Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Baleset a forró olajjal. Mit...

Baleset a forró olajjal. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Tegnap sütöttem és ügyetlenségem miatt a forró olaj rácsapódott a lábamra. Voltam a patikában, vettem Irix sprayt, azzal fújom. Van Aloe Vera növényünk itthon, vágtam a leveléből és a nedvét is rákentem. Tegnap lefényképeztem, így nézett ki a frissen keletkezett sebesülés: [link] Nem lett hólyagos, csak piros. Ha esetleg van valami jó ötletetek, mivel tudnám meggyorsítani a gyógyulást, szívesen fogadom. Aki volt már hasonló helyzetben, vagy ért hozzá: mikorra fog begyógyulni? Visszaolvastam a régebbi ehhez hasonló kérdéseket, de én is felteszem a sajátom, hátha kapok olyan tanácsot, észrevételt, amit a hasonló cipőben járók nem. Jövő csütörtökön külföldre utazom, van esélyem hogy addig esetleg elhalványodnak a foltok? A bátyám 10 éve égette meg egy helyen az ujját olajjal, és azóta sem tűnt el a folt. Félek hogy rajtam is maradandó nyomok lesznek.
2012. jún. 22. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Mind kettő csodaszer. Nem kell mást használnod. Ha szerencséd van, nem marad meg a folt, bár az égési foltok általában látszódnak évek múlva is.
2012. jún. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ott helyben ugye egyböl hideg, folyó víz, most pedig az aloe vera talán a legjobb. Irix és aloe egyszerre nem biztos hogy a legjobb módszer, talán aloe vera, ha beszivta és már érzed hogy melegszik akkor folyó viz mostmár rövid ideig és újra aloe.

És most ne érje nap.

2012. jún. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bocsánat az offért: Az aloe vera jó égési sérülésre, hogy kell alkalmazni rá?

Ha ott helyben jó alaposan lehűtötted vízzel és kezelgeted, akkor szerintem szépen rendbe fog jönni. Egyszer rám is fröccsent forró olaj (a kezemre) de kb 2 hét után nyoma sem volt.

2012. jún. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket, várok még hátha ír más is! Utolsó válaszoló: nekünk van egy méretes aloe vera növényünk, a legvastagabb levelét szoktam késsel levágni és a nedvét kenem rá a sebeimre.
2012. jún. 22. 17:07
 5/7 anonim ***** válasza:

Az ami a lábadon van, semmiség:)

Pár nap és meggyógyul.

2012. jún. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászóló, bár így lenne! Adtál egy kis reményt! :))
2012. jún. 22. 17:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Tojásfehérjét felverni és azt rátenni!
2012. jún. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!