Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ti milyen természetes gyógymód...

Ti milyen természetes gyógymódokat használtok otthon?

Figyelt kérdés
2013. okt. 14. 15:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyteák, méz, só különböző felhasználása, illóolajok, gyógyteákból különböző főzetek, ilyesmik.

Mire gondolsz pontosan?

2013. okt. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Gyógynövények,teának,inhalálásra,borogatásra.

Kamilla,csipkebogyó,citromfű,csalán,kökény,stb.

2013. okt. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Tulajdonképpen csak arra vagyok kíváncsi, hogy milyen praktikák vannak különböző betegségek, apróbb sérülések kezelésére a gyógyszereken kívül.

2013. okt. 14. 15:29
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Torokfájásra, mandulagyulladásra, orrdugulásra, náthára, ínygyulladásra sós vizet.

Influenza és nátha esetén forró húslevest chilli paprikával.

Égésre hideg vizet.

Herpeszre jégkockát.

Fejfájásra 2 nagy bögre vizet és egy nagy sétát.

Lázra hideg vizes borogatást.

2013. okt. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Kisebb sebekre aloe vera nedve.
2013. okt. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 vaszily katalin ***** válasza:
85%
gyermeklánc fü virágjábol készitetem,szirupot,.Virágméz és utifüt turmikszoltam ösze köhögésre,kicsit keserü de jó.rosz fogra,ezüstkoloid, félig tönkremet virághagymát is fujtam be vele,igy ki virágzot.citromfü tea 3levél,3dlforoviz,idegnyuktato ez egésznapra elég.idönként.kiseb megfázásra menta.finom salátát csináltam pitypang leveléból,mint amit a tojásos nokedlihez szoktak tálalni,ecetes csukros vizbe.csalánt rohaztotam s azt a virágra bogarak elen,.csalánt teának 4 levél 1,5l felfort vizhez,.
2013. okt. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. okt. 16. 19:27
 8/19 anonim válasza:

Megfázásra frissen facsart citrom leve, naponta többször. Iható vízzel higítva is (cukor nem kell).

Viszont utána vízzel alaposan ki kell öblíteni a szájat, hogy a sav, ne ártson a fogaknak.

2013. okt. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 gömbicica ***** válasza:

MEGHÜLÉS torokfájás. bögre meleg vizbe 2 kk almaecet, 1-2 kk méz.

égésre orbáncfüolaj

zuzódásra nadálytőtinktura

naponta fokhagyma


mint érdekesség:

[link]

2013. okt. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
100%

Fokhagyma fogyasztás 1-2 napig amíg orvoshoz jutok hogy antibiotikumot írjon fel. Sokszor harmadnap már nem is kell orvoshoz menni mert a fokhagyma természetes antibiotikum-szerű. Kivéve a szaga! :-)


Viszkető szúnyogcsípés: szétmorzsolt petrezselyemzöld levével bekenni a csípést, egy ideig nem fog viszketni.


Hétfő ellen: nincs orvosság :-(

2013. okt. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!