Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Gerincferdülésem van, és más...

Gerincferdülésem van, és más ilyen problémák is. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Gerincferdülésem és hanyagtartásom is van. A vállaim előreesnek. Az orvos szerint gyenge a hátizmom és ez igaz. Csont és bőr vagyok hátul, de alapból mindenhol. Am 15/F 180 cm 57 kiló. Elkezdtem járni úszni heti 2X és heti 2X konditerembe. Na most az 1ik kezemet nem tudom kinyújtani teljesen, mert a könyökömet műtötték és ien maradt. És emiatt a hátúszásnál meg ienek érzem hogy nem ugyanúgy terhelem mind2 oldalát a hátamnak. És úgy tudom, hogy pont az 1forma terhelés a lényeg...és a kondiról mit gondoltok..milyen erősítő gyakorlatokat tudnátok ajánlani? a mellem is elég beesett, a nyakamnál kiáll a 2 csont...
2010. jan. 24. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Fűző...
2010. jan. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amit elkezdtél az jó dolog. Előbb-utóbb meghozza a hatását. Tartsál ki.. Egy év mulva majd megnézheted az eredményt. Nem kell többet vállalnod ennél.
2010. jan. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

hátizom erősítő gyakorlat: kondi termebkben szokott lenni spec. "gép"..ami olyan h megtámaszt a csípődnél úgy hogy közben a lábad be tudod akasztani.szimpla törzsemeléstkell csinálni. [link]

mélyhátizom(ezek felelnek a megfelelő tartásért) ugyanezen a gépen lehet erősíteni, csak meg kell fordulni, kb ugyanott van alátámasztva a tested, kézzel kapaszkodsz ott ahova a lábad akasztottad. ebben a helyzetben gyorsúszás lábtempót kell csinálni, vagy terpesz zárt, vagy pároslábbal 8ast írsz le. ha nem érzed a hatást akkor kicsit csússz lejjebb, hogy kevésbé legyen alátámsaztva a hátad.

2010. jan. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat, csinálni fogom keményen:D
2010. jan. 24. 18:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Pilates torna segítségével rengeteget javult a testtartásom. Ajánlom neked is!
2010. jan. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

...És hízzál légyszives:)

Ha nem sikerül, lisztérzékenységi vizsgálatot kell kérni házidokitól, vérvételből megvan.

Létezik ruha alá felvehető tartásjavító, ha jól tudom, ortopédián felírják és gyógyászati segédeszköz-boltban beváltják a vényt.

Ajánlom az Alexander-módszert is, fantasztikus, de külön tanárt kell hozzá keresni, nézz rá a gugliban.

2010. márc. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!