Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Beöntést (irrigálást) béltiszt...

Beöntést (irrigálást) béltisztítás céljából szoktatok végezni (tisztítókúrák, méregtelenítések, böjtök alatt)? Amennyiben igen, akkor vízzel végzitek a beöntést vagy egyéb folyadékkal?

Figyelt kérdés
Citromos víz, ecetes, szódabikarbónás, kávés, stb? Várom a tapasztalataitokat akár privát üzenetek formájában is.

2012. okt. 19. 18:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Van ennek a módszernek is pártfogója, de manapság nem mindenáron indokolt, mivel erre a célra is vannak egyszerűbb megoldások. Pl. Google > mikrorostos gél
2012. okt. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem veszed rossz néven, nem tapasztalatból írok, ám logikus infót továbbítok, hátha hasznát veszed:


Mindig érdemes a célnak megfelelő keveréket, anyagok választani.



---1) SÓ


Egyik leggyakoribb verzió a sós vizes. Többek között emiatt is célszerű előzetesen síkosítani a végbélnyílást (pl. vazelinnel, vagy a lentebb is látható gilcerinnel). A konyhasó nem a legjobb. Glaubersó, tengeri só inkább. Max egy evőkanál, egy liter beöntő folyadékhoz.

! Inkább 1 liternél kevesebb legyen a beöntő folyadék, mivel HÁZILAG CSAK VÉGBELET SZABAD TISZTÍTANI BEÖNTÉSSEL, ÉS BÁRHOGYAN !


A só a kanyarulatokból is hatékonyan oldja a bélfalra tapadt salakot.


Káros mikroorganizmusok pusztítója (részben sajnos a hasznosaké is).



---2) GLICERIN


Folyadék lévén -amúgy - oldja a letapadt salakot, és a káros mikroorganizmusok pusztítója. Max egy evőkanál 1 liter vízbe. Végbélnyílás síkosítására is alkalmas.



---3) SZÓDABIKARBÓNA


A glicerinnél és a sónál is erősebb természetes baktériumölő, javasolt összetevő a beöntőfolyadékokhoz.



---4) ILLÓOLAJOK


Term.bakt.ölők. Pár csepp / liter.



---5) CSALÁNLEVÉL


A só egy kis része a vastagbélben felszívódik, a csalán ezt ellensúlyozza: vesetisztító hatása jelentős. Ha házilag gyűjtöttről van szó, fontos tálcára kitenni órákra, hogy kimásszanak belőle a levéltetvek! Ha nem vagy biztos efelől, vásárold a csalánlevelet.



Érdemes ismételni a beöntést párszor. Ettől függően váltogatni a beöntőfolyadék összetételét. Testhőmérsékletű legyen. Az utolsó esetén ajánlatos kihagyni a sót mint összetevőt, és csalánt mindenképp tenni bele, a sófelszívódást ellensúlyozandó. Utolsó beöntésként javasolt gyógyteát beönteni, amilyenről jó tapasztalatod van ,de lehetőleg nyugtató hatásút, ami ellazítja a vastagbelet. Vigyázat, valaki a kamillára esküszik, de van, aki allergiás rá! Ha nem vagy biztos benne, kerüld a kamilla"teás" beöntést! A csalán"teás" egy ideális alternatíva, befejező beöntés gyanánt és bármelyikhez is.


Nem célszerű egy adott keveréket túlbonyolítani. Az első és az utolsó ne tartalmazzon sót, lehetőleg. Az utolsóban mindenképp legyen csalán. Glicerint inkább magában, esetleg sóval kombinálva javasolt.

2012. okt. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy írtál!

Nem vettem rossz néven, hogy nem saját tapasztalat alapján osztottad meg velem ezeket az információkat, így is jó volt elolvasni az ötleteket. Hallottam már ezekről a lehetőségekről, de eddig még csak vízzel végeztem irrigálást. Nem vagyok allergiás a kamilla forrázatára. Az illóolajos beöntéseket nem merem kipróbálni, az biztos... - bár tudom, hogy sok illóolaj kiváló antibakteriális, gombaellenes, méregtelenítő, de mivel vízben nem oldódnak, emiatt ezt a verziót kihagyom. A kamilla és csalán forrázat, herbateák tetszenek.

A többi változattal kapcsolatban még mindig kíváncsi vagyok a személyes tapasztalatokra. :-)

Még egyszer nagyon köszönöm, hogy írtál!!!

2012. okt. 22. 21:36
 4/11 anonim válasza:
100%
Én a saját tapasztalatomat osztom meg. A héten értem a végére egy 10 alkalomból álló magasbeöntés sorozatnak. Ezt a kolon hidroterápiás kezelés helyett végeztük, amit nem lehet megfizetni olyan drága manapság. Egy kedves idős volt ápolónő végezte a kezelésemet. Először 1 dl étolaj majd 10 percel később 1,5 l szappanosvíz, aztán mégegy szappanosvíz ezután sós víz 3x3liter a végén 1,5 l kamilla tea benne 3 gerezd fokhagyma leve. Ezt heti 1 alkalommal ismételve 10 szer. Nálam remekül működött.
2012. nov. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy ezt megírtad! Köszönöm a részletes leírást. Örülök, hogy a személyes tapasztalatodat írtad meg.
2012. nov. 11. 19:36
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, elnézést, hogy itt teszem fel kérdésem, de se email-ben, se priviben nem válaszolsz több, mint 10 napja, pedig ezek szerint van lehetőséged kommunikálni, látva előző kommented. Nagy örömet okoznál vele, ha jelentkeznél újra mail-ben. :)


Köszönöm előre is neked. :)

2012. nov. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szia! Csak pár mondatos válasz megírására volt időm. Szia!
2012. nov. 13. 20:01
 8/11 anonim ***** válasza:
Én reggelente szoktam szódabikarbónás beöntést adni magamnak kb. 2,5 - 3 litert ágyban hanyattfekve gumilepedőn s csak egy adagot. Bent tartom ameddig jól esik, negyed órától tőbb órán keresztül, ameddig szabadídőm engedi. Szeretném emailben felvenni a kapcsolatot az ídős nővérrel, ha pesti akkor akár személyesen is...
2016. jún. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is rendszeresen szoktam magamnak beöntést adni tisztítás céljából. Tartályos beöntést gumilepedőn hanyatt fekve, mindég más összetételű és hőmérsékletű folyadékkal. Kellemes jóleső érzéseket nyújtó az egész prócedura. Lehetőleg korán reggel szoktam, hogy jól kezdődjön a napom. Életem részévé vált, számomra jó szokás.
2017. jún. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tisztító beöntést én is rendszeresen adok magamnak, sőt a beöntést követő két három óra múlva még kávés, kamillás vagy csalán teást is.
2017. szept. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!