Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hogyan lehet csökkenteni a...

Hogyan lehet csökkenteni a vérnyomást?

Figyelt kérdés
Írnátok alternatív módszereket? Pl.: valami gyógynövény, vagy tea, stb. (persze gyógyszert is lehet szedni és kevesebbet idegeskedni, de ezeken kívül lennék kíváncsi alternatívákra, köszönöm)
2012. márc. 17. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy véradás is segíthet.
2012. márc. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kevesebb kávé, tea. Fokhagyma, minden nap 1 cikk. Igaz nem kellemes a szaga és 1 hónap minimum, mire mutatkozik hatás, de frankó. Állítólag a fogyás és a mozgás is segít, de én nem akartam fogyni (rákbeteg lévén) és a fokhagymát toltam és elhagytam az instant teát. Napi 1 kávé, no tea és 1 cikk fokhagyma nekem használt alig több, mint egy hónap után.


Hogy számszerüsítsük: 160-175/100-110 volt és 140-145/85-95 lett.



36/F

2012. márc. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kipróbálom!
2012. márc. 18. 13:55
 4/4 anonim válasza:

Ahhoz,hogy a vérnyomást tartósan csökkenteni és/vagy normalizálni lehessen mindig meg kell találni a kiváltó okot.Ez minden gyógyulás alapja.Az okokat pedig tesi, lelki és szellemi szinten lehet keresni.Testi szintnél maradva is meg kell nézni hogy miről is van szó.Magas vérnyomásról beszélünk, ha a szív gyorsan és erősen pumpál, vagy ha a vér nem áramlik megfelelő sebességgel,így nő a nyomás az érfalon, és a vérnyomás értéke magas.

A szív például akkor ver gyorsabban, ha stressz hatás éri vagy az ingerültképző és vezető rendszerében hiba van.Ez ki kell vizsgáltatni orvossal. (általában egy EKG vizsgálattal megoldható)

A vér akkor nem áramlik megfelelően, ha az érfal összeszűkült (érelmeszesedés vagy stressz miatt) vagy az érfalon belső lerakodások vannak. Ha ez áll fenn csökkenteni kell az érelmeszesedést.

Oka lehet az is, hogy a vér viszkozitása magas, vagyis kevésbé folyékony, például magas koleszterin tartalomnál.Koleszterinszint csökkentés a megoldás.Lehetőleg ne gyógyszeresen.

A vérnyomás szabályozását összetett vezérlőrendszer végzi, amelynek része a szív, az erek, az agy, a vesék és mellékvesék. Ezek is ki kell/lehet vizsgáltatni az ok itt is lehet.

Természetesen van gyógynövény ami csökkenti a magas vérnyomást de ott is tudni kell a kiváltó okot, hogy biztonságos és hathatos legyen a kúra.



Ha segíteni akarsz magadon,akkor összeségében a fenti lehetséges kiváltó tényezőkre lehet hatni, úgy ha megfelelő mennyiségben viszel be mikrotápanyagokat(vitaminok,ásványi anyagok,nyomelemek, antioxidánsok) mivel ezek építik fel és védik az egészséges sejtet, szerveket. így pl: az egészséges rugalmas érfalat, segítik a vérnyomás szabályzást, segítik a szervezetet egy stresszhatás után visszaállni. Támogatják a szív munkáját, stb. Ha megfelelő mennyiségű és minőségű tápanyagokat megadod és a káros anyagokat (kávé, nikotin,alkohol stb.)lecsökkented a szervezet képes gyógyítani magát.

Ha további kérdésed van, vagy konkrétabb dolgokra vagy kiváncsi írj nekem.

2012. máj. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!