Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mit kell tenni magas vérnyomás...

Mit kell tenni magas vérnyomás esetén? (lent)

Figyelt kérdés
tudom hogy sokan kérdezték már ezt de a felnőtteknek biztos nem olyan, mert én még csak 13 éves vagyok.. mit tehetnék ellene? :/
2012. nov. 21. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Először is mennyi a vérnyomásod?

Hányszor mértek magasabb értéket?

Gondolom védőnőnél vagy orvosnál volt vizsgálat és ott mérték.

Otthon ellenőrzitek?- mert ha izgulsz akkor is felmegy.

2012. nov. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen a védőnő mérte a múlt héten, akkor is magas volt, meg ma is mérte, és most is.. :/ pontosan nem emlékszek rá hogy mennyi volt, de nem izgultam amikor mérte :S itthon nem szoktuk mérni..
2012. nov. 21. 21:13
 3/7 A kérdező kommentje:
hopsz..kicsit túl sok a 'mérni' szócska :S
2012. nov. 21. 21:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Többször kell ellenőrizni. Ilyen fiatalkorban ritkán alakul ki magas vérnyomás betegség. Nem baj, ha lejársz hozzá méretni, így szokod a szituációt. Szerintem csak ezért van.

A sport jót tesz a keringésnek, stabilizálja a vérnyomást.

Ha lenne rá lehetőség otthon vagy nagyszülőnél mérni az jó lenne, mert azaz igazi, a normál életvitel közepette megmért eredmény mutatja a valóságot.

fehérköpeny szindrómának is hívjuk, ha a védőnő vagy az orvos méri s ott magasabb, otthon pedig a normális tartományban vannak az értékek.

2012. nov. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha z többször előfordul, mindenképpen ki kell vizsgáltatni (kardiológus), mindig az a biztos. Egyébként meg annyit arról, h fiatalon nem szokott kialakulni, hogy nekem pl. öröklött szívbetegségem van, amit 21 évesen vettek észre. Ismerünk néhány vírust, mely gyerekkorban ha nem megfelelően van kezelve, később (akár 10 év múlva)okozhat a szívben elváltozást.
2012. nov. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha esetleg energia italokat iszol, hagyd abba.

Eltaláltam?

2012. nov. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nem iszok energiaitalt (max 3-4 hónaponta egyszer), de azt megtudakoltam hogy 136/72 volt :SSS
2012. dec. 1. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!