Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Rosacea ellen hatékony praktika?

Rosacea ellen hatékony praktika?

Figyelt kérdés

Olvastam itt is meg mindenhol sok mindent a témával kapcsolatban.

Voltam orvosnál vele meg kozmetikusnál is.

(Az orvos szeborreát írt a papírra a kozmetikus rosaceát mondott)

Egyik sem segített.

22 éves vagyok rendszeresen sportolok,focizok..

Nyáron nagyon zavaró pont emiatt mert az izzadságtól még pirosabb lesz és "lángol" az egész fejem

Alapjáraton nem vészes csak kicsit rózsaszinebb

De ha van valami akkor nagyon piros

Télen pedig hámlik

Esetleg lehetne kezdeni ezzel valamit?

Főleg sportoláskor zavaró mert minden alkalommal ég a fejem tőle hiába próbáltam bármit

Hátha nektek van valami ötletetek!



2014. jan. 21. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne igyál alkoholt, kávét, kólát, ne dohányozz, kerüld a füstölt és a fűszeres ételeket, a stresszt. Ne használj gyümölcssavas krémeket.

Bár az aloe vera nem csodaszer, de ha kened vele az arcod, az segíthet, ill. meg is eheted. (A növényre gondolok, nem az ilyen-olyan termékekre.)

[link]

Azzal viszont semmit nem tudsz csinálni, hogy ha kimelegszel, akkor ég a fejed. A lányomnak is ilyen a bőre :( És csak 5 éves...

2014. jan. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az előbbi felsorolás nagyon segítőkész, és ezt mondják az orvosok is, de véleményem szerint ez egy séma, amit olyan esetben használunk, mikor fogalmunk sincs a dolog megoldásáról.Engem a bőrgyógyász, mikor még jártam hozzá, és meglátta, hogy télen biciklivel közlekedem, emelt hangon tiltott le róla.Azt mondta, ha ellenszegülök, és mégis felülök a biciklire, egyre rosszabb lesz a helyzet.Na persze.Ugyanő mondta azt is, hogy az 50e.forintos lézeres kezelés MINDENFÉLEKÉPPEN javulást fog hozni.Az ő pénztárcájának feltétlenül.A kezelés nagyon fájdalmas volt és megalázó, de minden maradt a régiben.Ami nekem enyhített a dolgon:elhagytam az állati eredetű élelmiszereket(belátom,ez nem mindenkinél megy egyszerűen, de a bélrendszer szempontjából-ami véleményem szerint érintett a rosaceában-mindenképpen jó.Rendszeresen sportolok.Nagyon fontos nálunk az erek erősítése, ami a legjobban jó minőségű multivitaminnal működhet, de minimum C-vitamint(kollagénképző!)és magnéziumot nagyon fontos lenne szednünk.Mivel ez egy gyulladásos állapot, érdemesnek tartom a Paleolit táplálkozás kipróbálását is,aminek lényege a glutén és tejtermékek elhagyása.Mindkét ételcsoport gyulladásban tarthatja a bélrendszert, ami rontja a bőr állapotát is.

Nem igaz, hogy nincs erre megoldás, és nem igaz, hogy ennyi embernek kell ezzel szenvednie(egyre több embernek!)és, ahogy az előző válaszoló írta is, már ilyen pici babáknak(itt jegyzem meg, hogy a babánál nagy az esélye valamely ételre való allergiának, ami így mutatkozik meg, érdemes ennek utánajárni!)Az allergia felnőttek esetében is nagyon valószínű, mert ahogy említettem, ez egy gyulladásos reakció, amit könnyen kiválthat valamely élelmiszer-származékra való intolerancia.

2014. jan. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A legfontosabb táplálékkiegészítők pontosítva:

-C-vitamin,magnézium,zsírsavak(ligetszépe olaj, halolaj, lenmagolaj)cink

2014. jan. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek igyekszem megfogadni a dolgokat reméljük segít:)
2014. jan. 26. 11:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Köszönjük szépen!
2014. ápr. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Próbáljátok ki a kókuszolajat. Nekem is rosaceám van, elég durva 16 éves vagyok és 2-3 nap használat után már enyhülést látok. Estére fürdés után bekenem (belemasszírozom) az arcom és úgy hagyom. Reggelre beszívja és sokkal szebb e mellett a pattanásaimat is leviszi és puhítja az arcom. Teljesen véletlen akadtam rá nem ezzel a céllal és mikor jobban utána olvastam akkor láttam, hogy a rosacea is kezelhető vele.
2014. máj. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!