Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A szódabikarbóna tényleg...

A szódabikarbóna tényleg annyira hatásos a rák legyőzésére?

Figyelt kérdés

Miért nem használják szélesebb körben? Miért csak 1-2 helyen lehet hallani/olvasni róla?

Van valaki, akinek van erről tapasztalata (akár saját akár ismerős)?



2012. dec. 18. 08:49
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Nem mai talalmany a szodabikarbona, tehat ha valoban ennyire hatasos lenne, akkor mar nem lenne rakos megbetegedes sem pl.

Ajanlom, hogy a rakos daganatok kialakulasarol, okairol olvass tobbet, igy talan mar a valaszodhoz is kozelebb fogsz jutni.

2012. dec. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Nem hatásos. Sokmindenről elterjesztik hogy hatásos (c vitamin, gyógyteák- vizek stb), pedig sajnos ha a rák fajtája olyan, mindegy mit szed a beteg, nem fog meggyógyulni. Immunrendszerét erősítheti vitaminokkal, folyamatosan kísérleteznek a világ minden táján, és ha valaminek jó hatását tapasztalják, azt fel fogják használni a gyógyászatban.


Rákos sejtek meghatározott gyakorisággal mindenkiben keletkeznek. Ha a szervezet védkező mechanizmusa megfelelően funkcionál képes ezeket az atipusos sejteket elpusztítani, az elszaporodásukat megakadályozni. Vagyis az immunrendszer állapota hatással van a sejtosztódási folyamatokra. Az ezzel kapcsolatos elmélet szerint a ha az immunrendszer nem képes szabályozni a degeneratív sejtek szaporodását akkor jön létre a rákos megbetegedés. A rákos sejtek rendkivüli alkalmazkodó-képességgel rendelkeznek. Megfigyelték, hogy olyan az immun-rendszer számára közömbös fehérjeburokkal képesek magukat körülvenni, amit az immunrendszer nem ismer fel és így nem pusztítja el azokat!!

És ha már megtapadtak, akkor attól függ, milyen fajta az a rák (pl hol alakul ki a daganat, mert van olyan, ami "szór", és van olyan ami nem, vagy pl ha műtik a beteget, idővel ugyan ott "jön" ki újra). De "érdekes" (szegény betegnek nem) az is, ahogy a daganatos sejtek kemo, sugár, gyógyszer hatására pusztulnak, de a megmaradtak "védekezni" kezdenek az addig alkalmazott th. ellen, ilyenkor új támadáspontot kell találniuk az orvosnak--ha tudnak.

Sajnos nem mindig lehet segiteni.


Ennek ellenére az immunrendszert támogatni kell/lehet vitaminokkal, de nem szabad bedőlni a sok reklámnak.

2012. dec. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért mert nem, hatásos, sőt kifejezetten veszélyes az eljárás. Tullio Simonici, egy olasz ex-orvos találta ki, hogy a rákot egy gomba okozza (amiről ha bárki egy kicsit is tájékozott a rák kialakulását illetően, tudja, hogy marhaság), és mivel a gombák nem bírják a lúgot, a rákos szövetet ellátó érbe katéterrel szódabikarbonát vezet be. A módszer 1.) nem lehet hatásos, mert a rákot nem gomba okozza 2.) kifejezetten veszélyes, mert a véráramba juttatott lúg alkalózishoz és halálhoz vezethet (az illető több betege is így halt meg).

Eleve az hogy "a rák ellenszere" elég megtévesztő, mivel daganatok rengetegféle okból és módon kialakulhatnak, valószínűleg elvileg sem lehetséges olyan gyógyszer, ami mindet gyógyítja. Aki ezen a téren "csodagyógyszert" ígér, az valószínűleg csaló, akár orvos, akár nem.

Egyébként Simonicit a bíróság elítélte, csalásért és gondatlanságból elkövetett emberölésért, valamint eltiltották az orvosi hivatás gyakorlásától.

2013. jan. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Kedves érdeklődő.... én nem tudom mi hatásos mi nem de már néhány helyen leírtam a mi esetünket...

miután édesapámat 2011 dec. 9-én műtötték agydaganattal,

az orvosok elmondása szerint nagyon agresszív daganat volt nagyon rossz helyen, 90%-ban sikerült csak eltávolítani... azt mondták hamar ugyan akkora lesz mint volt (röviden). sugár kezelést kapott, majd kemot. A kemó úgy legyengítette, hogy nagyon súlyos tüdőbetegsége lett (röviden), lábra sem tudott állni... azt hittük el is veszítjük... a kórházban feküdt 2×3 hétig.. a második alkalommal a pulmonológián sikerült jól eltalálni a gyógyszeres kezelést, sokat javult, hazakerülve anyukámnak köszönhetően szépen erősödött... és mivel én erről már korábban olvastam, elkezdte szedni a gyógyszertári szódabikarbónát egy kávéskanállal vízben feloldva naponta... az orvosok tudta nélkül... akik oly annyira "lemondtak" róla, hogy kontrollra sem hívták vissza, anyu kérte,a kezelés folytatását, és az MR vizsgálatot, hogy lássák mi is van azóta a kezeletlen rákos daganattal. borsónyi, babnyi... akkor ezek szerint, nem is nőtt annyira, mint mondták... hogy minek köszönhető nem tudjuk... de nem volt kezelve közel egy éve... most sem kezdték el, mert van más ami fontosabb, mint mondják, a sugár bajt okozhatna az adott helyen.. így az agydaganat, megint magára marad... marad a remény és a hit...és továbbra is szedi a szódabikarbónás vizes oldatot... jobb híján...

most (ezt csak átmásoltam a korábbi írásomból... azzal egészíteném ki, hogy miután 3 hétig bent feküdt megint a pulmonológián, vettek tüdő tükrözéssel mintát a tüdőben betokozódott valamiből, kiderült, hogy kimutathatók benne a rákos sejtek... azt nem tudjuk még, hogy ez jó vagy rossz indulatú-e, de olyat olvastam valahol, hogy a jóindulatú szokott betokosodni...(reménykedünk benne)most ott tartunk, hogy a műtétet a mellkas sebész nem javasolta, azt mondta meg kell várni minden eredményt és utána kell döntsön egy orvos csoport, ÉRDEMES -e elkezdeni az újabb kemót (megjegyzem én ettől nagyon féltem aput)megnézte ugyanis az agydaganatos leletét amit első alkalommal kapott és ott 4. stádiumban lévő glioblastoma ami gyorsan fejlődik (ez volt a papírjára írva 2012 januárjában 3 hónapot írtak (adtak neki) az agydaganatról többet nem tudunk...issza a szódabikarbónás vizet, most pedig tibeti kefirgombát kerítettem neki..

(ja mi nem vénába fecskendezzük) csak simán megissza, korábban gyomor égésre is be-be kapta a szódabikarbónát, mikor úgy érezte... ennyit tudtam leírni...

2013. febr. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%
ami jó is, meg olcsó is, meg könnyű lenne vele dolgozni, azt nem használják az orvosok. mint ahogy a gyógynövényeket sem reklámozzák a sok mérgező gyógyszer helyett. de tényleg jó a rák ellen a szódabikarbóna. csak még eltelik 30-40 év, mire alkalmazni fogja az orvostudomány a rák leküzdésére.
2013. dec. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Annyira hatásos, hogy Tullio Simoncini több páciense is meghalt. Részletesebben itt lehet olvasni erről a kuruzslóról és a szódabikarbónás kezelés "eredményességéről".:


[link]

2015. márc. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!