Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Szerintetek az ezüst kolloid...

Szerintetek az ezüst kolloid szedésével elkerülhető az új tipusú influenza (H1N1) fertőzés?

Figyelt kérdés
Ha el is kapjuk,esetleg ez segít kiírtani a szervezetből?
2009. nov. 13. 17:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%

Idézet Oláh Zsuzsa BIOLÓGIA 1. című, a Nemzeti Tankönyvkiadó gondozásában megjelent elsős középiskolás biológiakönyvéből. Elég megbízható könyv, kábé a fél országban ebből oktatják a tárgyat.


"Vírusos betegség ellen az egyetlen biztos védekezés az előzetes védőoltás."


Ha ennyi meggyőz, akkor készen vagyunk, ha nem, akkor szívesen kifejtem részletesebben.

2009. nov. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ha azt gondolod,hogy az oltás ellen vagyok,akkor tévedsz....

Én is félek az új influenzától és féltem a gyermekeimet is.De viszont a gyermekimmonológusunk azt tanácsolta,hogy kezdjük el alkalamzni az ezüst kolloidot,oltás helyett.Amíg az oltásnak lehetnek komolyabb mellékhatásai,addig ennek a szernek egyáltalán nincs./35 féle vírust,baktériumot és gombát képes kölni a szervezetből maximum 6 perc alatt...

Talán segíthet azoknak az embereknek,akik gyengébbek,felvenni a harcot a vírussal!

2009. nov. 13. 18:20
 3/16 A kérdező kommentje:
Bocsi,hogy elírtam...635 féle vírust,baktériumot és gombát képes kiölni a szervezetből
2009. nov. 13. 18:21
 4/16 anonim ***** válasza:
40%

Azért az elég meredek, hogy egy immunológus homeopátiás gyógyszereket javasol védőoltás helyett egy vírus ellen... O_o


Az ilyen homeopátiás csodaszerekkel nehéz vitatkozni. A tudomány jelen állása szerint a fenti idézet továbbra is helytálló, nem azért tettem be, hogy agitáljak, csak azért, mert a tudomány ezt mondja nem csak a h1n1, hanem minden vírus esetében azóta, hogy az 1800-as évek végén Pasteurnek sikerült felismernie ezt a dolgot.

Az, hogy valaki hisz-e az épp aktuális csodaszerekben igazából egyéne válogatja és az érvek-ellenérvek inkább érzelem szintjén jelentkeznek szerintem semmint tudományos magyarázatok szintjén, mert ilyen - ritka kivételektől eltekintve - nem létezik.


A védőoltás hatásmechanizmusa ismert, komolyabb mellékhatásai nincsenek, legfeljebb rejtett allergia esetén, ami ugyan úgy az ezüst kolloidnál is jelentkezhet. A hatásmechanizmus nem mesterséges az ember saját immunrendszere dolgozik, működik, edződik és a vírust is az pusztítja majd el a védőoltás hatására létrejövő immunsejteknek hála.


Ezzel szemben az ezüstkolloid nem más, mint egy rendkívül finom fémpor vízben feloldva. Ha Te úgy gondolod, hogy ennek nem lehetnek mellékhatásai lelked rajta, de az biztos, hogy a védőoltásokat milliószor alaposabb ellenőrzéseken, vizsgálatokon futtatják át, mint az épp aktuális homeopátiás csodaszereket. Számomra, gyógyszermérnök számára eleve képtelenségnek hangzik az, hogy egy fémpor a szervezetbe juttatva ennyi rossz dolgot elpusztítson, de a szervezetben ne tegyen semmiféle kárt. Mitől lenne olyan intelligens egy fémpor, hogy csakis és kizárólag olyan dolgokat pusztítson ,amik nem oda valók?


