Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ki használt fülgyertyát...

Ki használt fülgyertyát füldugulásra?

Figyelt kérdés
Meg vagyok fázva és már 5 napja be van dugulva a jobb fülem!Kérdeztem pár embert h mit csinálhatnék vele és javasolták a fülgyertyát!Szerintetek jó ötlet?

2014. okt. 14. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:

A meg vagy fázva, azért dugul be a füled, mert az orr nyálkahártyája megduzzad, és a fülkürtöd beszűkül vagy el is záródik.


Használj orrsprayt (néhány hétnél ne tovább!), a füledre tehetsz valami meleget (ez átmelegíti a csontokat és jót tesz), de a fülgyertyázást hagyjad, értelme nincs, de megégetheted magadat. Ha elmúlik a megfázás, a dugulás is megszűnik majd :-) Jobbulást!

2014. okt. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!:):)
2014. okt. 14. 15:26
 3/9 anonim válasza:

A fülgyertyázás hatásos lehet, az alábbi ajánlás sokat segíthet : "Gyors segítség nátha esetére


Ami azonnal segít:

Vegyen be 4000mg C-vitamint,

Szopogasson el egy cink rágótablettát és

Vegyen be 20 000 (húszezer) NE D-vitamint

Valamint ha tud szerezni áfonya vagy kasvirág kivonatot.

Majd azonnal feküdjön le és aludjon amennyit bír (akár 10-12 órát).

Ez így együtt segít az időben felismert náthát kezelni és megúszni a komolyabb tüneteket. "

Ezt szoktam használni, mindig bevált eddig.

2014. okt. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot de sajnos nem tudok ilyen sokat pihenni a munkám miatt...már egy hete folyik az orrom,fáj a homlokom..nem tudom hogy a füldugulásommal mit csináljak!!:/
2014. okt. 14. 15:30
 5/9 anonim válasza:

Akkor is jók a vitaminok és még jó a melegítés is, de ha van aki segít a fülgyertyázásban, akkor tud egy kis könnyebbséget adni, de abban az előttem írónak van igaza, hogy a gyulladás miatt nem tud az a járat ürülni, ezért folyton visszafertőződik az egész orr-fül-orr-egész arcüreg és homloküreg tud befertőződni.

Mit gondoltál, hogy az immunrendszert a gyertya segíti ? Ebben a vitaminok tudnak segíteni, és az, hogy elgondolkodhatsz azon miért is van "tele" az orrod ? Mi az ami zavar a környezetedben, miért is akarsz beteg lenni, hogy egy kicsit el tudj vonulni mindenkitől és mindentől. De akár el is fogadhatod a dolgokat olyannak amilyenek, arra gondolva, hogy képes vagyok jól lenni. Hasznos ilyenkor nevettető videókat nézni, elfeledkezve és kikapcsolva a rossz érzéséket. A boldogság, öröm gyógyít !

2014. okt. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért nem kell ijesztgetni meg fenyegetni a kérdezőt, megfázott, gyógyulgat, csak nyilván dolgozó emberként nem pihen eleget (sajnos). Teázzon, infralámpázzon (az oldja a váladékot a homloküregből is), szedjen vitaminokat, egyen rendesen, és helyre jön. A lelki maszlag meg nem kell.


/// On topic: A fülgyertyázásnak az az egyetlen egy jó hatása, hogy társas szórakozás. A kérdező esetében ez teljesen irreleváns, mivel neki a gond nem a külső hallójáratban van, hanem belül, a fülkürtben. A fülgyertya a fülzsírra (sem) jó, nála ez nem játszik. De mondom, hogy nem ajánlom az égési sérülések miatt, mert a hallójárat és a dobhártya nagyon sérülékeny, nagyobb bajt tud csinálni, mint hasznot.

2014. okt. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 homo ludensz ***** válasza:
A fülgyertya ha megfelelő minőségű semmi veszély nem jelent a használata.A gyógynövényekkel átitatott tekercs és a végén a fülbe dugható alkalmatossággal olyan ártalmatlan mint egy emberi ujj mikor a füledbe nyúlsz. Meggyújtva csendesen ég és semmi nem hullik sem befelé sem kifelé. Aki még óvatosabb az tehet alá korongot közvetlen a fülre.Ajánlatos gyengéden átmasszírozni a fület mielőtt betesszük a gyertyát.
2014. okt. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat! A támadást nem tudom hogy miért kaptam nem az volt a kérdés hogy "megfázásra jó-e a füllgyerta? " meg vagyok fázva szedem a gyógyszereket pihenni nem sokat tudok dolgozok emelett tanulok...biztos nem fogok belehallni már túl.éltem pár megfázást!! :)
2014. okt. 14. 22:58
 9/9 anonim ***** válasza:
elméletileg jó :) Nekem még régen anyukám dugdosott ilyet a fülembe, hát idegesített is kicsit, ha jól emlékszem, de jobb lett, egyébként ez is a hő miatt segít :) (Már ha persze jól tudom, ha nem akkor ne haragudj :( ) De valami sóra is emlékszek, de arra már nem túlzottan.
2014. okt. 29. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!