Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ízületi gyulladást mivel...

Ízületi gyulladást mivel lehet kezelni? Gyógyszert nem szeretnék szedni!

Figyelt kérdés
2013. dec. 10. 09:27
1 2 3 4
 11/38 Gazdag János válasza:
A magkoncentrátumra visszatérve: van olyan amerikai készítmény, amelyet volt szerencsém kipróbálni, amely 3 féle mag megfelelő arányú szuszpenziójából áll (kb. 6 cl egy adag).Egy 3 hónapos akut térdízületi problémámat oldotta meg egy hét alatt, miközben az allergiám is megszűnt.Azóta tudok futni és kerékpározni is.Hát nem olcsó, de nagyon hatásos cucc! :)
2013. dec. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:

Még egy jó dolog a krónikus gyulladásos problémák megszüntetéséhez: omega 3 zsírsavak.

Az omega 6-ot csökkenteni, omega 3 bevitelt növelni úgy, hogy a napi 6:3 aránya kb. 2:1 - 3:1 legyen, tehát 1 rész omega 3, és max. 2-3 rész omega 6.

Az omega 6 gyulladáskeltő (bizonyos körülmények között erre is szüksége van a szervezetnek), a 3 csökkentő.

Azaz: növényi étolajokat elhagyni (napraforgót, kukoricát különösen, de a repce lehet) + kanalas halolaj (jóval olcsóbb, mint a kapszulás verzió) napi min. 1 evőkanállal.

2013. dec. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim válasza:
A korábbi hozzászólásra reagálva, nekem is a medosant ajánlották. egyelőre megnézem mi van még, aztán meglátjuk.
2013. dec. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
Előttem már írták, hogy a glutént és a tejet zárd ki az étrendedből - azaz térj át paleo táplálkozásra! Lehet, hogy hihetetetlen, de számos megoldhatatlannak tűnő, krónikus baj semmivé válik tőle...
2013. dec. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
a paleo-diétáról már olvastam, és tényleg elgondolkodtató. a kurkuma is felkeltette az érdeklődésemet, annak is utánajárok.
2013. dec. 13. 10:32
 16/38 anonim ***** válasza:

A kurkumin és a fahéj tuti megoldás a gyógyszermentes javulásra, ha nem nagyon akut a problémád.Tapasztalatból tudom javasolni.Ha egy kis pepecselést is vállalsz , töredék költséggel megúszod.

Végy a boltban őrölt fahéjat és kurkumint.A gyógyszertárban kapszulát.Unalmar félórádban tölts meg 60-60 kapszulát és reggel és este 1-1-et kapj be vízzel, vagy teával.1-2 hónap után jelenkezik az eredmény a javulásban.

A kapszula jóval többe kerül, mint ezek a fűszerek.Előnye viszont, hogy nem unod meg az ízüket, mert a szedéskor nem érzed.Én a fahéjat imádtam, de két hét után-a kanalas szedéssel már undorodtam tőle.

Gyógyulást kivánok!

2013. dec. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

Valaki már említette az ún. lókenőcsöt vagy lóbalzsamot. Állítólag nagyon hatásos.

Van egy másik megoldás is, a fekete nadálytő pakolás/kenőcs stb. Házilag is elkészíthető (bár ilyenkor elég nehéz a szabadban ilyen növényt találni :D ), viszont, ha a neten rákeresel, fogsz találni néhány könnyen beszerezhető gyógyszertári készítményt is.

2013. dec. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim válasza:
A kurkuma tényleg sokmindenre jó. Itt találsz egy csomó hasznos cikket: [link]
2013. dec. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim válasza:
Szia! Nekem, a családomnak, a barátaimnak, az ők családjának satöbbisatöbbi... bevált a fekete nadálytő. Olyannyira, hogy hosszú évek óta tartó arthritiszek, és derékfájások múltak el tőle. A boltokban kaptahó fekete nadálytő készítmények hatóanyag tartalma kérdéses, ezért én minden évben elkészítek egy nagy adag tinktúrát a gyökeréből, és ajándékozom annak, akinek szüksége van rá. Ha a közeledben van egy füvesember, vagy ismerős, aki gyógyfüvekkel foglalkozik, érdemes megkérdezni, általában szoktak ők is készíteni, mert valóban rettentő hatékony szer. A tinktúrát (alkoholos kivonat) vizes alapú krémbe keverve remekül felszívja bőr. Csak külsőleg használatos, az ízületbe masszírozva. Amúgy krém nélkül is bemasszírozható, de a legjobb, ha gyógyszertárban vagy boboltokban kapható fekete nadálytő krémbe kevered bele, így tuti a hatás. Csak jót tudok mondani róla. A lóbalzsammal nincs ilyen tapasztalatom, pedig használtam... Ettől még neked segíthet. Jobbulást!
2013. dec. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, sok hasznos dolgot tudtam meg! :) A fekete nadálytőről én is hallottam jókat, lehet tényleg érdemes lenne egy füvesembert keresni.
2013. dec. 17. 13:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!