Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Szerkezet lakatosként dolgozok...

Lacmond kérdése:

Szerkezet lakatosként dolgozok egy műhelybentudni szeretném hogy mennyire káros a vaspor belégzése?

Figyelt kérdés
2 éve csinálom ezt és már elég gyakran köhögök és elég mélyről jön ez. Jó ez nekem?

2013. jan. 31. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:

"Az orvoslásban a toxikus fémeket tekintik nehézfémeknek,[1] atomsúlyuktól függetlenül: a „nehézfémmérgezés” jelentheti túlzott mennyiségű vas, mangán, alumínium, higany, kadmium vagy berillium (a negyedik legkönnyebb elem) bevitelét, vagy akár az arzénét, ami valójában félfém."


Ezt a wikipédiáról másoltam. Ráadásúl az egyik legkönnyebb felület ahol bejutnak aza tüdő.

2013. jan. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nem mondom, hogy a vas belélegzése egészséges, de ilyen alapon csak a kertész, meg a vadász lenne az. Nézd meg a kollegáidat, mennyi idősek? Hány éve úzik ezt a mesterséget? Van a baj a tüdejükkel? Ennek ellenére, neked lehet valamilyen egyéb érzékenységed is a vasporra. De ilyen alapon akármire is. Cigi, megfázás, egyéb, otthoni környetzet szóba sem jöhet? Mellesleg lehet kapni, valóban fillérekért eldobható maszkot. Lélegezz orron keresztül. Az orrban vannak szőrszűrők.
2013. jan. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2013. febr. 1. 18:47
 4/6 homo ludensz ***** válasza:
Mikor még a Vegyipari Gépgyárban dolgoztam tartályokat és más zárt egységeket is csináltunk azt belülről is meg kellett hegeszteni. Csak búvónyílás volt meg steklámpa a füst dőlt ki és ott állt a nyílásnál egy ügyelő aki kihúzta volna a hegesztőt ha.. Az üzemorvos váltig állította hogy jó a tüdőre a rutilos bevonatú elektróda füstje. De menj el egy vasöntödébe ha találsz még és nézz ott szét azután vesd össze a te "vasporoddal" ezt én mondom mint lakatos és hegesztő. Lefutott járművek felújításánál is dolgoztam zsíros,tehénszaros volán buszokat újítottunk fel autogénnel vágtuk s hegesztettük és az sem volt rózsaillatú. Ha találsz jobbat kérlek nézz utána és változtass. Mitől van vaspor? A gyors darabolótól?
2013. febr. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
például igen a csarnok szendvicspanellel van leburkolva és jó jó mert jó a hőszigetelő képessége de nem engedi át a levegőt ezáltal minden füst bent marad a csarnokba és nem csak a gyors darabolónak van füstje nem tudom láttál e már plazmavágót na annak van még füstje szabályosan megfolyt de nem is lenne ezzel gond ha lenne elszívás igaz a főnökség ígéri hogy megcsináljuk de remélem minél hamarabb ...... am ilyet még nem hallottam hogy a rutilos bevonatú elektróda gőze egészséges lenne nekünk minden hónapba van munkavédelmi oktatás és a munkavédelmis hangsúlyozza a pormaszkok fontosságát
2013. febr. 2. 10:14
 6/6 homo ludensz ***** válasza:
A rutilos(48-as) bevonatú elektróda füstjét egészségesnek vélő üzemorvost negatív példának szántam s azt hittem érted. Mikor én ott dolgoztam akkor kezdtek foglalkozni a plazmával és jól körbeárnyékolták de szart sem ért mikor fen dolgoztunk a tartályok tetején mert villogott s ha nem az hát a barom nagy vízhűtéses CO-hegesztőgépek bárhová néztem. Többet kaptam így 6 év után átmentem a járműfelújító kis üzembe. Ott még szarabb volt még szűkebb helyen vagdostuk s foltoztuk a buszokat és dőlt ki a füst. A megfelelő szellőzés alapkövetelmény lett volna és ma is az de csak megmosolyogtak a havi "munkavédelmi oktatáson". Az kötelező volt de ott dolgozni nem.
2013. febr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!