Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mit lehet kezdeni a körömgombá...

Mit lehet kezdeni a körömgombával?

Figyelt kérdés
Az esetes dolgot már kipróbáltam, most csinálom két hónapja, de semmi változás:-( Sőt, egyre jobban áll el a körmöm az ujjamtól, és egyre vastagabb... Esetleg más megoldás gyógyszeren kívül?
2009. nov. 2. 06:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sürgősen keress fel egy gyógypedikűröst! A gombás köröm alól óvatosan el fogja távolítani a törmeléket és bizonyára ad rá valami hatásos kenőcsöt. Otthonra szerezz be Neomagnol tablettát (patikában vény nélkül kapható) old fel langyos vízben és minden nap legalább 1x áztasd benne a lábad. Így látatlanba elég nehéz megmondani, hogy mennyire súlyos a gombásodás, ha a gyógypedikűrös sem tud vele mit kezdeni akkor úgy is el fog küldeni a bőrgyógyászatra. A legrosszabb esetben azt szokták csinálni, hogy fokozatosan el távolítják a körmöt, hogy megszüntessék a gombásodást, de ehhez több kezelés szükséges, hogy az új körmön megakadályozzák a terjedését és akár hónapokba is tarthat. Sajnos ez a kezelés nem fájdalom mentes. Reméljük erre nem lesz szükség. Sokszor találkoztam már gombás körömmel, de eddig egy olyan eset volt amivel nem tudtam mit kezdeni, elküldtem a vendéget egy gyógypedikűröshöz, de sajnos az sem tudott sokat javítani az állapotán így a bőrgyógyászaton kötött ki, de végül helyre jött.

Jobbulás!

Egy pedikűrös.

2009. nov. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
A hoxa honlapon keress rá a körömgombára ott találsz jó tanácsokat. Én javasolnám neked az Ökonetes szappant nagyon sokat segít, a megvastagodást 1 hónap alatt eltünteti.
2009. nov. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Grefi csepp!!!
2009. nov. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

először is honnan tudod, hogy ez gomba? le kell vágni a körmöt maximális rövidre és vékonyan be kell kenni canesten krémmel,lehetőleg a köröm alá is bekenve és a körömágyon körben is, majd be kell a lábujjat csomagolni

foliába vagy akármibe, hogy ne kenődjön el és sok ejjel igy hagyni, mert a körmön át nagyon lassan szivódik fel a krém. ha ez nem segit kérj recept nélkül más gombaellenes krémet a patikában. beszélj orvossal, különösen, ha antibiotikumokat kaptál mostanában. hozzd rendbe a vastagbél florát ecet nélküli vecsési káposztával, minden nap kétszer egy kis adagot kell enni, nem fözve, persze.

2009. nov. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És ha még nagyobb össztüzet akarsz a gombára, akkor egy hónapig napi rendszerességgel áztasd a lábadat meleg ecetes oldatban.
2009. nov. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én is az ecetes vízre esküszöm, de szódabikarbonát is szoktam bele tenni és tényleg hat

emellett használom még a sunsmile gyümölcslemosot és tényleg eltüntette

2009. nov. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!