Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Létezhet olyan, hogy ha a...

Létezhet olyan, hogy ha a mágnest rosszul használjuk akkor rákot okozhat?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm szerint a pozitív pólusnak ártalmas hatásai vannak a szervezetre, például rákot is okozhat. Ez azért zavaró, mert eddig sikerrel alkalmaztam a mágnest, igaz, hogy nem kifejezetten erre a célra gyártott, mágneses gyógy termékeket vettem, hanem hűtőmágneseket használtam úgy, hogy belevarrtam őket például egy feszes pamutfelsőbe, hpgy megakadályozzam a munka közbeni derékfájásomat -sikerrel. De most emiatt, aggódni kezdtem. Igaz, hogy minden mágnes kétpólusú, de nem tudom, ezek után, használhatom-e a mágneses fűzőmet, pólómat, hiába volt hatékony eddig a fájdalom ellen. Mit tegyek? Egyáltalán, mi a garancia arra, hogy egy, tucatjával árult mágneses nyaklánc például, ártalmas lehet -e?
2012. jan. 30. 20:39
 1/6 Ágh Ferenc válasza:
A mágneses segédeszközök használatát azzal indokolják, hogy csökken a föld mágneses tere és ezt kell pótólni! Ha ez igaz, akkor képzeljük el mennyi gondot jelentene a különböző földrészen lakó emberek helyzete a pólusokhoz képest! Nos remélhetőleg nem lesz nagyobb baj!
2012. jan. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sok marhaságot találnak ki alaptalanul, terjesztenek szájhagyomány útján. Kérdezd meg az ismerősödet, hogy MIÉRT. Nem hiszem, hogy értelmes és megalapozott választ tudna adni. A Föld mágneses terének a pótlása sem ilyen... A tudományt nem hablatyban mérik, és nem találtak még fel olyan dolgot, amiről el ne terjesztette volna valaki, hogy rákkeltő. Én emiatt nyugodtan aludnék.
2012. jan. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Igen, de csak ha a rákok vasból vannak.
2012. febr. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 homo ludensz ***** válasza:
Bocs. ha beleszólhatok de egy nagy és terjedelmes hangsugárzó a maga állandó mágnesével a fej közelében igen káros mutatvány. Azt nem javasolnám hogy ott tartsd az éjjeliszekrényen még lecsukott állapotban sem. Erre mondhatod hogy rosszul használod a mágnest. Azt meg ami hűtőmágnest ide s oda bevarrtál használd nyugodtan a "gyógymágnesek" is kétpólusúak és szinte elhanyagolható az a mértékegység amennyire ők mágnesesek.
2012. febr. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 _Jessy_ ***** válasza:
Ha egy hűtőmágnes rákot okozna, akkor mindenki meghalna MRI vizsgálat közben :) Nem hiszem, hogy aggódnod kellene emiatt.
2012. febr. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nyugodtan továbbra is használni fogom a mágneseimet.
2012. febr. 1. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!