Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Milyen ételek segítik a máj...

Milyen ételek segítik a máj és a lép regenerálódását?

Figyelt kérdés
Mononukleózis betegség után vagyok, ami eléggé legyengítette a szervezetemet, máj- és lépmegnagyobbodás lett az eredmény.. Egy évig szigorú diétára fogtak, zsírszegényen kell táplálkoznom. Esetleg nem tud valaki olyan élelmiszereket, amelyek segítenének a máj- és lépregenerálódását? koszonom =)

2013. máj. 1. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálam a csalántea kúra sok mindenre bevált. Este, hideg vízbe csalán tea füvet teszek (gazdagon), nem kell forralni, reggel leszűröm, éhgyomorra megiszom, lehet eleve 3 adaggal készíteni és reggel, délben, este is inni. Emellett diétás étrend javasolt - zsírban, cukorban, fűszerekben szegény, az abonettet bátran javaslom, nem koplalsz, de mégis nagyon diétás. Természetesen nulla alkohol. Szerintem a vitaminokat is félreteheted egy hétre. Sok lédús gyümölcs, barack, dinnye és társai. Csupa olyan dolog, ami nem megterhelő. Ja, és sok víz!

Maria Treben, Egészség Isten patikájából c. könyvében biztos sok más hasznos gyógynövénytippet találsz.

Azért az fontos, hogy drasztikusan ne kezdj tisztító kúrába, csúnyán visszaüthet, annyit mindig egyél, hogy ne szédülj, a vércukrod ne essen le.

Sok sikert!

2013. máj. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
+ szerintem nem árthat valamilyen probiotikum, sok joghurtban is megtalálható, de külön is érdemes lenne, kérdezz rá a háziorvosodnál. Ha jó a gyomrod és bírja a szervezeted, akkor Béres csepp, C-vitamin, ill. multivitamin szedése is idővel esedékessé válhat, hogy kicsit megerősítsenek!
2013. máj. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

nagyon szépen koszonom!!!

a vitaminokat egy idore biztosan kihagyom, mivel B6-ot és B-komplexet kellett szednem 2 dobozzal..

vettem májvédo tablettákat is, de megpróbálom kombinálni ezzel az étrenddel...

2013. máj. 5. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!