Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Sólámpa - tényleg jó hatással...

Sólámpa - tényleg jó hatással van az egészségre vagy csak hangulatvilágítás?

Figyelt kérdés

2015. okt. 13. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem vetem észre semmilyen hatást, de nagyon hangulatos, nekem kettő is van.
2015. okt. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
vettem. :-)
2015. okt. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 homo ludensz ***** válasza:
100%
A sólámpa a benne lévő égő melegétől elméletileg párolog és a levegőbe kerülő só jótékony hatással lehet a légzésre. Ezen az alapon működnek a sóbarlangok és a sószobák.Persze azt nem tudom hogy milyen koncentrációt kell elérni amitől már érezhető. Gondolom ez a szoba nagyságától is függ.
2015. okt. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem hinném, hogy valami vegytani hatása lenne amivel kémiailag befolyásolná gyógyulásunkat. De mert a hangulatot kicsit feldobja, ezért gyógyító hatásáról számolnak be sokan.

A sóbarlangok sem a só párájától gyógyhatásúak, hanem azért, mert barlangok. A hatalmas sótömeg kívül tartja a föld felszínén károsan ható sugarakat, rezgéseket, (szmog). Ezek a barlang belsejében nincsenek jelen, az ezektől megkönnyebbült szervezet hatványozottan regenerálódik.

2015. okt. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

"Nem hinném, hogy valami vegytani hatása lenne amivel kémiailag befolyásolná gyógyulásunkat. De mert a hangulatot kicsit feldobja, ezért gyógyító hatásáról számolnak be sokan.

A sóbarlangok sem a só párájától gyógyhatásúak, hanem azért, mert barlangok. A hatalmas sótömeg kívül tartja a föld felszínén károsan ható sugarakat, rezgéseket, (szmog). Ezek a barlang belsejében nincsenek jelen, az ezektől megkönnyebbült szervezet hatványozottan regenerálódik."

A sólámpa, mint olyan a Himalája sóbol készül. Kezeletlen, rengeteg olyan ásványi anyagot tartalmaz, amire a szervezetnek szüksége van. Melegítéskor ezek kipárolognak. Néha le kell mosni, hogy frissűljön.

A sóbarlang nem sugármentes övezet. Nem is a szmog miatt jó. Mielött hülyeséget írsz, legalább nézz utána. Vegyél mintát a levegőjéből, analizáld és rájössz hogy mennyi olyan anyag "lebeg" ott, ami kedvező hatású pl. az asztmára. Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok oda a biobiszbaszokért.

A konyhasó, mint olyan, egy tisztított, kezet valami, amiben szinte a són kívűl semi sincs. A jód is utólag kerűl bele. Bár erről megoszlanak a vélemények, hogy ez jó vagy sem. A túlzott jód fogyasztás nem iagzán emberbarát, könnyen felhalmozódik a szervezetben.

2015. okt. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"A sóbarlang nem sugármentes övezet. Nem is a szmog miatt jó. Mielött hülyeséget írsz, legalább nézz utána. Vegyél mintát a levegőjéből, analizáld és rájössz hogy mennyi olyan anyag "lebeg" ott, ami kedvező hatású pl. az asztmára. Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok oda a biobiszbaszokért."

Hát igen! Természetesen tudok róla hogy számtalan tudós próbálta megmagyarázni a sóbarlangok titkát. De egyik sem tudott még idáig hitelt érdemlő bizonyítékkal alátámasztani az elméletét. Vannak emberek, akiknek határozottan jót tesz a sóbarlangban eltöltött idő, de legtöbben anélkül távoznak onnan, hogy valamit is éreznének. A sóbarlang forgalmát a visszatérő vendégek fokozzák, akiknek valóban jót tesz a benne töltött idő.

A tény viszont, hogy a sóbarlangban nem működnek rádiók, mobilok, tehát a sótömeg elnyeli ezeket a rezgéseket! És ezzel sem azt akarom mondani, hogy a rádióhullámok rezgései káros behatással volnának minden emberre, de azok az emberek, akik érzékenyek rá, szervezetük ettől túlterhelt, bizony képtelen hatékonyan gyógyítani az asztmájukat. De ha bemegy a sóbarlangba, szervezete felszabadul és teljes kapacitással az asztmára tudja fordítani regenerációs képességét.

A sóban nincs semmiféle orvosság! Semmiféle párolgó elem. Ami gyógyít és regenerál az csak is a saját szervezet.

2015. okt. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 homo ludensz ***** válasza:
100%

Vannak olyan óvodák ahol létrehoztak egy sószobát részben közadakozásból és önfeledten játszanak ott a asztmával küszködő kicsinyek. Nem hiszem hogy velük kint hagyatták a mobiltelefonjaikat legfeljebb a városi levegőt hagyták kint.

Azt én nem tudom milyen sót használtak fel és hogyan de ez a szakemberek dolga. Gondolom a szülőket is csak az érdekli hogy jót tesz a csemetéjüknek az ott eltöltött idő. A kisgyermek előítéletektől mentes és bizonyára szakvéleményeket sem olvas.

2015. okt. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
22%
A sólámpa akkor is csak hangulatjavító! És mert akinek a hangulata javul, annak az egészsége is. Pontosabban az egészség = hangulat!
2015. okt. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!