Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A cannabis használ a fejfájás...

A cannabis használ a fejfájás ellen?

Figyelt kérdés

Minden nap korán kelek, keveset alszok és sokat melózok ezek utána minden nap mikor hazajövök kimondhatatlanul fáj a fejem. Már minden szrt kipróbáltam és semmi nem mulasztja el teljesen. Orvosnál is voltam többször is migrénes fejfájás ellen írtak fel gyógyszert de az se ér sokat. Elmúlik 1 órára aztán visszajön. Csak másnapra múlik el teljesen miután alszok egyet.

Olvastam, hogy remek fájdalomcsillapító a cannabis és sokan használják sok fajta betegségre amin más gyógyszerek nem segítenek. A hatása is 3-4 órán keresztül tart ami elég jó lenne nekem. Én sokat tartózkodok külföldön Németországban és itt elég könnyű beszerezni, főleg hogy nem is büntetik (csak szabálysértésnek minősül ha jól tudom) úgy mint itthon. Orvosi használatra is engedélyezték már persze egy fejfájásra ilyet nem írnának fel az biztos.

Tudom, hogy a füst miatt megfájdulhat az ember feje de ha nem úgy fogyasztanám hanem vaiporizálva már ezzel se lenne gond. Tehát alaposan körül jártam a témát, csak azt nem tudom, (mivel remek fájdalomcsillapító) hogy használ-e a fejfájás ellen is. (???)



2013. okt. 31. 13:48
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Na meg nem is nagyon szeretek ilyen kemikáliákat fogyasztani teli vegyi anyagokkal amiknek kitudja milyen mellékhatásai vannak.
2013. okt. 31. 13:51
 2/11 A kérdező kommentje:
De ha nem muszáj betépni se nagyon akarok, a cannabis olaj pedig ha jól tudom nem tartalmaz sok thc-t így az tökéletes lenne számomra erre a problémámra.
2013. okt. 31. 13:55
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki és megtudod. Mondjuk inkább az okot (kevés alvás) kellene megszüntetned, ahelyett, hogy a tüneteket kezelgeted.
2013. okt. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Addig felesleges kipróbálnom, amíg nem tudom biztos-ra, hogy jó-e rá vagy sem.
2013. okt. 31. 14:02
 5/11 anonim ***** válasza:
Mindenkinél más hatást vált ki. Van akinél használ fejfájásra, van aki csak rosszabbul lesz tőle. Az sem mindegy, hogy mennyire "jó" anyagot veszel. Ha szennyezett, akkor biztos, hogy rosszabb lesz.
2013. okt. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
10%
Nem tudom, de a rendszeresen betépő emberek nagyobb része a fejfájásával magyarázza, hogy szív. Hm...
2013. okt. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Állítólag jó, de ezt csak hallottam, nem próbáltam. Viszont van egy legális természetes megoldás: kapszaicin. létezik orrspay megfelelő higításban, patikában kapható. Ezt házilag úgy próbáltam reprodukálni, hogy egy dunsztosüvegben levő darált (nem őrölt) csípőspaprikát jól felráztam, majd egy hirtelen mozdulattal kinyitottam és egy mélyet beleszippantottam az orromon keresztül. Hát... onnantól nem a fejfájással voltam elfoglalva... De miután csillapodtak a paprika okozta fájdalmaim, tény , hogy a fejem sem fájt.
2013. nov. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
4%

'Na meg nem is nagyon szeretek ilyen kemikáliákat fogyasztani teli vegyi anyagokkal amiknek kitudja milyen mellékhatásai vannak.'


GRATULÁLOK!

A drogban nyilván nincs semmilyen káros anyag, igaz??

Érthető, hogy a sok ostoba mindent kitalál, hogy a társadalmat megetesse azzal, hogy a tetrahydrocannabinol milyen csudijó, hogy hátha egyszer ebben az országban is legális lesz, hogy még ettől jobban is le tudjunk süllyedni!

Nekem is volt ugyanilyen problémám, és amikor volt pár szabadnapom, tudod, mit csináltam? Kialudtam magam, ennyi volt. Aki éjjel-nappal nyomja a melót és alig alszik, nyilván belefájdul a feje elég keményen.

2013. nov. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 an00nym ***** válasza:

valószínüleg használ, de egyenlőre nincs komolyabb kutatás ami igazolná, ellenben tudjuk hogy az endogén kannabinoidok hiánya vezethet migrénhez, az immunfunkciók romlásához és a szív vérellátásának romlásához(ami ez esetben magasabb vérnyomást jelent)

[link]

[link]



kedves utolsó, te nyilván szakértő vagy a témában, ha ilyen magabiztossággal nyilatkozol


kérlek, határozd meg nekem milyen káros anyagok találhatóak a kenderben és miért károsak(biokémiai alapon),

azzal is megelégednék ha erre vonatkozó hivatalos kutatást linkelsz, esetleg bármilyen halálesetet ami minden kétséget kizáróan a kannabiszfogyasztás miatt következett be


valamint azt is érdekelne, pontosan milyen ártalmakkal járna a kender legalizálása az ország számára?

-itt kérlek vedd figyelembe, hogy a dekriminalizáció minden más országban, ahol megtörtént azonnal látható pozitív gazdasági és egészségügyi változásokkal járt

pl.:

[link]

[link]

[link]

illetve ha nagyon sok időd van javaslom átnézésre az EMCDDA statisztikáit

[link]

2013. nov. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 an00nym ***** válasza:

egyébként érvényes Bedrocan tagsággal Németországban nem ütközik törvénybe a kender fogyasztás, és ha valóban migréned van jobb esetben néhány hónap alatt bekerülhetsz a rendszerbe


személyes véleményem szerint(is) az alváshiányt kéne kezelni inkább...

2013. nov. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!