Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezhet olyan, hogy valaki...

Létezhet olyan, hogy valaki személyisége teljesen elszigetelődik a tudatán belül és azt a személyiségét hiszi valódinak amit használ, de valójában nem az az igazi?

Figyelt kérdés
Persze egy személyiség eléggé szerteágazó, bonyolult, nem kézzelfogható és egyszerűen megmagyarázható dolog, de az én problémám mégis ebből indul ki. Konkrétabban: hihetetlen nagy potenciál van bennem, és akivel-akikkel megismerkedtem iskolán kívül azokkal nagyon jól elvagyok, folyton szórakoztató, vibráló szellemi élettel történnek az események, nagyon jókat beszélgetünk stb, de ezek az alkalmak elég ritkák, mikor egyedül vagyok, akkor is nagyon jól elvagyok. A hétköznapi élet során viszont mindez szöges ellentéte valósul meg, nem tudok érdemlegesen kommunikálni senkivel, új emberekkel főként nem, amikor valaki beszélgetést kezdeményez az utcán vagy buszon, folyton azt érzem, hogy bárcsak abbamaradna a kommunikáció, unalmas alaknak tűnök, talán önbizalom hiányosnak is és nem történik velem semmi, de akarom, hogy történjen, viszont az olyan helyzeteket aminek történés lenne a vége, kerülöm.. Mikor elmegyek a barátaimhoz, akik messzebb laknak, történnek dolgok, de ezek az alkalmak nagyon kevésszer vannak.
2011. dec. 5. 16:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem talán, hanem kemény önbizalomhiány amiről te beszélsz, plusz tapasztalatlanság az emberi kapcsolatok terén. Köze nincs több személyiséghez, úgy is mondhatnám, hogy ez a te személyiséged szőröstül-bőröstül.
2011. dec. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 tetris ***** válasza:
Talán nem vagyok elég értelmes hozzá, mivel háromszor is elolvastam a kérdést, de még mindig nem értem. Tulajdonképpen mi a problémád?
2011. dec. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Miért önbizalomhiány? Amikor már megismerkedtem valakivel minden normálisan működik. Sőt, van olyan, hogy egy idegennel simán összeismerkedem, de ez csak neten van így, élőben nem működik, de nem is próbáltam még igazából... Az önbizalomhiány, hogy élőben nem jut eszembe semmi és nem is érdeklődöm semmi iránt?
2011. dec. 5. 17:13
 4/10 anonim ***** válasza:

Lehet más dolog is.. freud elmélet szerint valami gyerekkorban gyökeredző. Én ego building csoportot tudok ajánlani , itt megismerkedhetsz eleve olyan emberekkel akik szintén változtatni akarnak az életünk van valami problémájukon. És én is ilyenre járok, és nekem soakt segített.


Amúgy vannak pszicho dráma csoportok is meg hellinger terápia ..ezek mind jók csak azért óvatosan mert sok a kókler is ezek között,és mégis csak a lelkedet viszed vásárral .Szóval én csak tapasztalatból tudok írni !

2011. dec. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Talán nehezen nyílsz meg, ezért vagy ilyen tartózkodó. Ahol ismernek és elfogadtak ott igen itt van a kutya elásva.
2011. dec. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Nem valószínű, hogy létezik kettős vagy ún. "megsokszorozódott személyiség". A pszichopatológiában létezik ilyen kórkép, de úgy tudom, eddig furcsa mód csak az USA-ban fordult elő néhány ilyen eset, és ezek sem bizonyítottak. (Bestseller-irodalomban hálás téma.) A te esetedben sem erről lehet szó.
2011. dec. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az lenne a legjobb, ha Orvos válaszol oldalon kérdeznél, ahol nem kell se a nevedet se az email címedet oda írni, tehát anonim maradsz. Gondolom felvilágosítanak. [link]
2011. dec. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Mintha csak en irtam volna a kerdest...
2014. jan. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Lehet, hogy tényleg te írtad. :D
2014. jan. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
utolsó válaszoló xDDD
2014. ápr. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!