Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Kepes-e egy szülö nö sajat...

Kepes-e egy szülö nö sajat maganak a homeopatiat adagolni vajudas alatt, figyelni az eltellt idöt, esetleg belenezni a homeopatias szerekröl elöre elökeszitett papirra? (Homeopatiahoz ertö szemely segitsege nelkül)

Figyelt kérdés

A vajudas alatt nagyreszt egyedül vannak itt a nök, kiveve, ha a tars/ferj is eppen ott van, de ö nem ert hozza, ill. kerdes, meddig van ott. (Nagyobb gyerekünk is van + nem tervezi egy ejszakan at.)

A nem fogadott vedönö, aki eppen akkor szolgalatban lesz, ugy tudom, csak a vegen jön be az orvossal együtt, orvos csak a kitolasi szakaszban.



2013. ápr. 1. 00:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Hát én azt mondom, nem sok esély van rá.
2013. ápr. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

:(

Megkerdezhetem, hogy zajlott a szülesed, ami alapjan igy gondolod?

2013. ápr. 1. 00:23
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát ugye eleve különbözőképp reagálnak nők ilyen helyzetben. Van, aki teljesen elveszíti az önkontrollt,van aki kevésbé és van aki viszonylag fegyelmezett tud maradni és együttműködni. Én az utóbbi voltam. Na most ha 20 perces fájásaid vannak,akkor még nem vagy kórházban, még tudod adagolni, de mikor már 5 p vagy még sűrűbb fájásokkal bent vagy és fekszel az ágyon, akkor ott az ágyon eleve nincs semmi cucc. A férjed vagy valaki, aki bemegy Veled, segíthet, de Te mozdulni is alig tudsz a sűrű fájások közepette, lemászni az ágyról már nem. Papírt nézegetni sem tudsz, mert a fájásokra és a légzésedre figyelsz, meg esetleg olyan pózban vagy, amihez szükség van egyik kezedre. Nekem pl. tartani kellett a levegőben behajlítva egyik lábamat egy jó ideig. De lehet, aki hosszabban vajúdik, és még mászkálgat a 10-15 p fájások között, az tud erre figyelni. Én 2 percesekkel indultam neki a vajúdásnak, és úgy is maradt, amikor beértünk, a férjem vagy a szülésznő adogatta a palack vizet közben, hogy inni tudjak, illetve segítettek fordulni egyik oldalamról a másikra. A kórházban már nagyon erős fájásaim voltak. Mindenképpen legyen valaki melletted,mert egyedül maradni vajúdás közben semmiképp nem jó! Mi az, hogy csak a végén jönnek be? És ki figyeli addig, hogy mi történik Veled és a babával? Azért néha Rátok kell nézzenek! Változhat a baba szívhangja, Veled is bármi lehet, felmerülhet valami közben, és nincs ott senki, aki vigyázna Rátok?! Hol fogsz szülni, ha megkérdezhetem?
2013. ápr. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
De azt mondod, van már nagyobb gyereked. Akkor hogy zajlott Nálad? Az akkori vajúdásod alatt tudtad volna csinálni? Utolsó voltam, vagyishát eddig csak én írtam. Bocs a késedelmes válaszért, csak közben a két válasz között elaludtam :).
2013. ápr. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
2013. ápr. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm reszletes valaszodat! Vegre van egy kep elöttem, hogy zajlik egy normal szüles.

Nagyobb gyerekem programozott csaszarral született, mert csak igy vallalta az orvos, igy ott sokan voltak, es fel oras volt az egesz.

Igen, közben beneznek az ügyeletes korhazi dolgozok, es a szülöszobaban van egy kar, amivel jelezhetek "de csak ha nagyon szükseges" (igy mondtak). Sajnos eleg magason van.

Ausztriaban a helyi korhazban szülök valoszinüleg (lehetne mas korhazat is valasztani, de a mentö ugyis a legközelebbibe visz), de ha Magyaro-on szülnek, se nagyon szamithatnek senkire, aki bent lenne velem. A ferjem közben bent lesz, ha anyosomek idöben ideernek egyaltalan vigyazni a gyerekünkre (csak mostanaban sikerült öket ravenni, hogy egyaltalan 2-3 hetente egyszer eljönnek par orara, de kifogasok sorozata megy most is). A ferjemen kisse kiakadtam, mivel amikor a szülesröl beszelni akarok neki, ö "tud mindent, hagyjam beken", ugyanakkor megkerdezte pl., van-e teve a szülöszobaban, hiszen nemcsak a szülö nö van ott, neki unalmas - ennyit rola.

2013. ápr. 1. 09:55
 7/20 A kérdező kommentje:
Regota hasznalok mindenfele csip-csup dologra homeot, könyvek alapjan es hozzaertöktöl informalodva, igy gyogyszert szinte sosem szedek. De ha ennyire nincs ra esely, akkor "nem fajditom a szivemet", hogy felkeszülök, mikor mit, miközben nincs ra eselyem. Meg jobban bosszantana, ha tudom, mit, de megoldhatatlan. Akkor csak az elejen, amit tenni tudok. Meg egyszer köszönöm, hogy legalabb van egy kis ralatasom.
2013. ápr. 1. 10:03
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan, nincs mit! Ha szeretnél még kérdezni, nyugodtan írj! Akár privit is! Nem gondoltam volna, hogy Ausztriában ilyen mostohák a körülmények. És ott nem lehet szülésznőt fogadni? Mert itt Magyarországon lehet, és ő sokat segítene Neked, adagolná a homeót is. Itt nem szülhetnél? Vagy nincs valaki barátnő, aki bemenne Veled?
2013. ápr. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nekem ment és a 2. gyerekemmel csak 3 órát vajúdtam.

Csak a kitolási szakban nem vettem be, de az már nem is kellett.

Én a tágulás miatt szedtem a Caulophyllum nevű szert. A fájások kezdetekor, a doki javaslatára: 10 golyót feloldottam egy fél liter vízben és azt minden összehúzódás után kortyoltam. Nagyon sokat segített és nem jelentett gondot egy kortyot inni a vízből.

Az első szülésemkor még a hányingerrel, általános rosszulléttel is küzdöttem. Most ez sem volt. A dokik pedig csodálkoztak, hogy jött a baba ilyen hamar és viszonylag könnyen a világra.

2013. ápr. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Ja és ahol én szültem, ott nem lehetett velem senki. (Persze néha rám néztek)

Ugyanezt a szert szedtem a 38. héttől túlhordás megelőzésére. 40.héten+1 nap szültem.

2013. ápr. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!