Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Jobb térdemen középtájt egy...

Jobb térdemen középtájt egy fél centi nagyságú része a procnak vándorol össze-vissza, egy kis rész tartja csak a helyén. Még nem volt időm orvoshoz menni, szerencsére nem is fáj. Van a népgyógyászatban erre valami természetes gyógymód?

Figyelt kérdés
Hallottam már olyat, hogy zselatinnal bekenni azt a testrészt ahol porc van, de fogalmam sincsen már hol láttam... előre is köszi a válaszokat. ui.: amit nem muszáj nem szabad megműteni, úgy tartom, hogy a test megtudja gyógyítani magát, ezért sem akarom az orvostól hallani elsőként, hogy mit kéne levágni :D
2014. szept. 6. 07:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is iylen volt. Bejek doktorhoz menj az Ortopédiai Klinikára a Karolina útra, nagyon jó diagnoszta, és egy mozdulattal vissza is szokta nekem tenni a porcot a helyére. Én jazztáncra jártam, ami erősítette a térd körüli izmokat, ez segített összetartani az izületet, és hogy a lejött porcdarab sokáig a helyén maradjon, és akkor "megköt". Ilyen nyák nő köré, és ha elég sokáig nem mozdul el, akkor már stabilizálódik, mert folyamatosan újraépíti magát a porc, és akkor "visszaragad".

Kétszer otthon is helyre tudtam tenni magamnak. Kicsit szét kell húzni az izületet, és akkor visszamegy, hiszen ott a vájata, ahonnan kijött.

Ha pesti vagy, meg tudom mutatni a mozdulatot, meg Bejek doki is, írásban nehéz elmagyarázni. Dr. Bejek Zoltán.

2014. szept. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyébként térdet nem rentábilis kinyitni. Szerintem semmi mást se érdemes nyitogatni a testben, testüregeket sem (vastagbéltükrözésre gondolok például, vagy a rendszeres hüvelyi feltárásra - most olvastam egy orvos honlapján, hogy a hüvelyt békén kell hagyni, mert rontja az egészséget, ilyet is csak ritkán pipálni orvostól), de erre még orvosok is azt mondják. Mert ha eddig nem voltak térdpanaszaid, kinyitás után lesznek. És csak ha megéri mindemellett is, akkor nyitnak.
2014. szept. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Jelenleg németországban tartózkodom xD majd egyszer remélem eljutok valahova vele.
2014. szept. 6. 08:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát szóval érdemes konzultálni ortopédorvossal.:)

Hátha gyógytorna is jár hozzá. De a jazztánc a legjobb. PErsze Magyaroszág táncnagyhatalom, nem tudom, Németországban mennyire hasonló az oktatás.

De valószínűleg izületi ultrahangot is kaphatsz TB-re kint, amire itthon nincs esély.:S

2014. szept. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!