Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Nem lehetséges az, hogy ez az...

Nem lehetséges az, hogy ez az egész "kínai orvoslás", csak egy biznisz és semmi valóság alapja nincs?

Figyelt kérdés
mármint a 70-es évek holivúdi filmjei ihlették (látták a kis kínaiak,hogy a nyugati gyökerek mennyire kajálják ezt a misztikus marhaságot), ezen felbuzdulva kitaláltak mindenféle gyógymódot,akupunktúra,gyógyteák meg jint meg jant és felépítettek rá egy egész iparágat.
2009. szept. 20. 14:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem lehetséges... istenem...
2009. szept. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
miért???
2009. szept. 20. 14:39
 3/19 A kérdező kommentje:
hát nem lennék a sok elvakult helyébe amikor kiderül hogy igaz amit írtam.de ahogy az embereket ismerem lenne aki még azután is állítaná,hogy igen-igen ez neki működik!
2009. szept. 20. 14:41
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
Ha tudni akarjátok pont forditva van -a nyugati orvoslás épül egy nagy hazugságra ...
2009. szept. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Tanultunk anatómián akupunktúrát és a tanárom akkoris kitért rá, hogy láttot már élőben vakbélműtétet akupunktúrás érzéstelenítéssel és olyan nincs, hogy valaki elhiszi, hogy nem fáj, miközben felvágják a hasát és kivágnak belőle egy darabot.

De neked semmit sem kell elhinned. Mint tudjuk, minden ember hülye csak te vagy az ész.

2009. szept. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%

A kínai orvoslás sok ezer éves múltra tekint vissza ezért hajlamosak vagyunk azt hinni , hogy ami ilyen régi az biztos jó lehet.


Sajnos azt azért meg kell említeni , hogy nem igazán van összhangban az élettannal anatómiával , itt a különböző energiákról , chi-ről meg meridiánokról beszélek. Még nem tudták kimutatni egyiket sem.


A gyógynövények alkalmazása elképzelhető , hogy hasznos


Az akupunktúra.. nos azzal szkeptikus vagyok .

Eléggé ellentmondásosak a tudományos kutatások eredményei azt illetően , hogy erősebb hatása van-e mint a híres placeboeffektus.

2009. szept. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Az akupunktúrának van anatómiai és élettani alapja. Menj be a sotéra és kérdezd meg bármelyik anatómia vagy élettan tanárt. Nekünk is beszéltek róla órán.

Olyan nincs, hogy valaki elhiszi, hogy "nem ez nem fáj!!", miközben éppen levágják a lábát.

2009. szept. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Placebó ??? Az is elég groteszk, ahogyan egy svéd kísérletben terhes asszonyoknak csillapították a hányingerét. A kismamák úgy tudták, hogy egy új hányáscsillapító szüntette meg rosszullétüket. Tévedtek, még csak nem is placebót tartalmazott a szer, hanem egy jól ismert hánytató hatására szűnt meg a hányingerük! Hatott. Ugye, a hit hegyeket mozdít.

Végül idézünk egy, a Der Spiegelben megjelent példát a sebészeti placebohatásról (melynek etikai vonatkozásáról tapintatosan hallgatott a neves német folyóirat...). Bruce Moseley texasi sebész 180, térdízületi bántalomban szenvedő betegének azt mondta, hogy a jól bevált "kulcslyuktechnikával", azaz egy apró lyukon át az ízületbe vezetett endoszkópos eszközzel műti meg őket. Csak éppen az altatást követően csak a páciensek felén végezte el az operációt. A többieket, mind a 90 embert is elaltatta, ám csupán apró bőrmetszést ejtett a térdükön, amelyet aztán összevarrt. Az ízülethez hozzá sem nyúlt. A placebobeavatkozáson átesettek ezt nem tudták. Kétéves nyomon követés során a két csoport terápiás sikerében nem volt különbség. Ismétlem: a sikerben, nem pedig a kudarcban...

Ha arra gondolunk, hogy csupán Németországban évente 190 ezer hasonló térdbeavatkozást végeznek, akkor érdemes tovább kutatni a placebót.

Vagy inkább a gyógyszert?

2009. szept. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%

Én pécsen tanultam és ott nem tanítottak nekünk akupunktúrát. Pláne nem élettanon és anatomián.


Nem szabad lebecsülni a plkacebohatást:)


Egy szóval sem mondtam , hogy a placeboeffektus semmire sem jó, csak a helyén kell kezelni. Azokban az esetekben amikor pszichés komponense (krónikus fájdalom) van a betegségben akkor törkedhetünk rá , hogy ezt is bevessük a gyógyításba.


Azonban ha egy olyan betegséggel kerülünk szembe ami nem pszichés alapú akkor sajnos csődöt fog mondanbi a placebo.


A placebó veszélyét abban látom , hogy olyan kórképekben is használják amikor hatástalan. Illetve , hogy bizonyos gyógymódok hatását többnek tartják a szimpla placebóhtásnál. És nem a helyén kezelik.


Teszem azt amiből most oltári nagy botrány van: homeopátiával maláriapprofilaxis, maláriagyógyítás, AIDS kezelés.

2009. szept. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
akkor a placebo hatás megtévesztheti a betegeket? vagy eleve nem történik semmi és későn jutna megfelelő kezeléshez?
2009. szept. 20. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!