Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » 40 év után most érzem gyermekk...

40 év után most érzem gyermekkori térdbalesetem után a fájdalmat. Hogy lehet ez?

Figyelt kérdés

Gyermekkoromban elütött egy versenykerékpár.

Emlékeim szerint kötésre kellett járnom.Mostanában viszont 40 év után lépcsőn menve valami iszonyú nyilallást érzek benne részlegesen.

Elkönyvelhető a régi baleset számlájára? Tudtok tanácsot adni?


2013. jan. 28. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Öregszel. Ezzel el kell menned az ortopédiára kivizsgáltatni a problémát, mert ha elhanyagolod, rövidesen műizület lesz a vége.
2013. jan. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Megtudnád magyarázni,hogy mi lehet ez,egyáltalán lehet-e az akkori baleset rovására írni?Mert hajszálpontosan azon a helyen nyilal bele a fájdalom.
2013. jan. 29. 10:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Semmi okod orvoshoz menni, mert ez nem betegség. Ha orvoshoz mész a panaszaiddal, akkor szinte biztos hogy valamilyen gyógyszer lesz a vége, amivel tulajdonképpen csak a fájdalmaidat kezelik, végleges megoldást ugysem ad. Nem beszélve a gyógyszerek káros hatásairól, biztos vagyok benne, hogy te sem akarsz még több problémát magadnak, hanem inkább ujra probléma mentesen szeretnél járni. Igazából csak hiányok vannak olyan anyagokból a szervezetedben, ami épithetné az izületeket. Tudom hogy mit beszélek, hisz nekem is ilyen gondjaim voltak, ráadásul még fiatalon szenvedtem ezektől a gondoktól. Elmondom neked, hogy melyek azok a segitő elemek, amelyek valódi megoldást adhatnak a problémádra. Ezek az anyagok a kollagén, ami akkor tud a szervezetben előállitódni, ha elég C-vitamint tudsz bevinni oda. Csakhogy a mai normál táplálkozással elegendő C-vitamin nem jut be, mert olyan rossz minőségü a táplálékunk, hogy ez igy, ilyen élelmiszer minőségek mellett már régen nem lehetséges. Ezért először is el kell kezdened C-vitamint szedni, Szent-Györgyi Albert ajánlása szerint minimum 1000mg/nap adagban. Ha ezt megteszed, akkor már ez a létfontosságu anyag, a kollagén már tud képződni a testedben,(ugyanis a testünk C-vitaminból szintetizálja azt), és ez csak az alap. Vannak még más épitőanyagok is, amire feltétlenül szükség van ha rendbe akarod hozni az izületeidet, mégpedig ilyen anyag a kondroitin, és a glükozamin, a D-vitamin, és egy természetes fájdalomcsillapitó anyag az MSM. Ha ezeket egy harmónikusan összeállitott készitményből szeretnéd beszerezni, akkor erre sok variáció létezik.

Vannak azok a bizonyos gyógyszergyárak által előállitott porcépitők, amikben ugyan benne vannak ezek az anyagok, csak az a probléma, hogy nem elégséges mennyiségben, a másik gond pedig a sok adalék. Ezeket sürün láthatod a kereskedelmi tv-k reklámjaiban, hiszen a gyógyszergyáraknak van rá sok millió forintjuk hogy ezek megjelenjenek ezeken a drága reklám helyeken. Vannak kicsit drágább készitmények, amik viszont valódi segitséget adnak, ezekben megfelelő mennyiségüek az épitő anyagok, és minimális az adalékok mennyisége, és többségük csak természetes összetevőket tartalmaz, ami azért nem mindegy.

Keress olyan termékeket, amelyekben a következő mennyiségek találhatóak:

glükozamin-szulfát: minimum 1000mg

kondroitin-szulfát: minimum 750mg

MSM : minimum 300mg

C vitamin : minimum 1000mg

D-vitamin : minimum 800NE

és ezek a mennyiségek kétszer szedendőek naponta. Tehát a napi adag, ezeknek a kétszerese, egyszerre kb. 1000mg c-vitamin tud felszivódni, ezért reggel és este javasolt szedni ezeket.

meglátod, pár hét alatt már érzed a javulást, aztán ha elolvasol olyan irásokat ahol leirják hogy miért is szorulunk kiegészitésre ezekből, és még jó néhány tápanyagból, akkor világosan fogod látni, hogy ma már nem hagyatkozhatunk csak az étkezésre ha hozzá akarunk jutni létfontosságu tápanyagokhoz.

ezeknek a tápanyagoknak a hiányában bizony beindul a kopás, a gyulladás, és mindenféle leépülő tevékenység a szervezetben, mert a testünk állandóan épül, és lebomlik, tehát mindig, folyamatosan kell bejuttatnunk mikrotápanyagokat, ezek a vitaminok, ásványok, nyomelemek.

Nagyon fontos, hogy minél jobban elhanyagoltuk testünk ilyenfajta ápolását, annál nehezebb a helyrehozatal, de akkor sem reménytelen. ha sok idő is kell hozzá, akkor is újjá tud születni, mert ez a sajátossága. csak meg kell adni neki az épitő-anyagokat, és ő tudja hogy azokkal mit kell tennie.

sok sikert

2013. jan. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szakember vagyok. Az előttem válaszoló pedig egy gazember volt. Ne hallgass rá!
2013. febr. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most akkor kinek higyjek?
2013. febr. 4. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!