Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Tüszös mandulagyulladásom...

Tüszös mandulagyulladásom van, házi praktikák a fájdalom csillapítására?

Figyelt kérdés

Szerda óta nem vagyok suliba,az nap mentünk el orvoshoz anyummal. Már hétfő óta fájt a torkom,kedden kezdődtek a nyelési fájdalmaim. Mára már nagyon fáj és a nyálamat is alig tudom lenyelni. Az este alig tudtam aludni. Fennt voltam 1-2 -ig,4:30-5ig. Az orromon nem tudok levegőt venni,de hiába fújom,nem jön ki semmi. Valaki valami praktikát? Mát tettünk rá vizes ruhát,de nem használt.

Antibioltikumot is szedem + epres strepsilset + coldrexet,de nem használ. Már negrót is ettem,hideg/meleg teát ittam,de nincs változás.

Segítsetek légyszi.



2013. márc. 22. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem az Echinacea csepp segített,amit gyógynövényboltokban és patikákban is lehet kapni,de elég drága sajnos. Viszont torokfájásra nagyon jó,nekem 2 nap alatt elmulasztotta a fájdalmat.Én a Dr. Theiss félét szoktam venni,ez a legjobb szerintem.
2013. márc. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Az orrdugulásra ilyenkor Rhinosprayt szoktam adni, a torokfájásra pedig Mebucain szopogató tablettát. A felírt antibiotikumot pontosan szedd be, utasítás szerint és nem lehet gond. Ezen kívül 500 mg C-vitamin naponta és rengeteg folyadék (meleg tea). -Egy gyógyszerész-
2013. márc. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Az ilyen jellegű fájdalmakra jó a Cataflam drazsé (receptes), de a Nurofen is jól csökkenti a fájdalmat. Gyors fájdalomcsillapító (fertőtlenítő is) a Tantum Verde spay.

Az orrodon úgy tudsz levegőt kapni, ha átfolyatod a váladékot az egyik orrlyukadból a másikba. A fejedet kell úgy fordítanod, (mikor oldalt fekszel kicsit hátrafelé), ha érzed, hogy megindult, akkor fújd ki a felül levő orrlyukadat, aztán fordítva. Feltétlenül használj orrsprayt( orrcseppet), hogy elkerüld az arcüreg gyulladást. Az orr felszabadítására is jó az infra lámpa. Gőzölhetsz Eukaliptusz-Borsosmenta olajak keverékével. Én például Polar Bear olajjal szoktam bekenni az orrom altt és attól kidugul az orrom. Jobbulást!

2013. márc. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)
2013. márc. 22. 10:57
 5/9 anonim ***** válasza:

Igyal palinkat! Nekem a korhazban ajanlottak:D tenyleg segit es fertotlenit ami fontos. lersze akkor mas gyogyszer kizarva.

en bacardi breeseren eltem amikor nagyon fajt

2013. márc. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
14 eves vagyok :D amugy azt anyum is mondta :D koszi a valaszt !
2013. márc. 22. 16:48
 7/9 anonim válasza:
De az antibiotikumot semmiképpen ne hagyd abba, még ha nem is tűnik úgy, hogy javulna tőle az állapotod!
2013. márc. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Ja, és előző vagyok - nem szabad sem hideget, sem meleget enni/inni, csak langyosat. Ezt nem mondta a doki?

Ne aggódj, hogy nem használnak a gyógyszerek, nem azonnal kezdenek hatni :)

2013. márc. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5. vagyok.

Attól hogy 14 éves vagy, ihatsz pálinkát, és bármilyen alkoholt fájdalomcsillapításra.

Nem berúgni kell, hanem fertőtlenít, és érzéstelenít Helyileg! Sok gyógyszerben van alkohol. Torokfertőtlenítőkben főleg.


Nem viccből írtam. Egyébként érdemes lenne kivetetni, mert ahogy írtad, nehezen múlik.

Főleg ha esetleg megint be fog gyulladni.

2013. márc. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!