Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha gyógyszerrel is "megoldható...

Ha gyógyszerrel is "megoldhatóak" a problémák, akkor minek a beszélgetés, nem igaz?

Figyelt kérdés
Szóval ha gyógyszert írhatnak fel lelki problémákra, akkor az elvileg "elmulasztja őket" ,akkor viszont mi értelme a beszélgetésnek? Hogy fér meg egymás mellett a kettő...?
2011. nov. 17. 17:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%

A gyógyszerrel NEM oldhatók meg a problémák, csak az embert letompitja, és nem foglalkozik velük.

Ez ugyanaz, mint hoyg fájdalommcsillapitoóval is el lehet mulasztani a fájdalmat, akkor minek megkeresni az okát. Ha aztán valaki belehal a vakbélgyulladásba vagy agydaganatba, akkor rájönnek, hogy a gyógyszer mégsem jó megoldás.


A beszélgetés a problémák lényegét, okait keresi meg, és az illetövel együtt keresnek olyan megoldást, ami kiutat jelenthet. De ehhez szükséges, hogy együtt müködjenek a beszélgetés résztvevöi.

2011. nov. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
37%

Ez baromira nem igaz, a gyógyszer nem old meg semmit, csak elnyomja azokat, tompít.

Akármit szedhetsz ha az életd szar, attól még pár bogyóval nem jön helyre semmi, mellé a gyógyszereknek vannak mellékhatásaik, a terápiának nem. Életvezetési tippeket adnak, segítenek feldolgozni traumákat, és a dolgok mőgé látni, hogy mi okozza a problémákat.

Igazából terápiával sokkal többre mész, a terápiával kiválthatók lehetnek a gyógyszerek, ez fordítva nem igaz.

2011. nov. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

Ha valakinek gyógyszert írnak föl, az azt jelenti, hogy olyan pszichés tünetei vannak, amik a mindennapi / szociális életét hátráltatják, és egyébként is szenved tőlük.


Először meg kell szüntetni ezeket a TÜNETEKET, hogy sor kerülhessen a pszichoterápiára, a probléma gyükereinek a feltárására. Addig nem sok értelme van.

2011. nov. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Hát nekem a doki írt fel valami kis gyógyszert, pedig a felét sem modntam el annak, ami bennem van és kikívánklozik. Konkrétan képtelen vagyok beszélni magamról, mert gombóc nő a torkomban és kiszárad a torkom, és így kb harapófogóval ha ki lehet húzni belőlem bármit is, így sztem a doki egy alkalom után feladta...
2011. nov. 17. 17:30
 5/19 A kérdező kommentje:
ja, és köszi a válaszokat!
2011. nov. 17. 17:30
 6/19 anonim ***** válasza:

Nem feladta, ilyen az ambuláns pszichiátria. Felír egy gyógyszert, gyere vissza x hónap múlva.

Szerintem jobban jársz, ha megpróbálsz a kórházban/rendelőben praktizáló szakpszichológushoz bekerülni, vagy iskolai, munkahelyi pszichológus, esetleg magán. Kiegészítésnek nyugtató gyógynövényekkel is próbálkozhat. Ha ez nem használ, na akkor nyúlj gyógyszerekhez, de ez az opció olyan, hogy ha nem muszáj jobb elkerülni.

2011. nov. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
azért mentem a pszichiáterhez, mert az iskolapszichológus azt modnta, hogy hozzám ő már kevés... :S
2011. nov. 17. 17:41
 8/19 anonim ***** válasza:

soha nem mondta senki hogy gyógyszerrel megoldhatóak a problémák, még a pszichiáter sem, aki felírja.

a probléma tüneteit orvosolja, mint amikor fogfájásra fájdalomcsillapítót veszel be, a probléma ott marad, amíg el nem mész fogorvoshoz.

2011. nov. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
13%

Kedves kérdező!

Ezt a betegséget lelki tünetek, félelem okozzák És mégis képesek az agyban fizikai, biológiai elváltozást okozni. Ezt a keletkezett elváltozást hozzák helyre gyógyszerrel. A lelki bánatot, félelmeket pedig terápiával segítik. Amikor beteg voltál, anyukás nem csak a kezedbe nyomta a gyógyszert, hanem ölelgetett, vigasztalgatott, melletted volt. Nos, ez a terápia a gyógyszer mellé.

Egyébként nagyon fontos lenne, hogy az orvos is megtudja, hogy valójában mi okozza nálad a tüneteket, mert ebből állítja össze a gyógyszeredet. Amit te kihagysz, az a szerből is kimarad. Ezért aztán kapsz egy általános antidepit, aszt menj vissza, majd meglátjuk. Mellesleg, ha elmondani nem is tudod a problémádat, azért otthon összeírhatod őket. És elviheted az orvosnak.

2011. nov. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Összeírom egy lapra, és odaadom neki, az működik?? csak mert sokkal egyszerűbb lenne!

De komolyan, szerintem azt hitte, hogy egy ostoba liba vagyok, aki beszélni sem tud, de igazából írásban nagyon jól ki tudom fejezni magamat.. Csak a beszéd egyszerűen nem megy....

2011. nov. 18. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!