Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Miért nem engedélyezhetik a...

Miért nem engedélyezhetik a cannabisból kivont olajat, mint gyógyhatású készítményt itthon a patikákban, hiszen rengeteg kutatás alátámasztotta hogy hozzájárulhat rengeteg betegség gyógyításához vagy a tüneteik gyengítéséhez?

Figyelt kérdés
Mennyire hitelesek ezek a kutatások egyébként?

2013. okt. 9. 00:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért, a fű szívása nem gyengíti a tüneteket (fájdalmat)? Ugyanaz a kategória szerintem.
2013. okt. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%

A thc egy pszihoaktív anyag ami függőséget okoz!

[link]


Nem engedélyezhetik csak úgy, mert visszaélnének vele az emberek! Cigire ráhúznának egy csíkot pl. és úgy élveznék, tutira nem a gyógykezelésre használnák!

2013. okt. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2/2 A THC nagyjából olyan lelki függőséget alakít ki mint a dohány vagy az alkohol, viszont testi függőséget eddig nem sikerült kimutatni...
2013. okt. 9. 01:07
 4/7 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 2/2.


Az alkohol a legerősebb biológiai függőséget alakítja ki. Brutális kémiai és biológiai elváltozásokat okoz.


Újradefiniálták idegtudományi megközelítésben a függőség fogalmát, kimutatták, hogy biológiai, és nem pszichés alapú.


[link]

2013. okt. 9. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Valószínűleg mert drogként van nyilvántartva, így a származékai is. A Wiki cikkje szerint is van szintetikus kiváltója, tehát nincs semmi, ami igazolná, hogy legalizálják gyógyszerként. (Más kérdés, hogy tényleg rosszabb hatásfokúnak tűnik a mesterséges forma, de ez mindegy, itt már gyógyszerpolitikáról és bonyolult jogi szabályozásokról van szó. Fű termesztését gyógyászati célra legalizálni nem lenne kis csörte, addig meg ez bőven hozza a pénzt.)

Egyébként tudtommal fájdalomcsillapító hatású, a többi nem teljesen bizonyított. (Viszont az endokannabinoidok szintjét csökkenti a külső THC-terhelés, ami később okozhat gondokat, továbbá bizonyos gátló neurnoknál negatív hatása van, így a tanulási képességek hosszú távú használat esetén romlanak. Mondjuk ha végső stádiumú rákbetegnél próbálják a morfint kiváltani vele, akkor úgyis mindegy.)

2013. okt. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Abszolút jogosnak tartom a kérdést! Az olajáról csak olvastam, ha lehet hinni Rick Simpsonnnak, ő már több, mint 5000 emberen segített. Amúgy brutál drága lenne egy 90 napos kúra. Tartós gyulladás van a szervezetemben, ami sajna más gondot is okozott. Eddig egyetlen dolog hozott átütő eredményt: mindenféle hőhatás nélkül elrágcsáltam egy csipet Cannabis Sativát. Így semmilyen pszichotikus hatása nem volt a "gyepnek", viszont közel egy hétre tünetmentessé tett. Nem gondolom, hogy ez kábítószerrel visszaélés lenne. A gyógyhatással kapcsolatosan személyes tapasztalattal tudok beszámolni és érvelni. Visszatérve az olajra tisztességes magyar forgalmazót nem találtam a low THC kategóriában (Flavin7 termék felejtős), de találtam egy angol oldalt, ahol árulják: [link]

Ez abból a hibridből van, amit kimondottan gyógyászati célokra nemesítettek, így kevés benne a THC. Átmeneti legitim megoldásnak jó lehet, de vannak fenntartásaim. (kb mintha egy sütiből kihagynánk a cukrot)

2013. okt. 14. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szuperpocok ***** válasza:

"Miért, a fű szívása nem gyengíti a tüneteket (fájdalmat)? Ugyanaz a kategória szerintem."


Ha elolvasnád azt a nyomorult kérdést láthatnád, hogy nem a szívásról beszél hanem az olajkivonatáról ami egészen más.


A kenderolaj valóban hatásos a rák ellen. Csak sokaknak fogalmuk sincsen arról, hogy mi folyik itt...


Nyugodtan utána lehet nézni...

2014. ápr. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!