Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyit bír el az ember...

Mennyit bír el az ember mentálisan (stressz, nyomor, szenvedés) mielőtt végleg megőrül vagy összeomlik?

Figyelt kérdés
Az életem egy rémálom, egy őrültek háza, egy vicc inkább. Se nyugalmam, se ennivalóm néha, se életkedvem és tengernyi adósság meg probléma. Mindennap egy újabb meglepetés vár néha. Szedek Xanaxot, de sokszor ez sem elég. Mennyi idő után kattan be az ember? Mielőtt egy cafat hús lenne üveges szemekkel?

2012. aug. 28. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A sok rosszat nem lehet mennyiségre meghatározni,h mennyi kell egy embernek,h összeomoljon. Ez nagyon változó. Van aki 1-2 rossz esemény után bekattan és van aki egéssz életében csak a rosszat kapja és mégis ép marad az elméje.Ezt embere válogatja.

Mindenesetre sok kitartást!!! És kívánom,h jobbra forduljon az életed!

2012. aug. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindenkinek más a tűrőküszöbe, mindenki másképp dolgozza fel a dolgokat.
2012. aug. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs egy olyan pont, amitől az ember "őrült". Most gondold el, milyen volna, ha kijelölnénk egy határt, hogy igen, eddig vagy normális, ha ezt meg átléped, akkor huss, őrült? Nagy hülyeség volna, nem így működik ez.


Szerintem egyébként nincs olyan, hogy valaki megőrül. Az őrültség elvileg azt jelenti, hogy valaki elveszti a kapcsolatát a realitással. Viszont fennáll a probléma, hogy honnan tudjuk, mi a realitás. Miért "mi" látjuk jól, miért nem az, akit őrültnek titulálunk? Nem egyszerű, ha érted, mire akarok kilyukadni...


Kedves Kérdező, kívánok neked sok-sok javulást minden téren, és nehogy félj attól, hogy megőrülsz, ilyen nincs... csak másképp érzékelsz :)

2012. aug. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés..rajtam most éppen kísérletezik az élet hogy mennyit bírok még el ép elmével..majd szólok mi lett az eredmény
2012. aug. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ez egyenenkent valtozo es szep lassan szivarog az ember eletebe , mire kialakul a betegseg tobbnyire keso..de en pl azon a velemenyen vagyok ( mivel en is felek attol h megorulok), hogy az hogy normalis relativ fogalom.egy Orult vagy egy mentalis betegsegben szenvedo mashogy latja a vilagot.Pl a paranoid skizo is az elejen lehet logikusan latja a dolgokat de a tul sok gondolkodas megterheli az agyat es mar osszemosodik a fejeben a realitas a kepzeletevel.De sztem van amelyik kifejezetten elvezi a kis vilagat es eszebe se jut visszazokkeni a normalis(idezojelben) kerekvagasba. de ha mar igy elgondolkodtal rajta azon is elgondolkodtal mi lenne a megoldas a problemakra , mert ha igy folytatodik az eleted tovabbra is valoban idegosszeomlasod lesz vagy kitudja..?

Az erossegeden mulik,az optimizmuson es a jo megoldokepessegeken mulik, mennyire birod a terhelest.Kitartast!

2012. szept. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!