Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Szemölcs és a vele járó...

Szemölcs és a vele járó szenvedés? :/

Figyelt kérdés

Már régóta szenvedek a szemölcseimmel. Kb. 2 éve kezdődött mikor a jobb kezemen megjelent az első szemölcs.Kicsi volt így nem is zavart engem.Alig lehetett észre venni.De pár hónap alatt már borsó nagyságúra nőtt.Ragasztgattam és szemölcs ellen kenőccsel kezeltem minden nap.Kipróbáltam a vérelhulló fecskefüvet is, de mintha csak nőtt volna tőle.Ha ez nem lett volna elég, még "barátokat is hívott" + 4 apró szemölcs... -_- Amik természetesen még gyorsabban nőttek mint az első.Meguntam a sikertelen fagyasztást,ecsetelést így elmentem kivágatni.Nagyon megkönnyebbültem, hogy végre megszabadulhatok tőlük.Szépen be is gyógyult a seb....Igaz a nyoma nem fog véglegesen eltűnni, de még mindig jobb, mint az a hatalmas szemölcs.A rossz csak az, hogy a vágást követő 3 hónap után megjelent 4 apró szemölcs.Majd még 1 és még 1 éééés még 2....Már nagyon idegesítenek és nagyon gyorsan nőnek.

A kérdésem az lenne, hogy ki szeretnék próbálni néhány házi praktikát.Azt olvastam az ecet jó ellen.Arra gondoltam mi lenne, ha összekeverem a citromlevet,ecetet és a fokhagymát és ezt a levet ráöntöm egy vattára és úgy hagyom rajta egy napig? Szerintetek lehet hatna? Már nagyon utálom őket és olyan undorítóak! Ha valakinek van valami tapasztalata vagy egyéb ötlete az írjon nekem.Nagyon jól jönne!

Kivágatni azért nem szeretném még egyszer mert nagyon távol vannak egymástól és nem szeretnék még több heget a kézfejemre.



2012. okt. 5. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
én ezeket a házi praktikákat nem tudom, nekem a wartner stift szokott beválni. van a wartnernek egy fagyasztó spréje is. nekem az is működött a múltkor.
2012. okt. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Pont így jártam mint Te,állandóan jártam orvoshoz leszedetni,de 2-3hónap után mindig visszajöttek.Vettem aloevera virágot,annak a nyálkás valamilyével kenegettem.Aztán egy öregasszony ajánlotta ,hogy egy krumplit vágjak kétfelé,egyik felével dörzsöljem meg a szemölcsöt aztán illeszem össze és ássam el.Megtörtént,elis múlt a szemölcsöm.De nem tudom melyik használt mert egyidöbe próbáltam ki mindkettöt.De a tippem az aloevera.Most az öccsémnek vannak,de ő szégyelli és nem is engedi,hogy segítsek pedig már mindenhol kijöttek neki,rengeteg van neki.Remélem tudtam segíteni :D

2012. okt. 8. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! :)

Első: Már kipróbáltam és nem használt sajnos, de köszi, hogy megpróbáltál segíteni!


Az Aloe vera még nem jutott eszembe, pedig van ilyen növényem. :) A krumpli érdekes ötlet..Az elásós része.De bármit hajlandó vagyok kipróbálni a cél érdekében...Pont ma vettem észre, hogy a bal kezemen is alakul kifele egy kicsi szemölcs... :/ már csak ez hiányzott....

Most szerintem megyek is és kipróbálom ezt a 2 módszert. :)

2012. okt. 8. 17:13
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia gondolom a kruplis dolog csak ilyen babona,de hát veszteni nem vesztesz vele.Igen,sajnos ezek szemölcsök ilyenek,elszaporodnak a kismocskosok :D
2012. okt. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tényleg babonás...de én is babonás vagyok szóval nem baj...:) Tegnap a nővérem azt hallotta, hogy nyírfakérget kell rátenni.Úgy, hogy most mind a 3-at kipróbáltam.....Krumplival nappal bekenem, majd aloe vera és végül este rá van szorítva nyírfa kérge.Már tisztára boszorkánynak érzem magam.. :D Le fogom írni az eredményt, ha tapasztalnék valamit, és remélem így lesz. :)
2012. okt. 10. 14:16
 6/7 anonim ***** válasza:
ok,szorítok,hogy valamelyik segítsen :D
2012. okt. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Végül mi segített?

Most én is szemölcsökkel kínlódok. 1 éve vannak meg, eleinte gyúkszemként kezeltem őket, de nem jött be. Utána meg nem törődtem velük, most meg már bosszantanak, mert egyre több van. :(

2013. máj. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!