Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hallott mar valaki a q10 nevű...

Hallott mar valaki a q10 nevű gyógyszeröl? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
Milyen betegségre szedtetek és használt-e?

2012. aug. 5. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Q10 az vitamin.Ugyan úgy,mint A,B,C....stb. Azért Q,mert a vitaminokat a feltalálásuk sorrendje szerint nevezték el.
2012. aug. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Ez nem gyogyszer,kiegeszitö,fiatalitokent hasznaljak,meg hallottam a szivbetegek.
2012. aug. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Koenzim Q10, és szerintem nem gyógyszer, hanem táplálékkiegészítő. Én volt, amikor szedtem, jobban tudtam szellemileg és fizikálisan teljesíteni. A Q10 a szervezetedben termelődik, de ahogy idősebb leszel, arányosan kevesebb termelődik belőle, ezért javasolt szedni ilyen jellegű kapszulát.


A Q-10 koenzim vitaminhoz hasonló anyag. A Q10 egy katalizátor, mely szabályoz és felgyorsít bizonyos biokémiai folyamatokat. Legnagyobb hatását klinikai tesztek alapján a szabadgyökök lekötésében fejti ki, ezáltal megakadályozza a rákot okozó sejtek elszaporodását.

Mi az, amit a Q-10 koenzim szedésével elérhetsz?

Kardiovaszkuláris egészség


A Q-10 koenzim segít megelőzni igen sok szív- és érrendszeri problémát, sőt, meglévő betegségek esetén is jelentős javulást hozhat.

Antioxidáns hatás, immunerősítés


Erős antioxidáns (főleg a mitokondriumban), valamint segíti az immunrenszer sejtjeinek működését, mivel ezek igen energiaigényesek.

Esetleges energizáltság, teljesítménynövekedés


A Q-10 koenzim részt vesz a sejtek energiatermelésében, így növelheti a teljesítményt, segítheti a regenerálódást.

A Q-10 koenzim lassíthatja az öregedést


Átlagosan 40 éves kortól a szervezet nem képes elegendő Q-10 koenzimet termelni. Ilyenkor külső pótlásával az öregedés lassítható.


Ezt innen másoltam ki: [link] , de én Ökoneteset szedtem, meg voltam vele elégedve.

2012. aug. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2012. aug. 5. 11:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Igazság szerint 25 év felett már drasztikusan csökken a szintje a szervezetben,és ha valakinek szívproblémája van,az nagyon észre fogja venni(de nem tudja,hogy ettől is lehet gond)bármilyen szívproblémánál receptre írnám,mert hihetetlen jótékony hatása van a szívizmokra,és a szív munkájára.Egészséges embereknél energiaszint-növelő és antioxidáns hatású.
2012. aug. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!