Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A gyermekkori traumákat...

A gyermekkori traumákat hogyan lehet feldolgozni?

Figyelt kérdés
Lassan 30 éves leszek, de a mai napig sokminden kísért a gyermekkoromból. Jellemtelennek és semminek érzem magam. A szüleim ittak és vertek, egyszer apám részegen majdnem agyonütött (elájultam nem tudom meddig voltam eszméletlen). Sajnos már van saját családom is, akiket úgy érzem nem tudok rendesen és eléggé szeretni. Engem sem szerettek sosem a szüleim. Éveken keresztül úgy tértem lefeküdni, hogy azt kívántam bárcsak meghalnék. Sok szar dolgot elkövettek velem a szüleim. Úgy érzem nincs saját személyiségem sem, nincsenek igazi vágyaim sem, céljaim pedig végképp nincsenek. Két fiam van és egy szerető férjem, bár ő nem a gyerekek apja. Elég szerencsétlen életem volt. Kisvárosban élek, nem tudok elmenni pszicholóushoz sem, mert akkor pletykálnának rólam és azt nem lehet, mert a szüleim egyébként neves emberek a városban, mindenki ismeri őket. Nem tudom mit csináljak. Ne írjátok, hogy becsüljem meg, amim van, mert egyszerűen képtelen vagyok rá...Undorodom magamtól emiatt. Nem tudom mit kéne tennem, úgy érzem képtelen vagyok szeretni, üres vagyok, őszintén örülni meg végképp nem tudok. Úgy érzem a szüleim felelősek az életem ilyen alakulásáért. Persze ezt nem tudom nekik még csak a szemükre sem vetni, mert még mindig félek tőlük és úgyis megmagyaráznák, hogy nincs igazam és nem jogos a felháborodásom. Nem voltam rossz gyerek sose, de ha ittak akkor mindenért megvertek, azért is ha éhes voltam azért is ha nem...
2011. dec. 4. 15:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hát nehéz okosnak lenni.. Csodálom, hogy "idáig eljutottál", hogy tudsz párkapcsolatot kialakítani, vannak gyerekeid, szerető férjed.

Szerintem csak pszichológus tudna érdemben segíteni. Tegyél a pletykákra magasról! Nem szégyen pszichológushoz menni, az meg úgysincs rád írva, hogy a szüleid viselt dolgai miatt van rá szükséged.

2011. dec. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Sajnálom,hogy ilyen gyerekkorod volt.

Őszintén kit érdekel,hogy neves emberek,ha ilyeneket tettek a gyerekükkel. NE az érdekeljen,hogy mások mit mondanak, hogy pletykálnak. Amíg nem érzed magad jól,nem vagy boldog ne másokkal foglalkozz. A gyerekeidre nagy hatással vagy,még az ő életüket is negatívan befolyásolhatják az érzéseid,mégha nem is tudnak róla.

Szorongó gyerekként nőttem fel,alkoholista apám volt. Szüleim elváltak,de imádom a szüleimet. Nemsokára én is 30 leszek és talán egy időszakot tudok mondani az életemből,amikor boldognak éreztem magam. Pár hónapja túl vagyok egy idegösszeomláson, van egy 2 éves fiam és a férjem el akar hagyni 12 év után. Mindig van valaki, akivel kibeszélem magam és megpróbálja a pozitív dolgokat előhozni belőlem.

Nekem is vannak ilyen érzéseim,de már egyre kevesebbszer. Ha szeretnéd írj priviben hátha tudok segíteni.

2011. dec. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 zkriszti3 ***** válasza:

Mindenképp szükséges magadon változtatni hiszen a gyerekeidnek nem kívánhatsz olyan szülőt (hideget,rideget ) mint ami neked jutott. Ők sem tehetnek arról, hogy a világra jöttek, mint ahogy te sem.

Ha ezt érzed a szíveddel képes vagy változni.

2011. dec. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

Lelkileg nem nőttél fel, a szüleiden csüngsz mint egy kisgyerek, ezt bizonyítja hogy felnőttként még mindig félsz tőlük.


"Kisvárosban élek, nem tudok elmenni pszicholóushoz sem, mert akkor pletykálnának rólam és azt nem lehet, mert a szüleim egyébként neves emberek a városban, mindenki ismeri őket."


Íme a bizonyíték arra amit írtam! Pszichológushoz se amiatt nem akarnál menni mert mit fognak rólad mondani mások (ami tulajdonképpen kit érdekel ha egyszer az egészségedről van szó), hanem hogy "jaj mit fognak gondolni a szüleimről"! Igen, a szüleidről akik vertek, ittak és így mára bőven kiérdemelték hogy az egész kisváros róluk beszéljen! Te meg védenéd őket mert bizonyára zsarolnak érzelmileg ("ezt tennéd anyáddal/apáddal? miféle gyerek lenne képes ilyesmire?"), bűntudatot keltettek benned, így aztán nem mész orvoshoz és a saját életedet teszed tönkre hogy nekik jó legyen.


"Úgy érzem a szüleim felelősek az életem ilyen alakulásáért."


Tudod mit? Mivel már nem vagy gyerek így a mostani helyzetről te tehetsz! A gyerekkorodat tönkretették, utána viszont pont ezért kellett volna felnőtt fejjel nemet mondanod nekik mindenre ami neked rossznak számított!


