Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ha valakinek savas a szervezet...

Ha valakinek savas a szervezete és emiatt nagyon vékony a lugosítással szerintetek el lehet érni súlygyarapodást? Mi a legjobb módszer lugosításra? Nem akarok szedni semmi bogyót vagy teát stb

Figyelt kérdés
mindenhol azt olvasni lugosíts és a kilók csak úgy pörögnek le rólad, na már most nekem fordítva van. ha nagyon vékony vagyok nincs más baj már néztek mindent, akkor is fogyni fogok ha lugosítani kezdek?
2010. márc. 16. 19:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy ki és mikor találta ki a "lúgosítást" és "savasítást", de az egész úgy hülyeség, ahogy van.

A szervezet pH-ja az egyik legszűkebb tartományban szabályozott paraméter, pufferrendszerek és egyéb élettani mechanizmusok gondoskodnak arról, hogy ne változzon. Ételekkel nem lehet ezt befolyásolni (normális körülmények között, mert ha valaki savat/lúgot iszik, akkor lehet, de az magára vessen).

2010. márc. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A tanács lemaradt: ha hízni akarsz, akkor EGYÉL. Hogy mit? Ami jól esik.
2010. márc. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőknek igaza van!A sav-lúg egyensúlyt komoly puffer rendszerek szabályozzák,amit olvastál az egy nonszensz baromság!!!Olyan hogy savas a szervezet az baromság,mert metabolikus acidózisba leáll a vese,a máj és aztán meghal a szervezet....
2010. márc. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen kihívnék nyilvános vitára egy "szakértőt", aki ezt a savasodós-lúgosítós izét terjeszti. Már a t*köm kivan az ilyen kérdésekkel. Nem kell félreérteni, nem a kérdező a hibás. A hiba forrását szeretném kiiktatni egyszer és mindenkorra.
2010. márc. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Hű, már megijedtem, hogy jönnek az elvakult magazin olvasók, és jól lehúznak (első válaszoló vagyok).


Jól jelzi a helyzet komolyságát, hogy nálunk élettan szemináriumon, amikor a sav-bázis háztartást vettük, az előadó a Story magazinból olvasott fel egy ilyen "lúgosítós" cikket, amiben Bódy Szilvi is támogatta ezt a "forradalmi" diétát.

Azzal zárta a szemináriumot, hogy "Ki védi meg az embereket Bódy Szilvitől, ha nem maguk?"

Akkor még viccesnek tűnt, de azóta rájöttem, hogy ez inkább elkeserítő...

2010. márc. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
amúgy, csak egykis tapasztalat. én pl szoktam inni citromlevet vízzel higítva és olyankor nemis puffadok, és nincsis sok gyomorsavam. akkor ez most hogy is van?
2010. márc. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
11%
mid savas én a mocim aksiában szoktam savat látni nem magamban és tudtommal nem vok akumlátor
2010. márc. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
14%
"Az ostoba emberek véleményt hoznak dolgokról amit nem ismernek, a bölcsek előbb megismerik a dolgokat, ezáltal fejlődnek." Ti akik leszóltátok ezt a dolgot biztosan orvosok vagytok vagy lesztek...
2010. márc. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
58%

23:19-es vagyok. Igen orvostanhallgató vagyok. Egy nagyon-nagyon buta ember. Épp ma vizsgáztam kb 1000 oldalból, 300 tétel volt. Soha ne fordulj orvoshoz. Még az utolsó pillanatban sem. Egyébként is, az ilyenért kár pazarolni a TB kasszájából a pénzt.


És mi a foglalkozásod, hogy le mered szólni az orvosokat?

Egyáltalán van foglalkozásod?

Vagy te is egy kókler vagy a sok közül, aki a beteg embereket lehúzza olyan kezelésekkel, aminek nincs semmilyen hatása?

2010. márc. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a legelső válaszoló vagyok, szintén orvostanhallgató.

Tanultam a sav-bázis háztartásról és a szabályozásáról élettanon és klinikai biokémián is.

De nyugodj meg, a molekuláris biológusoknak is ugyanezt mondták Msc-n, mint amit mi tanultunk, ha a (leendő) orvosok szerinted hülyék és ezért nem hiszel nekik.


És szemináriumon volt olyan, hogy egy magazinból idéztek ezzel a "savasítós-lúgosítós" diétával kapcsolatosan, elrettentésként. Pont azért, hogy felkészülten érje az embert a praxisban az, amikor ilyen blődségekkel találkozik. Kezdetben még vicces, de amikor már valakinek az egészsége múlik rajta, akkor már inkább szomorú.


De szerencsére általában ezek a divatirányzatok kimerülnek abban, hogy egyen valaki sok zöldséget, gyümölcsöt, így nagy kárt nem okoznak. A gond inkább akkor van, ha valakinek komolyabb betegsége van, és egy ilyen hülyeségért elhagyja a kezelést, mert szerinte a modern orvostudomány egy összeesküvés...


És ajánlom Neked, hogy Te is ismerd meg a modern orvostudományt, vagy legalább az emberi test működését, mert így Te is csak egy nézőpontból látod az eseményeket.

2010. márc. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!