Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ízületi gyulladást mivel...

Ízületi gyulladást mivel lehet kezelni? Gyógyszert nem szeretnék szedni!

Figyelt kérdés
2013. dec. 10. 09:27
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
pihentetés, lóbalzsam
2013. dec. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 Gazdag János válasza:
Én egy természetes magkoncentrátumot szedtem rá és egy hét alatt elmúlt.
2013. dec. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Milyen magkoncentrátumot?
2013. dec. 11. 10:05
 4/38 anonim válasza:
Én krémet használok, de ajánlották nekem a kurkuma kivonatot is, azt is ki fogom próbálni, majd beszámolok a tapasztalatokról. Sajnos a kenőcsök önmagukban nekem annyira nem használnak.
2013. dec. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 minared válasza:

Leghatásosabb a Remediate kapszula és Thermarol krém a leghatásosabb, csak természetes anyagok koncentrátumát tartalmazza, méreganyagmentes.

5-Loxin , macskakarom, ördögkarom, gyömbérkivonat, kurkumin, fűzfakéreg-kivonat, csalánkivonat,zöldajkú kagyló tartalmú.

Minden hatóanyag, ami az ízület problémákra jó hatású, egy termékben. Nekem már 2 hét után sokat javult az állapotom.

2013. dec. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 bruta válasza:

propáld meg a "Flector"gélt

nekem használt

2013. dec. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket. Akkor úgy látom a kurkumát, mint összetevőt, javasoljátok. Mondjuk egyelőre nem sokat tudok róla, de utánanézek.
2013. dec. 12. 09:24
 8/38 anonim válasza:

Külsőleg nagyon hatásos a Flector tapasz, csak elég drága, de vény nélkül kapható. Illetve elég jó még a homeopátiás Heel kenőcs/gél.

Olvasd el ezt is: [link]

2013. dec. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim válasza:
Én a Medosan kurkuma tablettáját szedem már egy jó ideje, és nekem bevált, ez a tabletta kurkuma-kivonatot tartalmaz. Ezen kívül levendulás és rozmaringos fürdőt veszek, ha van rá időm.
2013. dec. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:

Szia, a kurkuma jó. Hatóanyaga a kurkumin (a kurkumának átlagosan 2-6 %-a a kurkumin), ennek van erős gyulladáscsökkentő hatása, most fejből meg nem mondom milyen mechnizmus mentén fejti ki a hatását, de mára többszörösen vizsgált anyag.

Azt találták, hogy krónikus esetekben napi 200 mg, akut esetekben napi 1000 mg kurkumin adja azt a hatást, amit általában nem szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszerrel el lehet érni. A 200 mg kurkumin úgy kb. egy púpos mokkáskanálnyi kurkumaporban van benne, de ha nagyobb adagban fogyasztod én inkább a kapszulázott, standardizált hatóanyag tartalmú változatot javaslom, mert ugye nem lehet pontosan tudni, mennyi is ténylegesen a kurkumin a kurkumaporban. Én nem eszek sokat, azt viszont rendszeresen, úgyhogy maradok a kiskanalas változatnál.


Fontos tudni, hogy a FEKETE bors sokszorosára emeli az egyébként gyengén felszívódó kurkumin felszívódását - én egy vizespohárba rakok egy késhegynyi őrölt FEKETE borsot, csapott kanálkányi kurkumát, és lehúzom.


És fontos tudni, hogy a kurkuma progeszterongátló hatású, ezért babatervezés és terhesség alatt kerülendő, fűszernyi mennyiségnél nagyobb mennyiségben nem ajánlott fogyasztani, mert vetélést okozhat.



Egyébként nekem a krónikus ízületi gyulladásaim az után szűntek meg, hogy teljesen elhagytam elsősorban a glutént, másodsorban a tejfehérjét. Nem e miatt döntöttem így, viszont kellemes "mellékhatásként" nagyon örültem neki. Ha van ilyen ok a háttérben, akkor kb. 1 hónapos glutén- és tejfehérje mentes diétára már ki kell, hogy derüljön (Mivel ezek az ízületi gyulladások gyakran immunológiai folyamatok következményei, a kiváltó okok elhagyása után idő kell, mire az antitestek mennyisége lecsökken - akár 6 hónap is, mire teljesen -, de a "dömping" az első hónapban elvonul.)


Ha intenzív, akut ízületi gyulladásod van (hideg, rossz mozdulat miatt begyulladt deréktájék, ilyesmi), akkor lehet, hogy jobb, ha a gyógyszeres kezelést választod, amíg az akut folyamat lezajlik pár nap alatt, és aztán igyekszel úgy élni, hogy máskor ne forduljon elő.

Orvosod mindenképpen kérdezd meg, de nem feledd, az orvos is ember. Ha nem vagy vele elégedett, keress másikat.

2013. dec. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!