Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Sokan miért hisznek a homeopát...

Sokan miért hisznek a homeopátiaban?

Figyelt kérdés
2013. febr. 7. 20:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/98 anonim ***** válasza:
73%

Na most számíthatunk ilyen kérdésekre, mert egy két riport megjelent róla.

A való életben nem kell hinni benne, és kiállni ellene. és nem vásárolni. Azaz vegye aki akarja, csak ne győzködjön másokat róla.

2013. febr. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/98 anonim ***** válasza:
57%
Módszeres agymosás eredménye. Fogyasztói társadalomban élünk, mindenhol azt nyomják, hogy vedd ezt, vedd azt, de ne gondolkodj rajta, mert még rájössz, hogy halál baromság és nem is kell neked. És bizony a többség készségesen beáll zombinak, és fogyaszt, hipermarketben veszi a tojás 50Ft-ért, mit amúgy 30-ért is megkapna, és boltban veszi a biotejet 800Ft-ért, ami tőgymelegen 160Ft... Sajnos manapság divat hülyének lenni, és tömegek még büszkék is rá.
2013. febr. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/98 anonim ***** válasza:
57%
Azért, mert a pacebo hatáson alapul. Ha te elhiszed, hogy a c-vitamintól gyógyulsz ki a betegségedből, akkor ki is fogsz. Bár nem a c-vitamintól, de a hit fontos. Ennyi szerintem a lényege.
2013. febr. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/98 anonim ***** válasza:
29%
placebo, csak kimaradt az 'l' betű és mielőtt megkiabálnak javítanám magam
2013. febr. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/98 anonim ***** válasza:
62%
A pontozóhuszárok nem tétlenkednek ám.
2013. febr. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/98 anonim ***** válasza:
37%
Azért, mert működik.
2013. febr. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/98 anonim ***** válasza:
72%

Ez az egész a sejtek emlékezésén alapszik.

Példa, Nem tudom a nevét annak a professzornak aki az egyetemén vizsgálatokat végeztetett, de a Google, a hírkereső és különböző hírcsatornák vissza igazolják, hogy igaz. A Vizsgálatok nem igazoltak semmilyen hatást.

A homeopátia szerint a legalacsonyabb koncentrátum az igazán gyógyító erő. Tehát ha mondjuk szifiliszes vagy, akkor a szifilisz kórokozójával kell gyógyítani, csak nagyon alacsony koncsentrációban.

A hívők szerint, ha az óceánba beleöntesz egy kanál eperszörpöt, majd az óceán másik oldalán kiveszel szintén egy kanállal az óceánból, akkor pontosan olyan a koncentrátum, ami elegendő az eperszörp készítéséhez, mert a víz emlékezik, és mindent újra tud produkálni.

Persze az eperszörp csak példa, mert ide valamilyen betegség kórokozóját kell beleképzelni. Mindig annak a betegségnek a kórokozóját,amit gyógyítani akarsz.

Én azért a tüdőgyulladásomra antibiotikumot szedtem.

Egy jó pár orvos is gyógyít homeopátiával, csak nem értem, hogy miért, amikor nem abból doktoráltak. Ezt csak ilyen fizetős gyorstalpalókon lehet megszerezni. Már a tanfolyamnál elkezdődött a pénz kicsikarása, és a tanfolyam elvégzése után a végzettek szedik le a lét a betegektől. A súlyos betegek pedig mindent megadnak, a gyógyulásért. Vagy el tudod képzelni, hogy egy beteg anyuka nem vásárolja meg a gyerekének, ha hallotta, hogy milyen jó gyógyszer?

Az emberek hiszékenysége a legjobb meggazdagodási lehetőség. Vagy miért nincsenek a gyógyszerlistán? Mert nincsenek bevizsgálva. Én a gyógyszertárak felelősségét is felvetném.

2013. febr. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/98 anonim ***** válasza:
71%

Azért, mert

1; néha valóban működik. Persze nem úgy, ahogyan előadják, hanem placebo hatása van. Az pedig vitathatatlanul működik.

2; romantikus a története, 200 éves, angol királyi család, nobel díjas tudósok vannak belekeverve.. :)

3; Jól hangzik, hogy nincs mellékhatása. Lehet vele különcködni, "ellene menni" a hagyományos orvoslásnak, ami igazából nem is akarja meggyógyítani az embereket.

4; jó olyan dologban hinni, amit nem tudsz megmagyarázni. Ilyen a vallás is.

2013. febr. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/98 anonim ***** válasza:
74%

Én nem tudok olyanban hinni. Engem mindig félre vezet.

És azt sem hiszem, hogy az orvos nem akar meggyógyítani.

Az orvosok is emberek, tévedhetnek. Bár ez a tévedésnek nem olyan a következménye, mintha elsóztad volna a levest. De még is tévednek.

Én hiszek az orvostudományban, és az orvosokban. Amiben nem hiszek, az az egészségügy. Nagy a különbség.

És a mese a homeopátia, nem a vizsgálati eredmény, úgy hogy nem próbáld keverni a dolgokat..

2013. febr. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/98 anonim ***** válasza:
80%
A placebo hatásra nem kéne hivatkozni. Ugyanis egy tényleg ható gyógyszerben is lehet hinni, tehát a placebo hatás, ott is érvényesülni fog. Ez nem ok arra, hogy nem ható készítményt szedjünk.
2013. febr. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!