Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen kajákat készíthetek...

Milyen kajákat készíthetek elő, majd fagyaszthatok le például, hogy egy hétig ne nagyon kelljen sütés-főzéssel foglalkoznom?

Figyelt kérdés
Egy személy jön hozzánk, nagyjából egy hétre, és az egész napos program a közös városnézés lesz, de szerintem akár ebédelni is itthon fogunk, a reggeli, vacsora pedig biztos.

2012. júl. 20. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Rántotthús (nem sütöd ki a fagyasztás előtt), pörkölt, gombóc, derelye
2012. júl. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
milánói makaróni
2012. júl. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Pörkölt (bármilyen: csirke, sertés, marha, köröm, pacal)

Ha kiveszel egy adag pl. csirkepörköltet, ahhoz csak a nokedlit kell elkészítened frissen.

Egy adag marhapörköltet összefőzöl pirított tarhonyával percek alatt kész.

A körömpörkölthöz csak a krumplit kell megfőznöd, a pacalhoz pedig semmit.

Húsos káposzta

Bevásárolsz előre panírozott baromfit, azokat leginkább csak a mikróba kell bedugni.

Halászlé (ha szereti) és csak ki kell melegítened


Egyébként pedig amikor hazaértek percek alatt készen van egy adag rántott cukkini, vagy bármilyen tökféleség, ha reggel indulás előtt felpucoltad, felszelted, és este csak a hűtőből kiveszed (palacsinta-tészta-panírt kavarsz neki) és csak sütnöd kell.

2012. júl. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

húst, csirkemájat, fasírtott panírozva, prézlizve nyugodtan lefagyaszthatsz. fagyosan kell kezdeni forró zsiradékban. a köret közben elkészül.

pörköltfélék, tokányok szintén jól fagyaszthatók, mellé szintén csak a köret kell. reggel leveszed, délre kienged, annyira hogy melegíthető legyen.

töltöttpaprika, ahhoz csak a paradicsomszószt kell megcsinálni, ami hamar megvan.

pizzát készíteni frissen sem tart sokáig , de a kelt tésztát le is lehet fagyasztani. ugyanígy lángost is, ami pl egy vacsorára is jó.

napi egy főttétel szerintem elég, a reggelit vacsorát próbáld meg hidegkajával megoldani. vagy a melegszendvicsek, bundáskenyér, pástétom pl csirkemájból (házi) tonhalkrém, padlizsánkrém, tojáskrém. stb amit hamar össze lehet állítani.

2012. júl. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es!

Vacsorára kell a főtt étel, mert napközben nem lesznek otthon, azt esznek és ott, ahol éppen az ebédidő éri őket.

2012. júl. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is elovastam a kérdés, minden betűjét kedves:))"de szerintem akár ebédelni is itthon fogunk..."
2012. júl. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
székelykáposzta, töltöttkáposzta, káposztástészta, töltött paprika, bepanírozva fasírt, sajt, párizsi, hús, cukkini, bolognai, pörkölt tésztával, krumpli felszeletelve, péksütik, kenyér, zsemle,
2012. júl. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Össze ne vesszetek ezen:)).

Köszönöm mindenkinek, sok hasznos ötletet adtatok!:)

2012. júl. 22. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!