Megoldás: szakadj le a szüleidről! Kit érdekel ki mit gondol róluk vagy rólad vagy a döntéseidről? A te életedet TE éled nem mások! Menj el pszichológushoz, ha pedig ezért pletykálnának a szüleidről akkor az az ő bajuk! Ha nem ittak és vertek volna akkor nem kéne elmenned oda! Vállalják a következményeket a tetteikért!

2011. dec. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nyilván én is tehetek a jelenlegi helyzetemről, ezt nem tagadom.

Azonban nem vagyok olyan állapotban, hogy szembeszálljak velük és harcoljak a közvéleménnyel meg akármivel...

2011. dec. 4. 16:49
 6/17 A kérdező kommentje:

Olvasgattam a témában sokat. Találtam egy blogot is, ahová ilyen történetek kerülnek fel. Én is megírtam az enyém. Íme az érdeklődő elé tárom a történetem, így talán érhetőbb lesz az egész.

[link]

2011. dec. 5. 09:56
 7/17 anonim ***** válasza:

Elolvastam a blogodat.

Megértelek,átérzem fájdalmadat.

Tudom nem megoldás az erőszak sem a káröröm de szüleidnek 1000 x kellene meglakolni ezekért a bűnökért.

Ha bizonyítható lenne egy peren is elgondolkodhatnál,de tudom, értem ezt nem tudnád véghez vinni.

Lehet nincs rá lehetőséged de gondold meg,hogy költözz el minél messzebb ,kezdj új életet .Ne adj nekik semmit magadból ,és ez nem menekülés hanem reakció,rossz vagyok? Nem kellek? Szevasztok b.sz.tok+ anyátokat !!

A másik ,kibírtad a verést a lelki terrort,megalázást,sokan beledöglöttek volna de te nem , te egy erős ember vagy .Erre gondolj ,akkor mit neked egy költözés vagy másik város,új munkahely !?Lehet így kell élned egész életedben ,sokan hordozunk sebeket ,fájdalmat ,te többet és mélyebbet mint az átlag.Még egyszer mondom te erősebb is vagy az átlagnál.

2011. dec. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nehezen és sok-sok fájdalom árán, de fel lehet dolgozni, HA elég erős a személyiséged ahhoz, hogy elbírd a traumafeldolgozást. Pszichiáter, vagy klinikai szakpszichológus tud neked ebben segíteni - én mindenképpen az előbbire szavazok.


És nagyon gyorsan keress meg egy kiváló szakembert, ha élni akarsz még 10 év múlva is! Komolyan mondom. A valódi kisgyerek-áldotozatok (azért írom így, mert mostanában ebből is "divat"-ot csináltak egyesek, csak hogy egy kis figyelmet kapjanak a médiában) töredezett, a mindennapokban egyre nehezebben és alig-alig funkcionáló személyisége KEZELÉS NÉLKÜL legkésőbb 35-40 éves korukra teljesen szétesik, felőrlődnek, és előbb-utóbb meghalnak.

2011. dec. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

4. válaszoló vagyok.

Most leírom (és nem érdekel ki fog ezen megsértődni, hiszem hogy az őszinte beszéd viheti előre a dolgokat): te ezt a blogot önsajnáltatásból olvasod (ahogy a blog többi olvasója is). Mert szerinted nem a te kezedben van a megoldás kulcsa, mert te szegény ember akivel úgy kiszúrt az élet satöbbi, satöbbi, satöbbi...


Mégis mit gondolsz milyen szülő lehet az aki ha problémája van másokra mutogat hogy "ő meg ő meg ő a hibás!"? Hisz van két gyereked! Miféle példát mutatsz a gyerekeidnek? Azt fogják látni hogy az anyjuk gyenge. Azt fogják látni hogy ez az élet rendje hogy őrlődünk a sebeink miatti fájdalomban (amit már rég nem az XY hanem MI okozunk saját magunknak) miközben a kisujjunkat se mozdítjuk hogy jobb legyen ("mert jaj mit fognak gondolni mások") siránkozunk hogy miért ilyen sz@r az élet ami közben szélsebesen elmegy mellettünk és egyszer csak azt vesszük észre hogy a templomban mindenki énekel csak mi fekszünk a hátunkon. És ők is ugyanilyen boldogtalanul fognak élni utána...


Én azt mondom sürgősen hagyd abba ennek a blognak az olvasását! Többet árt mint használ. Majdnem 30 éves, felnőtt nő és kétgyermekes anya vagy, mutasd meg hogy erős vagy, szedd össze magad és menj el szakemberhez! És ne hagyd hogy bárki eltántorítson, ez a legjobb dolog amit tehetsz!

2011. dec. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

4. válaszolónak.


Igen kemény vagy, tény. De ezzel nincsen semmi baj. Annak idején én is ilyen voltam.

Van abban valami, amit az előtted kommentelő írt, hogy a helyzet egyre csak romlik és 35-40 éves koromra magam teszem magamat hulladékká.

A gyerekeim ezt nem látják, nem mondok még csak olyat sem nekik, hogy mondjanak le bármiről is, ha elsőre nem sikerült, mindig ösztönzöm őket. Azt hittem régebben az ő ösztönzésük és erejük rám is kihat majd, de nem így lett sajnos. Nagyon jól titkolok mindent, napközben észre sem lehet venni. Csak amikor egyedül vagyok akkor jönnek ezek a gondolatok.

Az ilyen blogok olvasása tényleg önsajnálat, én ezt nem tagadom. De azt hiszem ez szükséges szint. A padlóról lehet felállni a leginkább...

Biztos van bennem erő, érzem, csak erősebb a félelem bennem - egyelőre.

2011. dec. 7. 08:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!