De ahogy mondtam az elején, a legtöbb homeopátiás cucc mögött nincs tudományos magyarázat és általában pár év(tized) után rájuk un a társadalom. Amikor már nem fogynak olyan nagyon akkor kitalálnak az ebből élők egy új csodaszert amivel ugyan ez lezajlik. De természetesen nem állítom, hogy nem lehet, hogy ilyenekre képes, hisz amíg nem olvastam a tudományos cáfolatát (és nem sokat foglalkoztam még ezzel az Ag kolloid témával :) ), addig nem állítok semmi biztosat.


Az ezüstkolloidot amúgy az orvostudomány, a gyógyszerészet használta körülbelül 100 évvel ezelőtt hasonló célokra, mint most a homeopátia. A gyógyszertudomány viszont azóta rengeteget fejlődött és már nagyon régen felhagytak a használatával, hisz tudományosan nem igazolható a hasznossága és gondolom a statisztikák se igazolták azt, hogy olyan túlságosan jó lenne. Amint Fleming 1940-ben feltalálta a penicilint az Ag klorid ment is a kukába, aztán néhány éve a homeopáia újra előkaparta.

2009. nov. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Biztos hogy kevesebbet árt,mint egy antibiotikum....

Bárki bármit is mondjon,én csak a bizonyítékoknak hiszek...

És hogy az új oltóanyag mennyire biztonságos,az megkérdőjelezhető...sőt,a tesztelésről is el lehetne vitatkozni

2009. nov. 13. 20:37
 6/16 anonim ***** válasza:
52%

Meg tudnád mondani, hogy egy antibiotikum pontosan mit is árt? Csak mert egy antibiotikum működése is megintcsak tökéletesen megmagyarázható tudományosan, egy élőlény anyagcsere végterméke meggátolja a másik élőlényt a szaporodásban. Előbbit beszeded eredményeként utóbbi, a káros baktérium nem tud szaporodni, ennyi. Felmérik, hogy melyik baktérium mivel gátolható a szaporodásban és akár specifikus antibiotikumot is adhatnak, tehát ha például tudják, hogy A bagtérium anyagcsereterméke gátolja B szaporodását és Te B-vel vagy megfertőzve, akkor A baktérium anyagcseretermékét kapod. Olyan, mintha azt mondanám, hogy A ember által kilégzett levegő alkalmatlan B ember számára az életben maradáshoz, hisz nincs benne oxigén, ezért B légterébe A által kilégzett levegőt teszek és így B meghal.


Azt mondod, hogy a bizonyítékoknak hiszel. A vírusok elleni védőoltások több, mint 100 éve bizonyítják, hogy piszkosul hatékonyak. Ezzel szemben áll egy olyan valami, amiről egyesek állítják, hogy csodát tesz, de ezt semmilyen klinikai eredmények nem igazolják, csak mesék a csodás gyógyulásokról.


Azt mondod, hogy az oltás teszteltsége megkérdőjelezhető. Ha el is tekintünk attól, hogy ugyan ezt az oltást kapjuk 40 éve csak most kicserélték benne a vírustörzset akkor is átfogó elemzések, laboreredmények, tesztleírások tucatjaival találkozhatunk, az Ag kolloidról pedig semmiféle átfogó, precíz, orvosi teszt nem készült soha (tudtommal).


Mostanában nagy divat megint a homeopátiának hódolni. De egy dolgot ne feledjünk, amíg csak homeopátia volt, addig 10 terhes anyából 9 gyermeke nem élte meg a fiatalkort és az átlagéletkor valahol 30-40 között volt. Amióta a homeopátiát felváltotta a modern orvostudomány azóta ezek a dolgok gyökeresen megváltoztak. Ráadásul ez még cask nem is igazi homeopátia, mert ez egy fém kolloid méretűre porítva.


Én kicsit úgy érzem, hogy Téged is megcsapott ennek az oltásellenes internetes hisztériának a szele és próbálsz alternatív megoldásokat találni. Nem tudom, hogy hol romlott el az orvostudomány iránti bizalmad, de szerintem érdemes megpróbálni javítani rajta, mert persze egyszerű problémákkal el lehet boldogulni másképp is, de - ne adja Isten - ha nagyobb baj lesz akkor az életed múlhat azon, hogy mennyire bízol a modern orvostudományban.

