Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen TERMÉSZETES anyagokkal...

Milyen TERMÉSZETES anyagokkal lehet otthon kúrálni a náthát kisgyereknél? Tea, méz, homeopátia? Ti mit alkalmaztok?

Figyelt kérdés
antibiotikumig nem szeretnék eljutni.köszi
2012. nov. 3. 09:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
stodál, lándzsás utifü, citromlé, 100% gyümilé, méz sok tea husleves, eröleves
2012. nov. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a védőnő ecetes-sós víz párologtatását javasolta,és a mézes-citromos teát,és néha egy kiskanálnyi mézet megenni.2 nap alatt elmúlt a betegség
2012. nov. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én vettem Baby Luuf balzsamot, éjszakára azzal kentem be a hátát, fel sem kelt, hogy tele az orra, annyira megkönnyítette a légzést.

A fürdővízébe 1-2 csepp borsmenta, minden letapadt váladékot feloldott, amit esetleg az orrspray nem. Gyakori orrszívás, Nasivin orrcsepp, sok folyadék, langyosan.

2012. nov. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Amit előttem leírtak:), plusz éjjelre félbevágott nagy fej vöröshagyma az ágya mellé, reggelre "kioldja" az illóolaja az összes taknyot, egyéb váladékot, valamint csíraölő hatású. Köhögésre hagymatea. Ja, és fokhagyma ha szereti a kicsid, bár nem írtad, mennyi idős:).
2012. nov. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Sós vizes orr és arcüreg átmosás. Most hallottam védőnőtől. állítólag megvan a leírása valahol az interneten. Nálunk nincs ilyen gond. A gyerekek náthás, vírusos időszakban 1/4 C21-Immunity-t kanak esténként. Mióta ezt használjuk nem kapnak el semmit. Illetve fél-1 nap alatt elmúlik minden vírus és baktérimfertőzés. (2,5 éves, 8 éves ikerlányok, 13 éves).
2012. nov. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hársfavirágból tea, méz, és ha már éppen csak langyos a tea, frissen facsart citromlé (azt hallottam, hogy nem szabad forró vízbe önteni a citromot, mert kimegy belőle a c-vitamin). Kiskanál méz, fokhagyma. Citrom illóolaj párologtatása, baby luuf balzsam, orrszi porszi orrspray, orrszívás után nasivin. 13 hós.
2012. nov. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
ha elkezd folyni az orra kisfiamnak,akkor orrszívás,napi nagyon sok,utána orrcsepp,rárakom naponta 3-4x a fülsapkát,mert könnyen rámegy sajnos...ez hat,fokhagymaleves,pirított kenyérkockával,ezt szereti nagyon,illetve 1 fej vöröshagymát felaprítok,majd leöntöm mézzel hogy ellepje,3-4 óra múlva,ami levet kienged,azt megetetem vele apránként kiskanállal,szerencsére ezt is eszi ízlik neki:) meg persze c-vitamin,kálcium-magnézium,sok tea mézzel,éjszaka párologtatás,salvus vízzel,bekenni a mellkasát-hátát balzsammal...hát így szoktam,amire rámegy az egész napom de hamar túl lesz rajta!
2012. nov. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok,még annyit hogy utána ha jön a hurutos köhögés,akkor kezdem a homeopátiát,stodallal,vagy lándzsás útifű,néha coryzalia ha már kezdi a náthát,egyébként kap naponta pár szem oscillococcinumot,ha beteg..ezeket nem keverem!
2012. nov. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A vöröshagyma tényleg csodákra képes! Én amikor 2-nél többet prüszköl a lányom, azonnal nyomatok neki egy kis c-vitamint és felvágok egy hagymát. Igaz, ő már nagyobb, 4,5 éves, tehát az immunrendszere is erősebb, mint a piciké, de szinte ki sem jön a nátha. Már a 2. alkalom volt így, amikor ezt csináltam és gyakorlatilag pár prüszkölésen kívül semmi nem történt. Ha nem csinálom ezeket, biztosan belementünk volna a megfázásba rendesen. :)
2012. nov. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
kakukkfűtea mézzel
2012. nov. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!