Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Rákbeteg voltam (mellrák...

Rákbeteg voltam (mellrák nyirok áttéttel). Mit egyek, és hogyan egészítsem ki a terápiát mentálisan?

Figyelt kérdés

Kemo-t, sugarat kaptam. Most jól vagyok.

Úgy tudom, a ráknak is van lelki háttere. Tudja valaki, hogy a mellrák mit üzen nekem?


2009. dec. 9. 14:07
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Szia!

Teljesen rendben!

Pszichológus nélkül :)

2010. okt. 1. 08:04
 22/25 Takács Jánosné ***** válasza:
Igen nagyon fontos a pozitív gondolkodás a táplálkozás /egeszsegfarm.hu /oldalon találsz segítséget.lelki hátere is van a betegségeknek először mindig a lélek betegszik meg utána a fizikai test.úgy tudom a nőiesség el nem fogadása és az anyaság.problémája okozza de egy kineziológus tud neked segíteni sok sikert üdv.
2012. ápr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

No, hát, még mindig élek!

Sőt, sokkal jobban, mint mielőtt rákbeteg lettem.

Lehetséges a krízisekből megújulva, "ujjá-születve" kijönni.

2012. ápr. 30. 14:16
 24/25 A kérdező kommentje:

Ha bárkit érdekel, akkor így pár év elteltével megírom bátorításként a tapasztalataimat azok számára, akik most kerültek ebbe a helyzetbe.

Nekem Hellinger segített, és a családállítás. Csak még előtte eldöntöttem, hogy nem halok meg, hanem élek. Nekem a jobb emlőmben volt a daganat. Ez férfiakkal kapcsolatos elakadást jelez. Aztán a családállításomból az derült ki, hogy egy (Hellinger így nevezi) sorstévesztés miatt nem tudtam tisztelni a férfiakat, és nem tudtam megbecsülni, amit kaptam tőlük. A nagymamámmal voltam szolidáris, akit a nagypapám édesanyja (kereskedő családból való származása miatt) nem fogadott el, és ezért nem adtak áldást a nagyapám szülei a nagyszüleim házasságukra. A nagymama ezért haragudott nagyapára, én pedig bár tisztelni szerettem volna nagyapát, de nagyanyám érzéseit átvéve mégis elutasítottam, amit a nagyapától kaphattam volna. Miután megértem már az összefüggéseket, most már nem verem le a port a sorstévesztésemből adódóan a férjemen. Mielőtt elbizakodottan az mondanád, milyen gyagyás egy nő vagyok, megírom neked, kedves olvasó, hogy ezek a folyamatok nem tudatosak, és nem vagyunk vele tisztában, amíg fény nem derül rá egy oldáson például. Szóval, mélyen meghajoltam a párom előtt, elmondtam neki, hogy tisztelem őt, és elfogadom megbecsülök mindent, amit tőle kapok. A nagyinak is elmondtam (persze neki nem fizikálisan, hiszen már meghalt), hogy bár értem, hogy mit érzett, ám nekem a saját életemet, a saját kapcsolataimmal, a saját érzéseimmel kell élnem. Megkértem őt, hogy "Fogadjon el engem akkor is, ha maradok"

Így aztán most már 8 éves túlélő vagyok.

Megjegyzem még, hogy mindezt nem orvosi kezelések helyett, hanem mellett cselekedtem.

2014. nov. 7. 12:11
 25/25 anonim válasza:

Köszi szépen, hogy leírtad! Én most vagyok ebben a helyzetben, épp kemóra járok. Ma rákerestem arra, hogy "mellrák, családállítás", hogy vajon ezen az úton várhatok-e valamit, menjek-e családállításra. Máris jelentkezem.

Köszi!

2017. ápr. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!