2009. nov. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Hogy hol romlott el a hitem az orvosokban???

Például januárban az orvosok miatt halt meg az édesapám,56 évesen-ami bizonyított!!!!Szóval ne mesélj nekem az orvosokról.Nekik már nem az emberi élet a fontos,hanem hogy tele legyen a zsebük a hálapénzel!!Nem kértem,hogy kisregényt írj,ez a te véleményed,a másik oldal meg az enyém...nem arra kértelek,hogy téríts meg!

Ha ennyire az oltás mellett állsz,akkor oltasd be magad is és a családodat is,ennyi.Sok egészséget kívánok hozzá!!Ami nem antibiotikum az már nem lehet jó??

Szedd csak nyugodtan őket,én szeretnék minnél kevesebbet adni belőle a gyerekeimnek,ugyanis a lányom havonta legalább 2 alkalommal lebetegszik és nem győzi szedni ezt a sok szart!!!

Remélem a kolloid segít és végre ha csak egy kis időreis de elfelejthetjük az antibiotikumokat!!!!

2009. nov. 13. 23:54
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja boccs, én azt hittem, hogy Te a kérdésedre szeretnél tudományos választ kapni, de ezek szerint csak önigazolásra vágysz, azt sajnos nem tudok adni, viszont egy random hajléktalant megkérsz és egy százasért tuti végigbólogat Neked akármit. Elnézést, hogy raboltam az idődet, cserébe nyugodtan pontozz le. További szép estét!
2009. nov. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
47%
Bocsi gogy beleírok a vitába, de saját tapsztalatból tudom, hogy sajnos az ezüst-kolloid nem ment meg téged az influenzától.Vagy az én szervezetem működik rosszul!
2009. nov. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Akkor pártatlanul:

nekem is volt már negatív tapasztalatom - személyes és közvetett is - orvosokkal, mégsem gondolom azt, hogy az egész orvos-szakma folyamatosan hazudna. Igazából nem is az orvosok keltették itt a hisztit, hanem a hülye média. Mert amikor Mexikóban tombolt, akkor húdehalálos vírus volt, amikor az amcsi sertésexport megcsappant, akkor meg egy harmatgyenge vírusról beszéltek (és szemérmesen onnantól nem sertésinfluenzának hívják). Miután meg elkészült az oltóanyag, egyből megint hűdeveszélyes vírus.

Inkább nézzük az objektív igazságokat!

Egyrészt nem sokkal veszélyesebb, mint a sima influenza. Másrészt maga a védőoltás sem veszélyes, ELÖLT vírusokat tartalmaz, tehát a szervezetet nem károsítja, viszont egy rövidke influenza-szerű periódus bekövetkezhet az oltás után, mivel a szervezet mégiscsak reagál a bejuttatott vírusokra. (Még ha azok nem is életképesek.) Az is tény, hogy ez sem ad 100%-os védettséget, és maga ez a vírus még nincs széles körben letesztelve. (Bár az is igaz, hogy a sima influenza elleni oltás, ami majdnem ugyanolyan, mint ez, jó ideje tesztelt és alkalmazott.)

Ami meg az ezüst-kolloidot illeti: nincs róla meggyőző bizonyíték, hogy hatna. Lehet, hogy valakinél hat, de hogy egy védőoltásnál nem nyújt nagyobb védelmet, az is fix. (Bár részben ebből adódóan a mellékhatás kockázata is kisebb.)

Ha nem akarod beoltatni magad, de mégis viszonylag védettségben akarod magadat érezni, egyél sok C-vitamint, főként gyümölcs (és nem tabletta) formájában! Reggel-este egy citromos tea valódi citrommal sokat segít, és még finom is!

Na meg a gyakori szellőztetés is fontos.

2009. nov. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!