Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mi a különbség a homeopátia...

Anita.KK kérdése:

Mi a különbség a homeopátia és a homeoterápia között? Valamelyik helytelen kifejezés?

Figyelt kérdés

2013. márc. 8. 16:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Homeopátia egyfajta gyógyító szer, a homeoterápia pedig ilyen szerekkel való gyógyítás.
2013. márc. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
És bárhogyan is nevezzük így is úgy is haszontalan...
2013. márc. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászóló nagyon is rosszul tudja. A homeopátiás gyógyszerek nagyon hasznosak, és a lényege, hogy nem ilyen mű dolgokat tartalmaznak, hanem természetes gyógyszerek, természetesen hatnak...
2013. márc. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

És soha senkinek sem sikerült bizonyítani azt hogy hatásosak lennének...

Nagyon is jól tudom, ne okoskodj itt.

2013. márc. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A sok tapasztalat szerintem már bizonyított. De mind1, aki elhiszi elhiszi,aki nem az nem.
2013. márc. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerencse, hogy a tudományosan alátámasztott dolgok nem így működnek. Nem elhiszem, nem hiszem el alapon. Hanem alá van e támasztva vagy nincsen. A homeopátia nincsen alátámasztva. Próbálták, de nem sikerült bizonyítani, hogy hatna. Ezek után lehet benne persze hinni, ez mindenkinek szíve joga. Azt állítani viszont, hogy működik, azt nem lehet. Azt lehet állítani, hogy valaki annak ellenére hisz benne, hogy a vizsgálatok ezzel ellentétes eredményt mutattak.
2013. márc. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én a saját tapasztalatomból mondtam, hogy van hatása. Azt pedig hogy valaki elhiszi vagy nem, erre írtam. Nekem rengetegszer segített, sokszor visszanyomtam vele kezdődő betegséget és a már komoly betegségből is hamarabb meggyógyultam a homeopátiás gyógyszereknek köszönhetően. Pl a limphomyosot nagyon bevált.
2013. márc. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, a szomszéd Mari néni pedig a pálinkára esküszik. Szerinte rengetegyszer meggyógyította, segített neki hamarabb kilábalni komoly betegségekből is.
2013. márc. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A homeopátia hatásmechanizmusát maguk a homeopaták sem ismerik (amelyik az ellenkezőjét állítja, az hazudik a betegeknek), mivel a 200 éve felvázolt működési alapelvük enyhén szólva üti a mai fizikai ismereteket. Értem ezalatt a "víz, mint emlékező valami, ami információt hordoz" kijelentést, amit ma már általános iskola után is megmosolyognak. Semmi létező módon nem mérhető/bizonyítható ez az "emlékezet", tehát csak bemondásra mondják, hogy márpedig van.

A mellette felsorakozott érvek, miszerint "hát mert egyszerűen működik, mert szinte mindenkinek működik" pedig teljes mértékben szubjektív és az abban hívő emberek hajlamosak önigazolásra használni, illetve mindennemű javulást annak a kontójára írni. NINCS semmi használható statisztika vagy kutatás, ami hitelt érdemlően bizonyítaná, hogy bármi hatása is lenne, amit a jelen bürokráciai káosz nem is vár el. Bármilyen valódi gyógykészítményt éveken át kell pontosan tesztelni aranyáron, súlyos adatokkal alátámaszva, míg a homeopátiás készítmények "egyszerűsített" eljárásban kapják meg a gyógyszer minősítést, magyarul NEM KELL kutatásokkal alátámasztani az állításukat, csupán a felhasznált alapanyagok kezelését szabályozzák.

Megfázás elleni szer hatékonyságát is az emberek elbeszélései alapján reklámozzák, de Istenem, abból az ember magától is kigyógyul.


Angliában végre elkezdődött a törvényi szabályozásuk, mivel több súlyos eset is történt pont a homeopátiás maláriagyógyszer miatt, mivel a (jövőben egy ilyenért köztörvényes bűnözőnek számító) kuruzslójuk ajánlotta, hogy ezt szedje, mivel sokan nagyon pozitív visszajelzést adtak. Persze a homeopátiás maláriagyógyszer szedése mellett adott régióban pont olyan eséllyel fertőződtek meg, mint aki nem szedett. A hivatalos magyarázat erre: "mi a betegek elmondásai alapján állapítottuk meg, hogy segíthet".


Ami tény, hogy soha sem volt semmilyen komoly kutatás, mely a hatékonyságát mutatta volna ki a placebónál jobb eredményekkel, addig csak pénzlehúzás és szabadrablás lesz áltudományos, fizika- és biológiakönyvet arculköpő gyerekes bigott állításokkal.


Ha valaki tényleg foggal körömmel ragaszkodik a homeopátia tények és statisztikáktól mentes világához, annak ajánlom ezt a kicsit hosszacska TV vitát,ahol egy homeopátiás "szakember" védi a módszerét beismerve, hogy nem tudják, mit csinálnak.


[link]

2013. márc. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!