Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Led vagy neon hangulatvilágítá...

Led vagy neon hangulatvilágításhoz?

Figyelt kérdés
Olyan puccosnak érzem a szobám falát azon gondolkodtam kellene valami hangulat világítás az ágyam felé. Mindenkép szeretném ha látszana a világító test. A neon azért vetődött fel bennem mert láttam hogy van színes cső is és eléggé kiemelkedne a falból így megtörné a nagy ürességet. A led pedig azért vetődött fel bennem mert láttam egész jó rgb ledsorokat amiket lehet akár programozni is így több szín is lehetséges lenne, viszont nem tudom az a vékony kicsi led hogy mutatna egy full sík falon. Neonba hátrány hogy csak gy színt érhetek el egyszerre tehát körülményes a csere ha lenne, ledbe az a gond nem tudom hogy ha vennék egy 60led/m sürüségü szallagot akkor az mennyire adna egységes fényt mivel sok kis egységből áll. Ill a kábelezést a falban képzeltem el viszont lednél nem tudom hogy ez mennyire kivitelezhető. Ki mit ajánl, egy sík falra melyik mutatna jobban? Ezt mindenképp csak az fejemnél lévő falra akarom az ágyam szélességében ami 160cm.

2014. dec. 28. 02:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én a ledet választanám. Színes, programozható.
2014. dec. 28. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igaz hangulat világítás lenne de annak van olyan fénye amiben tudok pl olvasni ha fehérre veszem? Illetve lehet rá valami búrát rakni rá?
2014. dec. 28. 03:45
 3/14 anonim ***** válasza:

A neoncső sokkal jobban néz ki, még ha egy színű is, de drága, és nagyfeszültséggel megy. Viszont kikapcsolva is mutatós. Nekem sokáig volt egy Route 66 neonom, nagyon szép volt, és jól mutatott a falon. Bár lehet Te nem is a neoncsőre gondolsz neon alatt, hanem a sima fénycsőre.



Viszont a led szalag sokkal praktikusabb. Olyan színűre állítod be, amilyenre akarod, sokkal olcsóbb, a fénye is elég egységes. Ráadásul van 120 led/m-es szalag is. Csak arra figyelj, hogy tényleg RGB ledes szalag legyen. Lehet kapni olyan RGB led szalagokat, ahol külön tokban van a három led, az zavaró tud lenni.

2014. dec. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát egyre jobban húz a led dolog mert tényleg multifunkcionális viszont a neoncső az mégis jobban kiemelkedik a falból ezáltal ellátja az elsődleges feladatát ami a tér szétválasztása mert 2 félre mégsem úgy tekint az ember mint egy egészre :D Meg lehet oldani hogy a led is hasonlóan nézzen ki? Néztem vezérlőket azok egész olcsók és mivel csak a szobámba lenne úgyis csak ezért megfelel egy infrás is. :D
2014. dec. 28. 20:26
 5/14 anonim ***** válasza:

Esetleg egy 20-30 cm -szer másfél méteres opálos plexi lap mögött néhány centivel a ledek, hogy ne látsszanak már az egyes led pontok, csak a kevert szórt végeredmény. A burkolata oldalról és alulról is is lehet opál plexi és felül és a fal felé eső részen fényt visszaverő anyag, mint pl tükör vagy öntapadós tükör fólia a www.panton.hu -tól.


Az első oldal kicsit megdöntve, alul vagy felül a fal síkját érintve, a másik oldalon eltávolodva a faltól /talán kicsit ferdén a falon az egész/.

Alul a nyitott részt szintén opál plexivel fedni.


Csak ötletelek kicsit összefüggéstelenül, de majd kibogozod, neked mi tetszik. Egy dolog lényeges szerintem. A kicsi ledeknek nem szabadna élesen látszani, az jó ha kicsit összemosódnak a színek és fénypontok. Viszont egységesen szabadon állítható a hangulata (színe és fényereje), ha olyant veszel.


Egyszer beszélgettünk egy színházi világosító ismerőssel.

Mesélt sztorikat, hogy a megfelelő színekkel, esetleg a fehér megfelelő árnyalataival micsoda hatásokat lehet kiváltani. érdemes vele "játszani".

2014. dec. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Tetszik ez a megoldás amit felvázoltál mindenképp bele fogom kalkulálni a megvalósuló ötletbe :D
2014. dec. 30. 00:40
 7/14 anonim ***** válasza:
Esetleg ha a fal felületét valami ál burkoló felülettel egyébként is beburkolnád, vagy valamiképp az egész a fal síkjába besüllyeszthető lenne néhány cm mélyen az opál plexi lap, akkor még természetesebbnek tűnne a dolog. Persze nem tudom, ez a süllyesztés nem okozna-e túl nagy extra munkálatokat, mert akkor nem nagyon érné meg.
2014. dec. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Mivel nem akarom hogy látszanak a vezetékek így biztosan csak a következő festés előtt oldható meg a szoba szétverése. Az a kevés már meg sem kottyanna szerintem, így is vésni kell majd :D
2014. dec. 30. 09:45
 9/14 anonim ***** válasza:
Ezt majd neked kell részletesen megálmodni.
2014. dec. 31. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Van még rá időm de úgy döntöttem led lesz. Azt hittem hogy drága lesz a rendszer de találtam egész olcsón. ( [link] és ami nekem nem kell rgb led azt simán el tudom adni egész jó áron. Annyi hogy sokat kell rá várni. Köszi mindenkinek a segitséget :D
2015. jan. 4. 01:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!