Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Nem tudok lenyelni semmilyen...

Nem tudok lenyelni semmilyen gyógyszert! Ez azért lehet?

Figyelt kérdés
Mikor 4 éves voltam már én sem tudom, hogyan, de lenyeltem egy 5 forintost, ami megakadt a nyelőcsövemben és műtéttel szedték ki. Azóta semmilyen méretű gyógyszert nem tudok bevenni egyben! És már nagyon szánalmasnak érzem magamat, hogy az allergia gyógyszeremet sem (kb. egy 1 forintos fele) sem tudom bevenni! Egyszerűen rágörcsölök! Tudom, hogy muszáj bevenni különben fulladozni fogok de nem megy :( Ez azért is baj mert nem csak erre az egy gyógyszerre vagyok "rákötve" van vas KAPSZULÁM és akne KAPSZULÁM, és egyiket sem tudom nagyon lenyelni sajnos :((( szerencsére az akne nem túl súlyos, szóval annyira nem okoz bajt ha néha nem veszem be (én beakarom de nem tudom), viszont a másik két gyógyszer kihagyása eléggé nagy bajt tud nekem okozni, hiszen a vas átlagom 6 ami az átlag alatt van, az allergiám meg súlyos. Valami tippetek? Tudom, hogy pszichés de hogyan tudnám legyőzni?? Mással (étellel, itallal) sem tudom bevenni, már eléggé sokat próbáltam. :(

2013. febr. 22. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát, biztosan amiatt van.

Mindenkinek van valami szorongása, félelme. Esetedben ez nem túl szerencsés, de annyira nem is ártalmas.


Nekem kicsit enyhébben volt meg, de én is eléggé rágörcsöltem a gyógyszer bevételre. Mások simán lenyelik az allergia gyógyszert vagy a fogamzásgátlót víz nélkül, olyan pici. Nekem vízzel is alig ment.


A mindennapi erőltetést követően, már vízzel könnyen megy. Egyszerre letudom nyelni a kettőt. Tudom, hogy nehéz, de kényszeríteni kell magad. Csak ez tudja feloldani.


Szerintem vágd először félbe, hátha az menni fog és nyelj hozzá nagyon egy korty vizet. Ennél evés közben is nagyobb adagot nyelsz le.

Gondolj erre!

2013. febr. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én csak azt tudom mondani, hogy egy megrágott falat szerintem nagyobb mint a gyógyszer
2013. febr. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 bensdorp ***** válasza:

Én gyógyszerész létemre ugyanezzel a pszichés problémával küzdök. Az egyetlen megoldás a szoktatás, ahogy az első válaszoló is írja. Nekem is egyre nagyobb gyógyszereket sikerül lenyelnem az évek múltával. Néha visszatér az ostoba gondolat, hogy nem tudom lenyelni, olyankor nem is megy. Nem szabad előre szorongani alaptalan félelmek miatt, ne képzeld el előre a folyamatot, csak természetesen, mint egy falatot (előző válaszoló, valóban nagyobb bármelyik ételfalat, de ennek tudata egy ilyen pszichés eredetű problémában sajnos nem segít).

Nekem az áttörést az jelentette, hogy rájöttem, ha a nyelvem hegyére teszem a gyógyszert, és ráborítok egy nagy korty vizet, sokkal könnyebben lemegy, nem úgy, mint hátulról. Így többnyire meg sem érzem, hogy a korttyal leúszott a gyógyszer is.


Sok sikert, kitartást, gyakorlást! A legtöbb gyógyszernél tényleg fontos, hogy a gyógyszerforma eredeti állapotában maradjon.

2013. febr. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem a párom van ezzel így, hogy nem tudja lenyelni. (25 éves, ffi). nincs semmi traumája, viszont nagyon a gyógyszerek ellen van. lehet, hogy emiatt képtelen lenyelni? egyszerűen nem is akarja. viszont ha vmi komolyabb betegséget elkap, nem tudom, mit fogok tudni kezdeni vele. szerintetek?
2013. febr. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az akne gyógyszernek iszonyatos mellékhatásai vannak. Mi inkább egy jobb megoldást választottunk. Az allergiáról meg nem is beszélve... :(
2013. febr. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én kaptam kapszulát az akne-re meg ilyen kenegetős valamit... úgy, hogy csak a kenegetőset használom már most is szemmel látszik a javulás :)) igazi babapopsi arcom kezd lenni :))
2013. febr. 26. 17:11
 7/10 anonim ***** válasza:

nekem baba koromban nyakamra volt tekeredve a köldökzsinor..császármetszéssel szüledtem.

nem tudtam garbot felvenni,vagy sálat,irritálta a nyakamat,szorongtam.és semmilyen tablettát se lenyelni.bárki mondhatott bármit,nem vettem be a lenyelős gyogyszereket,nem birtam.aztán egyszercsak megváltozott valami.észérvekkel meggyőztem magam.ugyanmár,senki nem fulladt még meg egy gyógyszertől,nekem se lehet bajom..és egyet bevettem.utánna már egyre könnyebb volt,minden tabletta után.és kb. a 10.nél már természetes volt.most minden nap szedek gyógyszert,meg se kottyan.

remélem nekedis sikerülni fog:)

2013. márc. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Halszálka állt keresztbe a torkomon,azòta nem eszek semmit aminek halíze van:))Biztos hogy pszichés problèma,de nem vesztesz sokat ha nem szedsz gyògyszereket:méreg mind!Ha mégis bármi okbòl rendszeresen szedned kell valamit,akkor porítsd a tablettákat.Fogamzásgátlásként pedig használj bármit,ami nem cseszi szét a hormonháztartásod.
2013. márc. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :) A fogamzásgátlással még egy ideig nem kell aggódnom, 14 vagyok :)
2013. márc. 11. 18:59
 10/10 anonim ***** válasza:
Én se bírom beszedni,el kell tördelnem,viszont szedem ezt a Cetebe C vitamint,s a gyógyszertáros mondta,hogy szedjem szét a kapszulát,s borítsam a kis szemeket egy kanálra,szóval lehet,hogy azokat a kapszulákat is belehet ezen az elven szedni,amiket te szedsz,kérdezd meg a patikában.
2015. máj. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!