Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Az antidiabetikumok (Eucreas,...

Az antidiabetikumok (Eucreas, Mercformin) lehetnek karosak a szervezetre?

Figyelt kérdés

2013. febr. 10. 20:44
 1/7 bensdorp ***** válasza:
Minden gyógyszernek vannak mellékhatásai, természetesen ezeknek is. De bármelyik mellékhatásukat vesszük is, mindegyiknél károsabb, ha az ember nem kezeli a magas vércukorszintjét.
2013. febr. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem valaszolóval, de hozzátenném, hogy ha nem kifejlodott cukorbetegségről van szó, hanem inzulinrezisztenciáról normális vércukorértékekkel, van természetes megoldás is, nem kell feltétlenül mesterséges gyógyszerekkel bombázni a szervezetünket, ez pedig a kecskeruta és a krómtabletta.
2013. febr. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálam a paleolit táplálkozás segített. Divathiszti az egész vagy sem, az IR ellen jó.

Nekem a májamat károsította a Merckformin.

2013. febr. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 bensdorp ***** válasza:

Az életmódbeli változtatások (pl. diéta, sport) valóban segíthetnek.

De ne mondjunk olyat, hogy "mesterséges gyógyszerekkel bombázni", mert attól, hogy egy vegyületet a részeiből raknak össze vagy kivonják egy növényből, attól az még ugyanaz a vegyület, ugyanolyan hatásokkal, mellékhatásokkal (pl. kecskeruta és Rutascorbin). Mi több, a gyógynövényekben nem feltétlenül ismert minden vegyület és az esetleges káros hatásai, ezért több okunk van az évtizedekig dokumentáltan, célzottan vizsgált gyógyszerekben bízni, melyek összetétele 100%-ban ismert.

2013. febr. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, a gyogynövenyekben vannak olyan alkotoreszek, amiket a mai tudomany meg nem tud azonositani, de ezek a reszek felelösek azert, hogy maga a gyogynöveny sokszor hatekonyabb legyen mint a kivont fö hatoanyag egyedül. Ezert a kivont, vagy esetleg kemiailag elöallitott szerböl sokkal több kell, hogy a hatast kifejtse, es emiatt a mellekhatasok is sokszorozodnak. Nem veletlen, hogy sokaknak elszallnak a majenzimjei. Emellett a gyogynövenyek sok szaz eve hasznalt szerek, hatekonyak, csak ma mar sajnos elfelejtettük ezt. Tudni kell, hogy a gyogyszeripar is a gyogynövenyekböl indult ki, nem olyan reg, kb. 20 eve, a forgalomban levö gyogyszerek nagy resze meg gyogynöveny alapu volt. Azota robbanasszerüen fejlödött a technika es a kemia, ezert sokmindent elö lehet allitani mestersegesen, in vitro, de sajnos ezek szinte mindig majdhogynem több kart okoznak mint hasznot. Egy föorvos kollegam Nemetorszagban ezt mondta: "egyertelmüen tönkreteszik a majat" (marmint a gyogyszergyari gyogyszerek, mind). Ö azota mar egy nagy multu termeszetgyogyaszati orvosi praxisban dolgozik.
2013. febr. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Inzulin rezisztenciam is van a pcos es endometriozis mellett,ezert kerdeztem.

Meg azert,mert a gyogyszerekkel mar sokszor rafaztam eletem soran.

Mivel magas az inzulin szintem es a glukoz is kicsit magas,ezert tobb dokinal is voltam,a Mensmentisben is.

Volt,aki azt mondta,hogy ne szedjek semmilyen antidiabetikumot,mert tul sovany vagyok,es csak meg jobban lefogynek tole,ami szinten nem tesz jot az inzulinszintnek.Es azt mondta,hogy eleg csak a dietat tartanom.

Volt,aki Merckformint irt fel.Megint mas azt mondta,hogy a Merckformin nem jo nekem,mert sovany vagyok,ezert Eucreast irt fel.


Meg nem kezdtem el szedni egyiket sem,mert nem tudom,hogy artanek-e vele vagy inkabb hasznalna.

Egyenlore szemelyre szabott makrobiotikus etrendet tartok,amit dietetikus allitott ossze,es figyelek a szenhidratbevitelre.

Es arwen tornazni kezdtem.

2013. febr. 17. 22:23
 7/7 A kérdező kommentje:

Ja,es azt kihagytam,hogy augusztusban operaltak.Eltavolitottak az endometrikus csomokat,hegeket,oldottak az osszenoveseket,es drillingeltek a kis cisztakat.

Azota elmultak a nagy fajdalmaim.

De felek,hogy vissza fognak terni.

2013. febr. 17. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!