappangó állapotából recidiválni, még nem jelenti azt, hogy azért lesz valakinek szemölcse, mert ideges, vagy szomorú... A Human Papilloma Vírus nem érzelmek útján terjed.

De az ilyen okosok akarnak mindenféle betegséget háromszög alakú, csudamágneses, rózsaszínű kavicsokat bizonyos képzeletbeli vonalak mentén lerakva gyógyítani. Ha meg valaki "kicsit" másképp gondolja, mindjárt a wikipédiából nagy nehezen megjegyzett 3 szavas tudáskészletükkel hadonásznak!

Csak arról közben se feledkezz meg, hogy itt valaki segítséget kért, és IGAZI felvilágosítást, akinek azzal teszed a legjobbat, ha nem zavarod össze a kotyvalék dumával. Ha nem értesz valamihez, akkor ne próbálj okosabbat mondani, csak azért, hogy úgy érezd, igazad lett.

2012. febr. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Valorci válasza:

Lehet, hogy Te 4 évig tanultad, de jó lenne, ha ismereteidet felfrissítenéd egy kicsit, mert igen is lehet lelki oka a kialakult vírusnak és ezt ma már a konzervatív orvoslás sem meri teljes mértékben elvetni. Csak az a helyzet, hogy mindenhol ott van a gyógyszeripar, akik a zsebedben túrkálnak, hogy minél több pénzt adj ki különböző orvosi vizsgálatokra és szerekre. És ezt a beírást nem bántásnak szántam.

A vérehulló fecskefű tényleg jó, csak türelmesnek kell lenni, hogy használjon, azonkívül valóban rá kellene jönni az okára, hogy mi az ami kiváltotta ezeket a szemölcsöket, nehogy visszatérjen a probléma.

2012. febr. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!